Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Volby USA 2020 - Trumpova vs. Bidenova politika a jejich možné dopady na trhy
Do prezidentských voleb v USA zbývá již jen několik málo týdnů a předvolební politické debaty tak, jak je známe z dřívějška, jsou prozatím tytam. Všem pro tuto chvíli zatím nezbývá, než pokusit číst takzvaně mezi řádky a udělat si vlastní obraz o tom, co to v případě zvolení jednoho, či druhého kandidáta může nejen pro lidi, ale i pro samotné trhy znamenat.

Začátek roku je ve znamení ztrát, index S&P 500 odepsal procento a půl
První obchodní týden roku 2024 byl pro americké akcie ztrátový. Po silném růstu v předchozích dvou měsících index S&P 500 odepsal 1,52 %.

Co nás (ne)naučí úspěch
Všichni, kdo jsme se pustili do velkého boje nejen s finančními trhy, ale především se sebou samými, směřujeme k jedinému cíli a tím je úspěch vyjádřený nějakou pěknou, mnoho nul obsahující částkou. Chceme být úspěšní a i když si připouštíme, že cesta k tomuto úspěchu může být poměrně dlouhá a nesnadná, chceme ke svému cíli dojít co nejdříve.

QT se rozjíždí. Co na to akcie?
V záplavě informací o apokalyptických cenách energií v Evropě a chystaném růstu úrokových sazeb se trochu pozapomnělo na monetární bazuku jménem kvantitativní utahování (QT). Program americké centrální banky (Fed) opačný kvantitativnímu uvolňování (QE) totiž od začátku září dvojnásobil svůj objem.

Americké akcie umějí i klesat, září začalo nezářivě
Po třech zelených týdenních svíčkách přišla jedna sytě červená. Americký akciový index S&P 500 stihl za čtyři obchodní seance odepsat 1,03 %.

Multitimeframe analýza: 29.2.2024 GBP/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Analytické fórum 2022 již 31. 5. živě na YouTube!
Turbulentní prostředí na finančních trzích i v ekonomice nepolevuje. Důkazem budiž fakt, že akciový trh v USA zažil nejhorší první čtyři měsíce v roce za posledních 80 let!

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest
XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.

Přichází nové kvantitativní uvolňování v USA?
Příběh o tisknutí peněz ve Spojených státech měl skončit happyendem. Nadměrná likvidita napumpovaná do systému v období největší nouze se měla postupně stáhnout, americká centrální banka (Fed) měla snížit svou rozvahu na úroveň emitované hotovosti jako před krizí a všichni zastánci kvantitativního uvolňování by ukazovali, jak do bylo efektivní a hlavně dočasné řešení. Všechno takhle fungovalo až do letošního léta.

Pokrytectví v tradningu
Trading má takovou zvláštní schopnost. Vždy se mu v nás podaří objevit nejen to málo, co je dobré, ale především proti nám umí použít vše, co je v nás špatné. A přiznejme si, že je toho někdy skutečně hodně a trh to umí použít naprosto dokonale. Mohlo by se zdát, že pokrytectví s tím nesouvisí, ale chyba lávky.

Rozvrat státních financí a koruna
Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.

Býci vyhnali ceny akcií na další rekordy. Je pullback za dveřmi?
Americký akciový trh má za sebou další týden s novými historickými maximy. Index S&P 500 jej uzavřel silnější o 0,89 % nad hladinou 3 100 bodů.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.2.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Volatilní trhy: Co očekávat od S&P 500, ropy a Bitcoinu?
Poslední týdny na trzích přinesly výrazné pohyby a rozhodně se nedá říci, že by letošní podzim byl klidný. Nadcházející týdny a měsíce pravděpodobně mnoho stability nepřinesou. Očekává se, že volatilita na trzích bude pokračovat, zejména kvůli probíhající výsledkové sezóně, blížícím se americkým prezidentským volbám a geopolitickému napětí na Blízkém východě. Analytici XTB proto připravili přehled tří instrumentů, které aktuálně zvýšenou volatilitu zažívají.

Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává
Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.

Britská libra znovu pod palbou
Velká Británie už letos zažila spoustu ekonomických šoků. Nejprve na jaře kvůli přísnému a dlouhému lockdownu klesla ve druhém čtvrtletí o hrozivých 19,8 %, což bylo nejvíce mezi vyspělými zeměmi. Následná nekonečná sága ohledně brexitové dohody s Evropskou Unií, která dosud nebyla podepsána, na lepší náladě také nepřidá. Nyní přichází další rána v podobě nové mutace koronaviru, kvůli které se Londýn dostává do izolace vůči zbytku země i vůči kontinentální Evropě. Britská libra tak dnes padá vůči ostatním měnám o cca 2 %.

Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
V dnešnom článku sa spolu pozrieme na Bitcoin a jeho možné scenáre na najbližšie obdobie.

ČNB naznačila větší důraz na cenovou stabilitu než na ekonomický růst
Čtvrteční zasedání bankovní rady ČNB přineslo navzdory splnění očekávání trhu pár zajímavých novinek.

Australská centrální banka prozatím drží sazby beze změny
Jako první z centrálních bank rozvinutých ekonomik mohla dnes ráno přistoupit ke snížení úrokových sazeb australská centrální banka (RBA). Před zasedáním se množily spekulace, že banka uvolní svou měnovou politiku kvůli slabým inflačním tlakům. Nakonec však banka překvapila, když ponechala sazby beze změny a pomohla australskému dolaru ke zpevnění. Snížení sazeb i přesto zůstává jedno z hlavních témat, bude záležet na vývoji inflačních tlaků a trhu práce.

Jak zkontrolovat stabilitu obchodního systému
V tomto článku budeme diskutovat o takové vlastnosti obchodních systémů, jako je stabilita. Čím stabilnější systém zůstane pod vlivem okolních událostí, tím stabilnější bude obchodní systém.