Účet na nule, co dál?

Napsal:   Sekce: Články Purple Trading

Většina obchodníků ten pocit zná. Léta formují obchodní strategii, zkouší obchodovat na demo účtech a po dlouhém a uváženém rozhodování seberou odvahu a odhodlají se vydat do světa reálného tradingu. Tam to občas funguje, občas ne, a jednou přijde období, kdy si uvědomí, že po několika dalších letech stále nejsou schopni vydělat na trhu peníze. Nastane chvíle, kdy budou přemýšlet o tom, jestli to má vůbec cenu a jestli by nebylo lepší to vzdát.


Někteří lidé to vzdají, trading přece jen není úplně pro každého, a rozhodnou se své peníze svěřit zkušeným obchodníkům (poskytovatelům strategií).

Pak je tady druhý typ lidí, a to jsou ti, kteří nejsou zvyklí prohrávat. Nejsou z těch, co by si přiznali, že v něčem selhali. Nedokážou zkousnout, že zrovna pro ně trading není a budou to zkoušet dál a dál. Takoví lidé jsou válečníci, a velmi často v životě dosáhnou velké věci. Trhy jsou však nemilosrdné a je potřeba se mít neustále na pozoru.

Co tedy dělat, když se vám v tradingu nedaří, přišli jste o celý svůj první účet nebo velkou část svého kapitálu, ale přesto se nehodláte vzdát?

Především si musíte uvědomit, že velmi pravděpodobně to, že jste přišli o své peníze, je vaše chyba. Ať už jste naletěli neserióznímu brokerovi, který vás tlačil do obchodů svými „zaručeně správnými“ doporučeními, či jste nezvládli vlastní obchodní strategii, je jasné, že to nefungovalo a nebude to fungovat ani v budoucnu. Je potřeba něco změnit.

Vzpomeňte si, proč jste začali

Pokud uvažujete o tom, že s tradingem skončíte úplně, je ze všeho nejdůležitější znovu najít motivaci, bez které se jen těžko budete čemukoliv věnovat naplno.

Vzpomeňte si, co vás k tradingu přilákalo, jaký byl ten první pocit, když jste se o možnosti vydělávání peněz na trzích dozvěděli. Už žádná práce od devíti do pěti. Žádní šéfové, co vám mluví do života, žádní podřízení, na které musíte dohlížet. Potencionální příjem. A hlavně ta svoboda. Je spousta lákavých věcí, které na úspěšného obchodníka čekají.

Důležité je si včas uvědomit, že odměna čekající na konci cesty, je hodně daleko a cesta k ní je trnitá. Přesto je důležité si to čas od času připomenout. Trading je velice náročný, hlavně na psychiku. A když je nejhůř, musíte si vzpomenout, proč to vlastně děláte.

Velice inspirující jsou příběhy úspěšných obchodníků. Vezměte si knihu a přečtěte si, jak přemýšlí lidé, kteří v tradingu už něco dosáhli. Velice často je to rekreační čtení, ze kterého se můžete naučit více, než se na první pohled může zdát. Pro začátek zkuste třeba knižní bestseller Úspěšní obchodníci od Kathy Lien.

Zapomeňte na rychlé zbohatnutí

Jedním z hlavních důvodů, proč retailoví obchodníci přicházejí o peníze, je jejich snaha rychle zbohatnout. Nelze říct, že je to nemožné, ale pokud se to někomu povede, tak je to anomálie a má obrovské štěstí, se kterým na trzích nelze dlouhodobě počítat.

Pokud je vaším cílem rychle zhodnotit kapitál o stovky procent, musíte na sebe vzít obrovské riziko. Pravděpodobnost pak udělá svoje, a fakt, že obchodujete příliš nebo s příliš velkým rizikem, vede většinou k tomu, že o svůj účet a o svoje peníze přijdete a ještě z toho budete pěkně frustrovaní.

Musíte přestat toužit po rychlých a snadných penězích, jinak nejspíš opět dopadnete stejně. Nejironičtější a zároveň jednou z nejtěžších věcí na celém tradingu je, že abyste nakonec dlouhodobě vydělali spoustu peněz, musíte začít pomalu a opatrně a naprosto zapomenout na to, že z toho plynou nějaké zisky.

Vytvořte si plán

Ano, všichni vědí, že by ho měli mít. Všude se o tom píše. Ale ruku na srdce, kolik z vás opravdu má někde sepsáno, jak vlastně obchoduje? Jde o to, že se musíte naučit disciplíně a dodržovat stanovená pravidla. V tradingu nemáte šéfa, pravidla si nastavíte podle sebe, tak, aby vám vyhovovala, ale dodržovat je, především v oblasti money managementu, je pro váš účet existenčně důležité.

Pokud máte své obchodní myšlenky sepsané, je pak snazší v nich nalézt chybu, když něco nefunguje. Máte také fyzický dokument, který si přečtete pokaždé, když se chystáte podívat na trhy. Při samotném obchodování vám plán, který budete mít před sebou, pomůže eliminovat chyby, kterých se můžete dopustit pod nátlakem emocí. Pomůže vám zachovat chladnou hlavu.

Kontrolujte riziko

Trading je rizikový byznys a pokud se bojíte, že příjdete o peníze, nejspíš není pro vás. Za ty bezesné noci to málokomu stojí. Mějte předem jasno v tom, o kolik peněz můžete přijít a podle toho upravte svůj money management. Jediné, co v tradingu můžete ovlivnit, jsou vaše ztráty, tak je hlídejte dobře, protože jakmile se vymknou vaší kontrole, dokáží napáchat velmi těžko napravitelné škody a zamávat s psychikou tak, že dostat se zpět do traderské pohody bude hodně těžké.

Návrat k tradingu

Po vymazání obchodního účtu je důležité si chvíli odpočinout. Popřemýšlet o tom, co se vlastně stalo, proč se to stalo a jak svůj přístup změnit, aby se to neopakovalo. Od frustrace a negativních emocí, způsobených ztrátou peněz, si musíte odpočinout. Můžete si ale udržet kontakt s trhy. Otevřít pár obchodů na demo účtu, zkusit poupravit strategii a nabrat trochu zdravého sebevědomí.

Až se na to budete cítit, můžete začít znovu obchodovat s reálnými penězi. Ze začátku myslete hlavně na to, abyste dodrželi předem stanovené riziko. Nesnažte se ani o „homeruny“. Soustřeďte se na přesnost svých obchodů a pro začátek na menší zisky, například 1:1. Budete tak mít více ziskových obchodů, což opět posílí vaše sebevědomí a jistotu, že to děláte správně. Stačí vám, abyste se trefili jen v něco málo více než v polovině případů a budete vydělávat peníze.

Nezapomeňte na to, že naprosto zásadním a určujícím faktorem v otázce úspěšnosti či neúspěšnosti obchodníka je jeho vlastní psychika. Buďte v pohodě a soustřeďte se na důležité aspekty tradingu, pak máte šanci být úspěšný. Odměna, která na každého obchodníka čeká, je krásná, ale vyzvednout ji není jednoduché. Berte tedy trading vážně a myslete na to, že i vy máte šanci se pro ni natáhnout.

Pokud máte zájem dozvědět se unikátní tradingové know-how a zkušenosti, využijte osobních konzultací s naším týmem. Kontaktovat nás můžete na info@purple-trading.com.

Přejeme mnoho ziskových obchodů!

Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Representative office: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora

www.purple-trading.com/cs

Pamatujte, že obchodování CFDs je pákovým produktem a může tak dojít ke ztrátě vašeho celého kapitálu. Pro více informací o rizicích v tradingu prosím navštivte stránku zde.

Obchodování na devizovém a CFD trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, množství zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měl/a byste si být vědom/a všech rizik spojených s obchodováním na devizovém trhu a v případě jakýchkoliv pochybností vyhledat radu od nezávislého finančního poradce.

Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené na webových stránkách jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited. nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.

P.M. Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozovaná společností L.F. Investment Limited., licencovaným obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence 271/15.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Týden na trzích podle burzovních grafů: Zelená denní, týdenní i měsíční svíčka, i když to byly nervy
  Skončil poslední červencový týden. Americký akciový index S&P 500 během něj vzrostl o 1,17 %, za celý měsíc pak o 1,98 %. Vzhledem k tomu, co se dělo v Číně a Řecku, je to možná úspěch, spíše jde ale o náhodu. Může stačit pár dnů, aby se index dostal opět níže, konec měsíce je v tomto směru kalendářním, ne tržně významným předělem.
 • Týdenní analýza od FOREX tradera - EUR/USD, USD/JPY a NZD/USD
  Měnový pár EUR/USD poměrně rozhodně pokračuje ve svém posunu do dalšího cenového patra a obchoduje se již významně nad hladinou 1,2100. Volatilita poslední dny je zvýšená a je způsobena množstvím kurzotvorných zpráv nahromaděných do tohoto týdne.
 • Týdenní grafy ukazují na nerozhodnost investorů
  Ohlédnutí za minulým týdnem, graf USDCHF
 • Týdenní komentář tradera - EUR/USD, ropa WTI a EUR/CZK
  Měnový pár EUR/USD po celý týden pravidelně každodenně mírně oslaboval, až se dnes přiblížil důležité technické oblasti 1,1720 +/- (dlouhodobá Breaklevel oblast) odkud se s podporou amerických dat odrazil nahoru. I když data (míra nezaměstnanosti a NFP report) nebyla vůbec špatná, slabší hodinové výdělky dolar přeci jen zabrzdily v případném dalším posílení.
 • Týdenní komentář tradera – EUR/USD, ropa WTI, EUR/CZK a USD/JPY
  Přibližně třítýdenní růst eurodolaru (měnový pár EUR/USD) z oblasti pod 1,1600 se počátkem týdne zastavil až na úrovní 1,1960 +/-, čímž se uzavřel Gap v této oblasti z druhé poloviny září, který cenu také přitahoval. Současně se v této oblasti objevily i silné swing prodejní signály. Na plánovaném Profit-Targetu 1,1950 jsem počátkem týdne nakonec uzavřel všechny zbývající pozice.
 • Týdenní výhled: Býčí trend na trzích pokračuje
  Páteční seance pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA zamířit do zelených čísel, když jen ve Spojených státech rostly oba hlavní burzovní indexy (Dow Jones, S&P500) o více než procento.
 • Tyto měny vybočují z řady
  Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
 • Týždenný výhlad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
  3cAnalysis v týchto dňoch ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom režime, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre vybrané menové páry v slovenskom jazyku.
 • Týždenný výhľad 3cAnalysis pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
  Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY v slovenskom jazyku.
 • Účastníci měnového trhu
  Při Forexovém obchodování se na měnovém trhu může účastnit celá řada osob v nejrůznějších rolích. Jde o přesně vyjmenované skupiny, které mohou s měnami obchodovat. Nejvíce se potom zaměříme na klasické menší obchodníky, kteří spravují vlastní účty.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Tým Purple Trading

Hodnocení autora:
Tým autorů společnosti Purple Trading.
Bližší informace o autorovi >>
reklama
Admiral Markets SE2

Kurzy obchodování

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Bossa mentoring
reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
CLEO.one
reklama
Bernstein Bank - seminar