Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Dva dny čekání
Uplynulý týden se zařadil mezi ty, které se povedly. Avšak odehrálo se v něm něco, co nebylo úplně příjemné. Dva dny čekání na to, jestli bude plný Stop-Loss (SL) nebyly totiž nic moc.

Jackson Hole a revize payrolls
V rámci každoročního setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole ve Wyomingu se čeká nejvíce na projev šéfa amerického Fedu Jerome Powella. Powell by měl v pátek od 16:00 naznačit, jak rychlé se chystá v USA snižování úrokových sazeb a jedním z hlavních témat bude síla amerického trhu práce.


Největší riziko pro příští rok
Zdá se, že výhled na rok 2018 je na všech frontách namalován na růžovo. Eurozóna i USA by měly dosáhnout nadprůměrného růstu při nízké inflaci. Emerging markets také šlápnou na plyn, když opozdilci jako Rusko a Brazílie výrazně zrychlí růst. Investoři se tak přestávají bát a berou na sebe čím dál větší rizika. Odkud by mohla přijít rozbuška?

Opakování - lekce číslo 1
Obchodování na finančních trzích je tak trochu nudná a otravná věc. Abychom byli úspěšní, musíme neustále opakovat stejné postupy (nikoliv chyby), abychom dosáhli toho, čeho chceme, tedy pořádného zisku. A tak vlastně i psaní o tradingu je neustále se opakující kolotoč připomínání toho, na co je nutné nezapomenout.

Vše, co děláme, je vykoupeno časem – O benefitu tradingu
Trading je velmi náročná disciplína, která ovšem může vrátit životní čas do našich rukou.

Způsobí ropa světovou krizi?! | Investiční Memento #49
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 49. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Realita tradingu 7: Trading je dnes náročnější, za to má menší zhodnocení
Poslední dobou na mě všude útočí informace o výnosnosti tradingu. Nedávno jsem na českém internetu četl článek o tom, že průměrný roční výnos tradingu je 20 %.

Fear factor
Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.

Trumpova celní válka otevírá další frontu
Americký prezident zjistil, že hrozba uvalení cel na své obchodní partnery funguje. Přiměje je dělat ústupky ve prospěch Spojených států nebo alespoň po letech odmítání témat zasednout k jednacímu stolu. A nutno podotknout, že největší ekonomika světa si to může dovolit.


Kopírování mých obchodů
Nedávno jsem tady dostal od jednoho kolegy ze serveru otázku, jestli je možné někde kopírovat obchody, které dělám. Musel jsem mu odpovědět, že to nejde, ale přivedlo mě to k jedné zajímavé myšlence. Tedy vlastně k několika.

Proč vlastně obchodujeme? (4. díl)
Opět se nebudu opakovat a říkat, že se na uvedenou otázku dá odpovědět mnoha různými způsoby, ale řeknu to tak, jak to cítím. Jde o peníze a o čas. Je to jednoduché jako facka a kdo v tom hledá něco složitějšího, možná by se měl vydat na nějakou duchovní cestu, místo trápení se u MT4.

Dolarový index před zprávou o nezaměstnanosti v USA za březen.
Pokusil bych navázat na článek od Patrika Urbana z dnešního rána o možné situaci na některých trzích FOREXU po vyhlášení reportu NFP (počty pracovních míst a nezaměstnanost v USA za měsíc březen).

AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Co je Index životních nákladů (Cost-of-Living-Index)
V tomto článku se podíváme na index životních nákladů (Cost-of-Living-Index, COLI) a zjistíme, k čemu je užitečný. Podíváme se, jaké položky výdajů zohledňuje, jak se počítá a jak se liší od indexu spotřebitelských cen (CPI).

Jednoduchý a funkční návod na zjištění ideální výše investice
Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik byste měli investovat nebo obchodovat na burze? Já věřím, že ano. A myslíte, že jste udělali to správné rozhodnutí? Na to už tolik lidí s jistotou kladně neodpoví. Ve svém dnešním příspěvku se zaměřím na to, jak nastavit ideální výši investice. Od složitých grafů, vzorců, analýz a svící si tentokrát odskočíme. Největším pomocníkem nám bude hlava a svědomí každého z nás.

Burzovní grafy: Býčí kanonáda pokračuje, americké akcie pokračují v Trump rally
Pět zelených denních svíček? Proč ne, americký akciový index S&P 500 si po týdenním oddechovém čase opět vylepšil historické zápisy a posílil o 3,08 %. Nová maxima si připsaly všechny hlavní americké akciové indexy.

Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD - indexy opět na nových all-time high
I když trh očekává, že úrokové sazby v USA zůstanou na vyšší úrovních delší dobu, akciové indexy toto zatím nijak nezneklidňuje a v minulém týdnu dosáhly nových rekordů. Klíčová makrodata, která budou v tomto týdnu reportována, by však mohla jejich růst korigovat.

Víte, co jsou to blue chip akcie a jak je poznáte?
S pojmem blue chip akcie se jistě setkal každý, kdo se zajímá o investování do akcií. Jako blue chip akcie jsou obvykle obecně označovány akcie velkých, známých a finančně stabilních společností, které často patří mezi lídry v daném odvětví. Zajímá vás, jaká kritéria musí daná společnost splňovat, aby její akcie byly blue chips?