Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americké akcie posílily, stále se řeší dopady koronaviru na ekonomiku
Poslední dva lednové týdny index S&P 500 klesal, únor ale zahájil růstem o 3,17 %, když v týdnu vylepšil historické maximum.

Forex – bude letos tahounem euro, nebo dolar?
Měnový pár eura s dolarem minulý rok zažíval neskutečně dramatické propady, které vedly až k paritě. To vše za neustálého bičování nadměrnou měrou volatility. Mnoho obchodníků si tak dokázalo přijít na slušné výdělky. Ti, kteří to nestihli a zajímalo by je, jak to bude s EURUSD tento rok, si mohou přečíst náš dnešní článek.

Ktoré inštrumenty obchodovať a porovnanie time-frame
V dnešnom blogu by som rád popísal môj názor na vyberanie inštrumentov pre rôzne obchodné štýly a porovnanie vyšších a nižších time-frame (TF).

Tradingová stratégia pre trpezlivých ľudí
Považujem sa skôr za swingového/pozičného obchodníka, ktorý sa snaží vstúpiť iba do tých najlepších obchodných príležitostí. Väčšinou vidím iba protitrendové signály, no ak nájdem vstup do trendu, s malým stop-lossom a ešte sú aj swapy na mojej strane, tak tomu sa hovorí to pravé orechové.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 22.12.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Multitimeframe analýza měnového páru USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovému páru USD/JPY a několika jeho časovým rámcům počínaje týdenním grafem. Tentokrát jsou součástí blogu také příklady aktuálních obchodních signálů na nižších časových rámcích, ke kterým by se obchodník měl po každé analýze nakonec dopracovat.

Akcie long nebo short? Jsou i jiné možnosti?
Schopnost udržet si názorový odstup je nezbytnou součástí procesu rozhodování. Jaké benefity tento přístup k informacím přináší, se dočtete v tomto článku.

Trh tlačí na oslabení čínského jüanu
Čínskou ekonomiku trápí předluženost realitního sektoru i nízká poptávka po zboží ze zahraničí. Jádrová inflace za únor sice vzrostla na meziročních 1,2 %, stále ale místní hospodářství operuje v nízkoinflačním prostředí. Čínská centrální banka (PBoC) tak má prostor uvolňovat měnovou politiku, protože větším problémem začínají být rizika defaultu velkých developerů a domácí i zahraniční poptávka než překotný růst spotřebitelských cen.

Měnové války 2.0
V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.



INVESTIČNÍ GLOSA: Mají trhy raději demokraty, nebo republikány? Odpověď překvapí
Americké prezidentské volby jsou na spadnutí a investory samozřejmě zajímá, jak Donald Trump nebo Kamala Harrisová ovlivní jejich portfolia. Ačkoli se republikáni tradičně staví do pozice protržní strany (a za Trumpa se skutečně Wall Street dařilo), z historické pohledu si paradoxně vedou lépe demokrati.

Návod, jak využít data Google k obchodování akcií
Vyhledávač Google provede každou sekundu 63 000 vyhledávání. Drtivá většina lidí ho využívá každý den. Šílenství kolem společnosti Hertz mě přinutilo zamyslet se, jak pro příště podobné vlny identifikovat a vědět o nich. Možnost, kterou vám dneska představím, je agregátor dat z vyhledávání Google Trends.

Lze ziskově obchodovat sezónní cykly pomocí AOS?
Po dokončení práce na workflow, o kterém jsem psal minule v příspěvku „Je průměrný roční zisk 18% hodně nebo málo?“, jsem přemýšlel nad tím, jak analyzovat trhy nějakým novým způsobem, protože dosud jsem testoval obchodní myšlenky pomocí vytěžování dat. Vzpomněl jsem si na sezónní obchodování neboli obchodování pomocí sezónních cyklů. Výsledek bádání mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl se o něj podělit.

Index DAX: 50. týden z pohledu technické analýzy
Tak minulý týden to bylo zkraje týdne pěkně zamotané.

Co půjde nahoru spolu s ropou?
Víkendový útok na saúdskoarabské ropné kapacity rozšířil diskuze ohledně možného prudkého zdražení ropy. Nyní jsou zastaveny exporty z království převyšující 5 milionů barelů denně, což je zhruba 5 % světových dodávek a zároveň více než těžba čtvrtého největšího producenta, Iráku. Vysoká citlivost cen na produkci by pak při déletrvajícím výpadku mohla znamenat zdražení ropy o desítky procent.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Burzovní grafy: Index S&P 500 navzdory poklesu uhájil důležitý support
Americké akcie hned na úvod týdne výrazně ztratily kvůli obavám z dalšího vyostření obchodních válek. Týdenní sesun o 0,76 % proto nakonec není tak dramatický.

Technická analýza měnových párů NZD/USD, AUD/USD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnových párů NZD/USD a AUD/USD se nachází na významných rezistencích a na GBP/JPY očekávám korekci rostoucího trendu.