Neděle 29. květen 2022 10:41
reklama
XTB analyticke forum
reklama
Instaforex webinar cerven
reklama
InstaMarkets
reklama
virarosi krypto

Účet na nule, co dál?

Napsal:   Sekce: Články Purple Trading

Většina obchodníků ten pocit zná. Léta formují obchodní strategii, zkouší obchodovat na demo účtech a po dlouhém a uváženém rozhodování seberou odvahu a odhodlají se vydat do světa reálného tradingu. Tam to občas funguje, občas ne, a jednou přijde období, kdy si uvědomí, že po několika dalších letech stále nejsou schopni vydělat na trhu peníze. Nastane chvíle, kdy budou přemýšlet o tom, jestli to má vůbec cenu a jestli by nebylo lepší to vzdát.


Někteří lidé to vzdají, trading přece jen není úplně pro každého, a rozhodnou se své peníze svěřit zkušeným obchodníkům (poskytovatelům strategií).

Pak je tady druhý typ lidí, a to jsou ti, kteří nejsou zvyklí prohrávat. Nejsou z těch, co by si přiznali, že v něčem selhali. Nedokážou zkousnout, že zrovna pro ně trading není a budou to zkoušet dál a dál. Takoví lidé jsou válečníci, a velmi často v životě dosáhnou velké věci. Trhy jsou však nemilosrdné a je potřeba se mít neustále na pozoru.

Co tedy dělat, když se vám v tradingu nedaří, přišli jste o celý svůj první účet nebo velkou část svého kapitálu, ale přesto se nehodláte vzdát?

Především si musíte uvědomit, že velmi pravděpodobně to, že jste přišli o své peníze, je vaše chyba. Ať už jste naletěli neserióznímu brokerovi, který vás tlačil do obchodů svými „zaručeně správnými“ doporučeními, či jste nezvládli vlastní obchodní strategii, je jasné, že to nefungovalo a nebude to fungovat ani v budoucnu. Je potřeba něco změnit.

Vzpomeňte si, proč jste začali

Pokud uvažujete o tom, že s tradingem skončíte úplně, je ze všeho nejdůležitější znovu najít motivaci, bez které se jen těžko budete čemukoliv věnovat naplno.

Vzpomeňte si, co vás k tradingu přilákalo, jaký byl ten první pocit, když jste se o možnosti vydělávání peněz na trzích dozvěděli. Už žádná práce od devíti do pěti. Žádní šéfové, co vám mluví do života, žádní podřízení, na které musíte dohlížet. Potencionální příjem. A hlavně ta svoboda. Je spousta lákavých věcí, které na úspěšného obchodníka čekají.

Důležité je si včas uvědomit, že odměna čekající na konci cesty, je hodně daleko a cesta k ní je trnitá. Přesto je důležité si to čas od času připomenout. Trading je velice náročný, hlavně na psychiku. A když je nejhůř, musíte si vzpomenout, proč to vlastně děláte.

Velice inspirující jsou příběhy úspěšných obchodníků. Vezměte si knihu a přečtěte si, jak přemýšlí lidé, kteří v tradingu už něco dosáhli. Velice často je to rekreační čtení, ze kterého se můžete naučit více, než se na první pohled může zdát. Pro začátek zkuste třeba knižní bestseller Úspěšní obchodníci od Kathy Lien.

Zapomeňte na rychlé zbohatnutí

Jedním z hlavních důvodů, proč retailoví obchodníci přicházejí o peníze, je jejich snaha rychle zbohatnout. Nelze říct, že je to nemožné, ale pokud se to někomu povede, tak je to anomálie a má obrovské štěstí, se kterým na trzích nelze dlouhodobě počítat.

Pokud je vaším cílem rychle zhodnotit kapitál o stovky procent, musíte na sebe vzít obrovské riziko. Pravděpodobnost pak udělá svoje, a fakt, že obchodujete příliš nebo s příliš velkým rizikem, vede většinou k tomu, že o svůj účet a o svoje peníze přijdete a ještě z toho budete pěkně frustrovaní.

Musíte přestat toužit po rychlých a snadných penězích, jinak nejspíš opět dopadnete stejně. Nejironičtější a zároveň jednou z nejtěžších věcí na celém tradingu je, že abyste nakonec dlouhodobě vydělali spoustu peněz, musíte začít pomalu a opatrně a naprosto zapomenout na to, že z toho plynou nějaké zisky.

Vytvořte si plán

Ano, všichni vědí, že by ho měli mít. Všude se o tom píše. Ale ruku na srdce, kolik z vás opravdu má někde sepsáno, jak vlastně obchoduje? Jde o to, že se musíte naučit disciplíně a dodržovat stanovená pravidla. V tradingu nemáte šéfa, pravidla si nastavíte podle sebe, tak, aby vám vyhovovala, ale dodržovat je, především v oblasti money managementu, je pro váš účet existenčně důležité.

Pokud máte své obchodní myšlenky sepsané, je pak snazší v nich nalézt chybu, když něco nefunguje. Máte také fyzický dokument, který si přečtete pokaždé, když se chystáte podívat na trhy. Při samotném obchodování vám plán, který budete mít před sebou, pomůže eliminovat chyby, kterých se můžete dopustit pod nátlakem emocí. Pomůže vám zachovat chladnou hlavu.

Kontrolujte riziko

Trading je rizikový byznys a pokud se bojíte, že příjdete o peníze, nejspíš není pro vás. Za ty bezesné noci to málokomu stojí. Mějte předem jasno v tom, o kolik peněz můžete přijít a podle toho upravte svůj money management. Jediné, co v tradingu můžete ovlivnit, jsou vaše ztráty, tak je hlídejte dobře, protože jakmile se vymknou vaší kontrole, dokáží napáchat velmi těžko napravitelné škody a zamávat s psychikou tak, že dostat se zpět do traderské pohody bude hodně těžké.

Návrat k tradingu

Po vymazání obchodního účtu je důležité si chvíli odpočinout. Popřemýšlet o tom, co se vlastně stalo, proč se to stalo a jak svůj přístup změnit, aby se to neopakovalo. Od frustrace a negativních emocí, způsobených ztrátou peněz, si musíte odpočinout. Můžete si ale udržet kontakt s trhy. Otevřít pár obchodů na demo účtu, zkusit poupravit strategii a nabrat trochu zdravého sebevědomí.

Až se na to budete cítit, můžete začít znovu obchodovat s reálnými penězi. Ze začátku myslete hlavně na to, abyste dodrželi předem stanovené riziko. Nesnažte se ani o „homeruny“. Soustřeďte se na přesnost svých obchodů a pro začátek na menší zisky, například 1:1. Budete tak mít více ziskových obchodů, což opět posílí vaše sebevědomí a jistotu, že to děláte správně. Stačí vám, abyste se trefili jen v něco málo více než v polovině případů a budete vydělávat peníze.

Nezapomeňte na to, že naprosto zásadním a určujícím faktorem v otázce úspěšnosti či neúspěšnosti obchodníka je jeho vlastní psychika. Buďte v pohodě a soustřeďte se na důležité aspekty tradingu, pak máte šanci být úspěšný. Odměna, která na každého obchodníka čeká, je krásná, ale vyzvednout ji není jednoduché. Berte tedy trading vážně a myslete na to, že i vy máte šanci se pro ni natáhnout.

Pokud máte zájem dozvědět se unikátní tradingové know-how a zkušenosti, využijte osobních konzultací s naším týmem. Kontaktovat nás můžete na info@purple-trading.com.

Přejeme mnoho ziskových obchodů!

Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Representative office: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora

www.purple-trading.com/cs

Pamatujte, že obchodování CFDs je pákovým produktem a může tak dojít ke ztrátě vašeho celého kapitálu. Pro více informací o rizicích v tradingu prosím navštivte stránku zde.

Obchodování na devizovém a CFD trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, množství zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měl/a byste si být vědom/a všech rizik spojených s obchodováním na devizovém trhu a v případě jakýchkoliv pochybností vyhledat radu od nezávislého finančního poradce.

Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené na webových stránkách jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited. nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.

P.M. Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozovaná společností L.F. Investment Limited., licencovaným obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence 271/15.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Týždenný výhlad od 3cAnalysis pre GBP/USD a EUR/GBP
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/GBP a index DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/USD a GBP/USD
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/USD a index DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad pre EUR/USD a index S&P 500
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhlad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
  3cAnalysis v týchto dňoch ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom režime, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre vybrané menové páry v slovenskom jazyku.
 • Týždenný výhľad 3cAnalysis: pár EUR/USD a index S&P 500
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch. Už čoskoro 3cAnalysis ponúkne,v spolupráci s FXstreetcz, prvý webinár a s ním aj zaujímavú možnosť vzdelávania.
 • Týždenný výhľad 3cAnalysis pre EUR/USD a index S&P 500
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • Týždenný výhľad 3cAnalysis pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
  Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY v slovenskom jazyku.
 • Účastníci měnového trhu
  Při Forexovém obchodování se na měnovém trhu může účastnit celá řada osob v nejrůznějších rolích. Jde o přesně vyjmenované skupiny, které mohou s měnami obchodovat. Nejvíce se potom zaměříme na klasické menší obchodníky, kteří spravují vlastní účty.
 • Učit se, učit se… a? Učit se!
  Trading je taková zvláštní věc. Neexistuje k němu žádný návod, podobný tomu, jaký dostaneme například pro smontování nové skříně, neexistuje k němu učebnice vydaná SPN (pro ty mladší – Státním pedagogickým nakladatelstvím), neexistuje obor na Vysoké škole pedagogické, který by produkoval kvalifikované učitele, kteří by mohli díky svým didaktickým schopnostem naučit nás, neznalé, všemu potřebnému. Zkrátka, trading se musíme učit jinak! Ale jak?
 • Učte se obchodování na trzích od těch nejlepších v rámci Online trading konference 2021
  Nová doba definovaná globální pandemií proměnila i pořádání tradičně prezenčních konferencí a seminářů. Ve snaze omezit sociální kontakty na minimum se podobné oborové a vzdělávací akce přesouvají do online prostředí. Nejinak tomu bude u plánované investiční konference zaštítěné předním brokerem XTB, která se zaměří na vše, co potřebuje každý investor a trader vědět o obchodování na trzích v roce 2021. Koná se už 27. března a účast je na základě e-mailové registrace zdarma.
 • Udalosť roka? Prezidentské voľby v USA
  Dnes sa pozrieme na asi najdôležitejšiu udalosť, ktorá nás v tomto roku bude čakať. Jedná sa o prezidentské voľby v USA.
 • Ukazatele pro analýzu akcií - seznamte se s P/S
  Než začnete investovat do akcií společnosti, je důležité prostudovat si její graf a finanční výkazy. Nejčastěji to však nestačí a možná budete muset použít ukazatele. Tento článek je věnován jednomu z nich: popisuje princip jeho práce a jak může pomoci investorům na akciovém trhu. Tímto ukazatelem je P/S.
 • Ukazatel pro analýzu akcií: Jak pracovat s P/CF
  Tento článek je věnován ukazateli s názvem P/CF, který často používají obchodníci a analytici pro analýzu akcií. Ukážeme vám příklady, jak může multiplikátor pomoci při výběru investičních nástrojů a jak jej použít ve srovnávací analýze.
 • Ukázka časem ověřených a efektivních Forexových strategií
  V kruzích profesionálního tradingu existuje velké množství forexových strategií, s pomocí kterých úspěšní obchodníci mohou dosahovat potenciálně velmi zajímavého zhodnocení.
 • Ukázka obchodu
  Dnes bych Vám chtěl ukázat jeden obchod,který jsem uskutečnil včera večer.
 • Ukázka obchodu 2
  Předem se omlouvám,že článek dávám tak rychle,ale je to dobrá ukázka,jak jde někdy jednoduše naplánovat obchod.
 • Ukázka obchodu 3
  Konec víkendu,tak se zase pusťme do práce.Víkend celý deštivý tak jsem připravil další článek,kde chci ukázat,jak přesně na páru USD/CAD fungovala TA.Tak pojďme se na to podívat.
 • Ukážkové obchodné príležitosti na FX pároch
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na to aké obchodné príležitosti teraz vznikli na EUR/AUD, USD/CAD a AUD/USD na daily timeframe. Tieto obchodné príležitosti sú ako z knihy pekne na pripojenie sa do trendu, kde je veľmi vysoká šanca na úspech.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Insta zivy seminar