Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
Na akciovém trhu existují dva hlavní způsoby fungování. Prvním způsobem je nákup akcií a jejich následný prodej. Tomu se říká dlouhá (long) pozice. Druhou možností je prodej akcií, které si půjčíte, poté jejich nákup a vrácení zpět svému brokerovi, když cena klesne. Tomu se říká prodej na krátko (short sell), nebo také shortování.

Trhy věří v obchodní dohodu USA a Číny
Americká delegace se minulý týden setkala s čínským prezidentem v Pekingu, což vnímaly trhy jako velmi pozitivní impuls k dalšímu růstu. V pozadí rostoucí důvěry v dosažení obchodní dohody a zažehnání hrozby dalšího vládního shutdownu v USA se tak akciovým indexům podařilo růst již osmý týden v řadě. Optimismus posiluje také fakt, že americký prezident Donald Trump je ochotný posunout plánovaný deadline z konce března o 60 dní, pokud nebude dosaženo obchodní dohody. Obchodní vyjednávání na vyšších úrovních budou pokračovat tento týden ve Washingtonu. Pokud nebude do 1. března dosaženo dohody, Spojené státy by měly reagovat zvýšením celních přirážek na některé čínské dovozy.

Xiaomi na černé listině USA: Akcie poklesly o 10 %
USA stále obviňují několik čínských společností z úzkého spojení s čínskými obrannými silami. Rychle vytvořili seznam organizací, které mezinárodní média okamžitě začala nazývat „vojenskými“.

Bitcoin překročil hranici 60 000 USD!
V průběhu středy cena bitcoinu překonala psychologickou hranici 60 000 USD. Jedná se o nejvyšší hodnotu od listopadu 2021 a nejznámější kryptoměnu dělí od historických maxim pouhých 14 %.

S&P 500 napravil část ztrát, k dominanci býků je ale daleko
Z propadu o 6 % v předchozím týdnu index S&P 500 díky zisku 2,03 % lehce ubral, i tak ale březen a celé první čtvrtletí zakončil ve ztrátě.

Centrální banky: Nejlepší přítel investora
Nejsem specialista na historii burzy, ale myslím si, že máme za sebou jeden z nejrychlejších krachů na světových trzích. V pondělí to vypadalo na konec světa, ale v pátek jsme týden uzavřeli v zelených číslech. Dokonce i japonský index, který zažil největší propad za posledních třicet let, uzavřel týden s relativně malou ztrátou 2,31 %. Jak tento obrat na trzích vysvětlit?

Jaký časový rámec obchodovat? Trading a životní styl
Začlenění tradingu do životního stylu, nebo upravit životní styl pro potřeby tradingu. V tomto článku se zamyslíme nad dopady této volby.

Mýtus jménem superpočítač
Abychom v jakékoliv činnosti lidského snažení mohli uspět, potřebujeme být dobře vybavení nejen intelektuálně, ale i technicky. Nejinak je tomu i v tradingu. Co je tedy pro úspěch v tom našem obchodování nutné, respektive dostatečné?

Dve príležitosti na malých altcoinoch
Dnes som sa rozhodol poskytnúť dve mince, ktoré sledujeme a ktoré by mohli v najbližšom čase niečo urobiť.

O inflaci zisků
Ano, o inflaci už toho bylo v poslední době napsáno hodně. Je zvýšení cen dočasné? Pomůže nějak zvýšení úrokových sazeb? Kdo za to může?! Proto se dnes pokusím být originální a podívat se, jak aktuální situaci využívají (a také zneužívají) společnosti.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF
Volatilitu máme, trendy zatím pokračují. Otázkou je, zda není čas na korekce. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situacím a obchodním příležitostem na měnových párech EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF.

COMP aneb úrokové sazby na kryptoměnách
Jsem vášnivý obchodník s akciemi a CFD, zaměstnanec horších i lepších brokerů na různých světových burzách a posledních pár let investuji a studuji svět kryptoměn, ať už na online nebo fyzických peněženkách. Tato aktiva, kryptoměny jsou však ve skutečnosti ne tak činná, jak bych chtěl, protože na žádném z nich nevydělávám úroky, třeba jako dividendy u akcií. Moc mi to připomíná film Dědictví, aneb …, kde Arnošt, v luxusní restauraci objednává kaviárové tousty a při tom dostal výsměch: To je vůl, kaviárový tousty. I v dnešní společnosti jsou úrokové sazby u kryptoměn zaostalým tabu. Naše spořicí účty, vydělávají úroky, proč by nemohly kryptoměny?

Americký dolar neříká poslední slovo
V rámci tohoto fundamentálního okénka zde často poukazuji na dlouhodobé nadhodnocení amerického dolaru, ať už z pohledu porovnání s historickým průměrem, vyšší inflací v USA v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi nebo chronickým a zvyšujícím se fiskálním deficitem (stále ještě) největší světové ekonomiky. Nové makro statistiky z minulého týdne ale tento náhled přinejmenším nabourávají.

Čeká americký dolar devalvace?
Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.

Přichází do USA recese?
Ve světle stále rostoucích amerických akciových trhů a návratu optimismu na předkrizová maxima je snad i pošetilé pokládat si otázku ohledně aktuálního zdraví americké ekonomiky. Jak nám ale naznačují některá tvrdá data založená na reálném ekonomickém výstupu, nemusí být všechno tak růžové, jak se zdá. Dokud se Trumpova rally nepřetaví do hmatatelného růstu produktu (HDP), může tato bublina plná očekávání také hodně rychle splasknout.

Povídání o trzích: Které společnosti jsou teď levné?
Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka, Marek Nemky a Petr Horáček se po delší době opět sešli, aby diskutovali o nejnovějším vývoji na akciových trzích. Akciové indexy se pohybují na svých maximech, ale to neznamená, že by ve světě nebyly známé firmy, jejichž akcie jsou od svých maxim výrazně níže. Právě na takové společnosti se čtveřice analytiků tentokrát zaměřila. Probrali jejich směřování, aktuální problémy i to, jak vidí jejich budoucnost. V tomto článku přinášíme souhrn hlavních témat, která v aktuálním dílu série Povídání o trzích zazněla.

Týden na amerických indexech podle burzovních grafů
Rozkolísaný týden na americkém akciovém trhu skončil díky silnému pátečnímu růstu zhruba stagnací, index S&P 500 dokázal nakonec připsat 0,16 %.

Žhavý Apple přitahuje Morgan Stanley a měl by zajímat i vás
Apple se stal první americkou společností, která překonala tržní kapitalizaci 2 bilionů amerických dolarů. Svůj All-Time-High si společnost připsala 1. září na 134 USD za jednu akcii. Poté nastala korekce, která poslala společnost na 114 USD za akcii. Gigant se ale nevzdává a přichází s novými produkty, které přitahují i Morgan Stanley.

Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, eurodolar a káva
I když se americký akciový index S&P 500 snaží vzbudit zdání, že mu již docházejí síly pro další růsty, jistě však uvidíme v dalších dnech opět testy nových maxim. Po vytvoření současného platného maxima (koncem března) na 2.120 bodech +/- index pouze mírně korigoval a otestoval úroveň maxim roku 2014 a tedy breaklevel úrovně, která se automaticky stává důležitým supportem.

XTB zvyšuje úroky z volných prostředků!
Společnost XTB byla založena přibližně před dvaceti lety a zpočátku fungovala především jako makléř (broker) poskytující možnost obchodovat s kontrakty CFD. V průběhu let však svoji nabídku rozšířila o mnoho nových produktů či služeb v souladu s aktuálními světovými trendy a s poptávkou klientů. Nyní tak naleznete v XTB i CFD na kryptoměny, fyzické akcie nebo ETF, možnost automatického investování do ETF nebo úročení nevyužitých volných prostředků na obchodním účtu.