Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Britská libra, koronavirus a inflace
Britská vláda v čele s Borisem Johnsonem již před měsícem zrušila všechna omezení pro potlačení pandemie. Místní ekonomice by tak nemělo stát nic v cestě k plnému oživení, protože ani velké koncerty ani noční kluby nemusejí být na Ostrovech zavřené. Ani Spojené státy již ekonomickou aktivitu svých občanů příliš neomezují. Mezi oběma velmocemi ale najdeme několik rozdílů, které by se měly časem odrazit i v kurzu libry vůči americkému dolaru.

Fed připraven jednat, zatím to ale není zapotřebí
Klíčovým fundamentem bylo včera zasedání americké centrální banky.

Jak překonat závislost na tradingu
Závislost na tradingu je jedním z hlavních problémů bránící ziskovému obchodování, který může mít negativní dopady i nad jeho rámec. Jak se závislosti zbavit si přečtěte v tomto článku.

Multitimeframe analýza: 27.10.2023 COFFEE (káva)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Dopady ruské měnové krize na USD
Americké ekonomice se daří velice dobře a pozitivně překvapuje takřka na všech frontách. Tempo ekonomického růstu USA se tak bude držet i v následujících měsících okolo 3 %. I přesto během posledního týdne ztratil americký dolar vůči euru více než 2 %. Mohou být za těmito zprávami turbulence v Rusku? A proč oslabuje právě USD, když jde o bezpečný přístav a americká ekonomika je s Ruskem mnohem méně provázaná než ta evropská?

Trumpův tweet šokoval trhy
Americký prezident si o víkendu zahrál na nervy všech, kteří věří v konec obchodní války Spojených států a Číny. S platností od pátku totiž nařídil zvýšit clo na cca dvě pětiny dováženého zboží z Číny z 10 na 25 %. Prý je potřeba na druhou světovou velmoc zatlačit, protože vyjednávání o nové obchodní dohodě pokračují moc pomalu.

Poptávka po americkém dolaru může ještě růst
Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.

Akciový trh má nového krále!
Posledních přibližně 5 let se v čele žebříčku o největší americkou společnost z hlediska tržní kapitalizace střídaly dva hráči, kterými byl Microsoft a Apple. Ještě v roce 2019 byl podobně velký i Amazon, avšak od té doby dominoval většinu času Apple, který jako první překonal hranici tržní kapitalizace 1, 2 a také 3 bilionů USD. Big tech má ale nyní nového lídra a je jím Nvidia! Jak se výrobce čipů na toto místo dostal? A má ještě potenciál růstu?

Zasedání o úrokových sazbách v USA již dnes! Dají se takové situace využít?
Dnes večer se znovu sejdou zástupci FEDu (americké centrální banky), aby stanovili výši úrokových zaseb pro následující měsíce (Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTB dnes od 19:45).

Too big to fail?
Trocha odľahčenia nezaškodí, a tak to bude dnes na inú tému, ale predsa len myslím, že to bude stáť za zamyslenie. Tak niečo málo z môjho pohľadu na svet.

MobileCoin bombarduje Signal i přes jejich partnerství
Společnost Signal čelí kritice ohledně své integrace s MobileCoin. Nedávno ohlášená integrace společnosti MobileCoin obklopuje kontroverze, přičemž uživatelé vyjadřují znepokojení nad vazbami mezi zakladatelem společnosti Signal a kryptoměnu MOB. Neprůhlednost kolem vydávání mincí a podezřelými zisky vedoucími k oznámení partnerství.


Analýza indexu S&P 500, EUR/USD, USD/JPY a ropy
Očekávané poklesy na akciových trzích zatím nepřicházejí a každý pokus o oslabení indexů je již po několik týdnů v průběhu seance vždy zastaven a zkorigován. Páteční dlouho očekávaný projev guvernérky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové v Jackson Hole, spolu s vyjádřeními dalších členů Fedu, způsobil na trhu konečně alespoň zvýšenou volatilitu a může být prvním zárodkem nejistoty dalšího pozitivního vývoje trhů.

Nejzajímavější tituly z amerického akciového trhu
V tomto přehledu naleznete akcie s nejvyššími výnosy za posledních 30 dní.

Ani lepší data z USA nezabránila akciím v pádu, dolar zpět poblíž 1,29 EURUSD
Akciové indexy včera částečně korigovaly zisky, které nabraly v minulém týdnu.

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 3.)
Víta vás pokračovanie nášho fascinujúceho seriálu o úspešných investoroch. Dnes sa zameriame na absolútnu legendu v investovaní, muža, ktorý zmenil pravidlá hry a stal sa synonymom pre takzvaný „finančný gén“. Vstúpte do sveta Warrena Buffetta, jedného z najvýznamnejších a najobdivovanejších investorov v histórii.

Americké akcie zpevnily, index S&P 500 je těsně pod rekordem
Od pondělí do čtvrtka se index S&P 500 držel v úzkém pásmu a navázal na čtyři obchodní dny předchozího týdne. Osm dnů tak vykazoval minimální změny. Díky pátečnímu nárůstu o bezmála procento ovšem dokázal zapsat týdenní zelenou svíčku s hodnotou 0,62 %.

Aktuálně nejlepší Price Action
Pomalu se blíží konec obchodního týdne. Je na čase zavírat otevřené pozice a nachystat se na víkendový relax. To je jedna ze dvou možností. Druhou možností je projít grafy, zda se ještě nenajde nějaká ta obchodní příležitost na závěr již určitě úspěšného týdne. Nabídnu vám můj pohled na dva měnové páry. AUD/NZD se pokouší o odraz od trendové čáry a rezistence. A EUR/NZD konečně po několika týdnech chopu prorazil W1 rezistenci.

Trh tlačí na oslabení čínského jüanu
Čínskou ekonomiku trápí předluženost realitního sektoru i nízká poptávka po zboží ze zahraničí. Jádrová inflace za únor sice vzrostla na meziročních 1,2 %, stále ale místní hospodářství operuje v nízkoinflačním prostředí. Čínská centrální banka (PBoC) tak má prostor uvolňovat měnovou politiku, protože větším problémem začínají být rizika defaultu velkých developerů a domácí i zahraniční poptávka než překotný růst spotřebitelských cen.

Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 2.)
V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.