Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Praktické okénko – 3 supporty na párech s EUR
Silné euro dokázalo na crossových měnových párech vykreslit zajímavé supportní úrovně. O jaké hladiny se jedná a jak by se daly obchodovat? To se dočtete v tomto článku.

Americké indexy jsou na nových maximech
Americké akciové futures indexy včerejším close vytvořily nová rekordní maxima, čemuž pomohly lepší než očekávané výsledky některých amerických společností. K růstu se odhodlal také americký dolar, přičemž výsledky dalších zajímavých společností nás ještě čekají. Od začátku roku přidal akciový index S&P 500 necelých 17% a jeho růst nemusí být zdaleka u konce. Spojené státy čeká obchodní dohoda s Čínou a o dalším vývoji může napovědět páteční zveřejnění amerického HDP.

Ruský rubl je na odpis
Nejméně atraktivní měnou na forexu je pro následující měsíce ruský rubl. Rizika se na tuto měnu valí ze všech stran – situace v domácí ekonomice i zahraniční vlivy napovídají tomu, že Rusko se dostane do nemilosti investorů, zažije prudký odliv kapitálu a USD/RUB bude růst.

Dlhodobý výhľad na GBP menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry GBP/USD, GBP/CAD a GBP/AUD z weekly a monthly timeframe.

Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?
Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy
V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.

Nadcházející týden přinese fundamenty spíše druhé kategorie
Zatímco v Evropě akciové indexy v minulém týdnu ztrácely, ve Spojených státech si i nadále drží své zisky, když Dow Jones balancuje na dosah svého historického maxima, ke kterému se pozvolna přibližuje také S&P500.

Lehká ropa (WTI): Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na lehkou ropu (WTI) a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Úvod do měření fundamentu na trzích
Lze změřit fundament? Myslím si, že ano. Vyvinul jsem si metodu, kterou se dají příchozí fundamenty změřit.

2004-2015: 11 let obchodování a stále v zisku. Jaké je tajemství?
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouho budete chtít trading provozovat? A jak to udělat, abyste byli i za pár let stále ve hře? Jaký časový horizont uvažujete? Pět, možná deset let? A mít vlastní klienty? Kolik myslíte, že by vám takový trading zabral času? A jak jej vybudovat? Řešení už existují a nemusíte je hledat. Trader a zubař, Julius H. je na burze od roku 2004. Prošlapal cestu a zjistil, jak být na trhu po desetiletí úspěšný. Když jsem se s ním potkal, tušil jsem, že je přede mnou výjimečný rozhovor s výjimečným člověkem. A bylo to více než správné tušení.

Multitimeframe analýza: 12.5.2021 USD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Praktická ukázka: Bylo to v klidu
Po dramatickém závěru minulého roku se, jak to vypadá, vše vrací do starých kolejí. Už jsem uvažoval nad tím, co a kdy se děje, ale o tom až jindy, teď se můžeme podívat na obchody z minulého týdne.

Kontratrading, čili obchodování proti tržnímu sentimentu
Jak název napovídá, tak dnes tu budeme pojednávat o jednom dalším obchodním způsobu, při kterém dochází ke vstupům do obchodních pozic, jež jsou v přímém rozporu s aktuálním tržním sentimentem. K tomuto obchodnímu způsobu se obchodníci uchylují obvykle ve chvílích, kdy se domnívají (napříč trendovým prognózám), že trh dosáhl svého nasycení. To znamená, dosáhl tedy buďto dna, nebo v opačném případě vrcholu.

Před vstupem do obchodu analyzujte více časových rámců, jestli chcete obchodovat jako profík
Jako obchodníci neustále hledáme způsoby, jak zlepšit naše obchodní strategie a zvýšit ziskovost. Jedním z efektivních způsobů, jak toho dosáhnout, je analyzovat více časových rámců aktiva před vstupem do obchodu - Multi Time Frame Analysis (MTA).

10 tajomstiev, ktoré tradingový priemysel nechce, aby ste vedeli (časť 3.)
V druhej časti ste sa dočítali o ďalších troch tajomstvách, ktoré tradingový priemysel nechce aby ste vedeli a v dnešnom blogu sa dočítate o posledných štyroch. Poďme na to. Snáď Vám týchto 10 právd o tradingovom priemysle prinesie objektívnejšie zmýšľanie na trhoch a lepšie rozhodnutia.

Bitcoin po halvingu! Jaký bude vývoj? | Investiční Memento #73
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 73. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?