Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/JPY a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na měnovém páru AUD/USD došlo během uplynulého týdne ke sladění trendů na více časových rámcích. Na USD/JPY cena vyklesala ke Klíčovému levelu a cena měnového páru EUR/GBP dokončuje reverzní svíčkový pattern 1-2-3.

Kde je v Číně zakopán pes?
Říjen 2024 bude navždy spjat s raketovým růstem čínských akcií. Po několik let byly čínské akcie naprosto opomíjeny.

Moje cesta prop tradingem – stabilizace balance křivky a regulace prop tradingu v nedohlednu
V tomto článku se podíváme na dlouhodobý vývoj mé balance křivky a povíme si nejnovější informace ze světa prop tradingu. Nebude chybět již tradiční popis realizovaných obchodů.

Príležitosť naskočiť do trendu na EUR/USD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD
Pro dnešní blog technické analýzy jsem vybral měnové páry EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD. Měnový pár EUR/USD může nabídnout obchodní příležitost po změně trendu v podobě korekce. USD/JPY prolomil dvojité dno a cena USD/CAD se pohybuje zatím ve formaci trojúhelník.

Jak rychle se dostane vakcína po světě?
Americká biotechnologická společnost Moderna včera přišla s reportem, že její vakcína je účinná z 94 %. Zároveň společnost už požádala FDA o nouzové schválení vakcíny, aby mohla první dávky distribuovat do konce letošního roku. U regulátorů žádají o nasazení vakcíny další dvě společnosti. Obecně se na distribuci a vakcíny a rychlost, jakou se dostane vakcíny mezi lidi, podívala americká investiční banka Goldamn Sachs.

Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?
Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.

Aktuálne „možnosti“ na DAX-e
V predchádzajúcich dňoch DAX začal testovať „psychologickú“ hranicu 13000 bodov. Testovanie tejto hranice umožňuje otvárať objednávky pri viacerých stratégiách, ako aj technických spôsoboch. S určitým nadhľadom by sa dalo povedať, že: „vybrať si môže každý“. Tento článok je zameraný na aktuálnu situáciu na DAX-e a jej prípadné využitie. 15. júla 2020 o 16:51 hod. (SEČ) minimálne u jedného z brokerov, spomenutá psychologická hranica bola na menej ako jednu minútu prekonaná (13002,1 bodov).

INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
Na začátku dubna si americké trhy prožily kvůli obchodní válce Donalda Trumpa gigantické otřesy, za kterými mnozí viděli příchod recese a mnohaleté krize. Od těchto událostí teď uplynul měsíc a žádný černý scénář se prozatím nevyplnil. Indexy volatility i hamižnosti se ustálily na tradičních hodnotách. Co nás dění na trzích naučilo?

Switch-cost effect
Proč je trading tak náročný, a proč si ho ještě více stěžujeme? Vysvětlení nalezneme v switch-cost-efektu.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.6.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....


Index S&P 500 a reálné úrokové sazby
Často se uvádí, že pro zkrocení inflace by měly vzrůst úrokové sazby očištěné o inflaci, aby se domácnostem vyplatilo spořit a omezily se investice i spotřeba. To samozřejmě dává smysl. Problém však je s kalkulací oné výše reálných úroků.

Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

My lenoši - motor pokroku
Hned v první větě se omlouvám za ten „motor“ v nadpisu. Tím my lenoši rozhodně nejsme. Už to samo o sobě by kolidovalo s naším přesvědčením, že nic není natolik důležité, aby to nepočkalo na někoho jiného, kdo danou věc udělá. No a ten motor, to bychom museli být my tou vůdčí osobností, hybatelem, vytrvalcem a já nevím čím vším ještě. Upřímně, to po nás nikdo nemůže chtít.

Čína si znovu hraje s čísly
Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.

Moje obchody na EUR/GBP a nákup mědi
V posledních příspěvcích jsem si postěžoval, že mé osvědčené obchodní signály fungují v tomto období hůře, především důležité týdenní support či rezistenční oblasti často zdravě nekorigují či neobrací trendy. Proto nyní do obchodů vstupuji postupně, po 2 či 3 menších částech.

Zelená nula situaci nemění, index S&P 500 nepotvrdil průraz nad 4 600
Americký akciový index S&P 500 uzavřel uplynulý týden na zelené nule (+0,06 %). Nebyla to ale taková nuda, jak by to snad mohlo vypadat.

Nuda na trzích. Jak toho využít?
Ještě ani nezačaly letní prázdniny a trhy už se ponořily do letargie nízké volatility a likvidity. Nepřicházejí žádné prudké výprodeje, na druhou stranu euforie na akciových trzích ještě nedosahuje takových rozměrů, aby se měnila v silné intradenní pohyby oběma směry.