Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Nejdůležitější výsledky roku! | Investiční Memento #68
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 68. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Draghi, silné euro, QE a sadzby v Európe
Minulý týždeň mala zasadanie Európska centrálna banka, po ktorej mal tlačovú konferenciu jej prezident Super Mario Draghi. Čo bolo očakávané sa nenaplnilo a trhy pokračovali v nastolenom trende.

Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Používání stop lossu na forexu je velmi diskutované téma. Pravdou je, že mohou existovat obchodní systémy, ve kterých je použití stop lossu téměř zbytečné.

Multitimeframe analýza: 30.11.2023 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

OPEC znovu na scéně
Uplynulé dva týdny „Trumpova“ trhu s cenou ropy nijak výrazně nezahýbaly. Jeden barel americké WTI se i při mírně rostoucím trhu nadále prodává okolo 45 dolarů. Proti sobě totiž působily dva faktory. Pozitivní sentiment předpokládající vyšší růst HDP a tím i poptávku po ropě brzdil silnější americký dolar. Příští týden však přijde ke slovu těžší kalibr, kartel OPEC.

Moje příležitost na zemním plynu
Zemní plyn a vše kolem něj je v současnosti aktuální téma. Není se čemu divit. Cena této komodity na týdenním grafu vykresluje nová a nová minima. Investoři již cítí svou příležitost. Sleduji tuto komoditu asi půl roku. V té době jsem zde na webu četl blog kolegy, který se mu již věnoval. Při analýze mne zemní plyn zaujal natolik, že jsem se rozhodl ho zařadit do investičního portfolia částečně jako diverzifikaci k akciím. Ovšem v případě, když se bude historie opakovat a dostanu skvělou nabídku co se neodmítá.

Naučte se vydělávat na své sny obchodováním na finančních trzích
Pokud se zajímáte o obchodování na finančních trzích a přemýšleli jste o nějakém školení, tak teď máte skvělou příležitost se jednoho takového zúčastnit.

Rekordní jízda pokračuje
V pondělí index S&P 500 po počátečním růstu uzavřel v mírné ztrátě, od úterý ale bylo vše jinak a po zbytek týdne se trh pohyboval u historických maxim. Za celý týden S&P 500 zpevnil o 0,94 %.

Praktická ukázka: Nejasný směr
Nedávno jsem psal článek o tom, co očekávám od prázdnin pro svoje obchodování. Psal jsem o tom, že pro mě to bude hodně odrazů, částečných odprodejů, přitažení Stop-Lossů (SL) k Break/Evenu (B/E) a obchodů ukončených s nulou. No a uběhnul první prázdninový týden a máme to tady. Tedy alespoň pro mě.

AUD/USD: Trojité dno jako poslední záchrana býků?
Není to tak dlouho co jsem věřil v odraz ceny od dlouhodobého supportu. No, od té doby se na grafech už několik svíček vykreslilo a vývoj ceny možná naznačuje úplně něco jiného. Ve vhodnou dobu jsem zreguloval long pozice s tím, že počkám jak se situace bude vyvíjet dále. Můj pohled na aktuální situaci tohoto páru z pohledu techniky najdete v tomto blogu.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 22. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA - obchodní příležitosti...


Nejžhavější evropský trh? Německý DAX a jeho obchodní příležitosti
V posledních měsících je stále zřejmější, že světové trhy se pohybují v prostředí značné nejistoty. Napjatá geopolitická situace, válka na Ukrajině, rostoucí napětí na Blízkém východě i nejistý vztah mezi Západem a Čínou – to všechno se promítá do nálady investorů a do vývoje hlavních amerických akciových indexů. Zároveň Evropa čelí vysoké inflaci, zvýšeným úrokovým sazbám a ekonomickému zpomalení, zejména v Německu, které je ekonomickým motorem eurozóny.

Zhodnotenie 4 (ziskových) obchodných seáns
V tomto článku zhodnotím štyri obchodné seansy na reálnom účte. Piatok – pondelok – utorok – streda (6. – 11. november 2020). Všetky štyri boli ziskové. Dve z nich neúspešné. Jedna z nich aj keď taktiež zisková, ale z môjho pohľadu až „hranične“ neúspešná – drawdown poklesol až na hodnoty vykazujúce mínus 7,11 %. Podmienky risk manažmentu boli dodržané, ale uvedená hodnota (mínus 7,11 %) je jednoznačne „demarkačná“. Paradox nastal práve pri tejto seanse, kde som vytvoril najvyšší zisk so všetkých štyroch dní. Pravdepodobne: „Risk = Zisk“, aj keď preferujem menej turbulentné equity.

Jak na trading EUR/USD, USD/JPY a ropy WTI?
Měnový pár EUR/USD během tohoto týdne oslaboval a dostal se podruhé v tomto roce pod dolní hranici letošního obchodního range 1,1530. Středeční denní svíce uzavřela výrazně pod touto úrovní a včerejší se svým závěrem k hranici opět přiblížila. Po dnešních horších amerických datech z nezaměstnanosti to vypadalo na oslabování dolaru a definitivní návrat páru zpět do range, aktuálně však obchodujeme opět lehce pod.

Jaký bude vývoj ceny bitcoinu?
Často se nás lidé ptají, jak je možné, že něco co je jen virtuální, může mít takovou hodnotu.

Rubl reaguje na velké změny v Rusku
Po deeskalaci napětí v americko-íránské potyčce a obrovském nárůstu zásob ve Spojených státech zamířily ceny ropy podle očekávání dolů a americká ropa WTI se znovu obchoduje pod 60 USD za barel. To by za normální situace znamenalo pro ruský rubl přesun do defenzívy a ztráty vůči americkému dolaru či euru o nižší jednotky procent. Ze začátku letošního roku se tomu ale tak neděje a měnový pár USD/RUB si drží klesající trend a drží se v blízkosti 18měsíčních minim.


Data z trhu práce vrátila index S&P 500 pod důležitou rezistenci, akcie čekají na impulz k pohybu z úzkého pásma
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět těsně pod 2 100. Ve čtvrtek nad touto hladinou uzavřel, to je ale prozatím vše. Květnová data z amerického trhu práce negativně překvapila a index se intradenně posunul téměř o procento níže, v druhé polovině obchodního dne ale ztrátu výrazně snížil. Tento scénář se opakuje – začátek seance ve znamení poklesu a v závěru dne mazání ztrát, případně posun do zisku.

Co může zabrzdit dolarovou rally?
Při poklesu HDP v Německu i Japonsku a řádění koronaviru v Číně se zdají být Spojené státy posledním velkým ostrovem stability, kde mohou investoři bez obav zaparkovat své peníze. Trumpova vláda navíc trh notně zásobuje novými bondy, takže je co kupovat, a akciové trhy trhají jeden rekord za druhým. Není se co divit, že americký dolar v poslední době posiluje. Může si ale momentum udržet? Není jeho kurz už příliš vysoko? Jak se k tomu postaví americká centrální banka (Fed)?