Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

GBP/USD: Kombinovaná analýza denního (D1) grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Teorie aukce – Order Flow
V minulých článcích o teorii aukce jsem se zmínil o hlavních tržních veličinách, za které se obecně považuje čas, cena a objem objednávek. Právě objem objednávek je pro teorii aukce naprosto stěžejní. Objem můžeme analyzovat například v objemových profilech, jako indikátor nebo v mikro pohledu pomocí analýzy toků příkazů neboli Order Flow. Právě tomuto tématu je věnován dnešní článek.

Aktuálne obchodné príležitosti na komoditách – zlato, plyn a palládium
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov. Pozrime sa na vybrané komodity z daily timeframeov: XAU/USD, XNG/USD a XPD/USD.

Dunning-Krugerův efekt, démon ztrátového obchodníka
Lidská mysl je plná tajů, ve kterých je obvykle velmi složité se vyznat. Finanční trhy nám svojí agresivitou a nekompromisností pomáhají rozvíjet náš psychický potenciál, který bychom v běžném životě velmi složitě objevovali.

Flexibilita - důležitá součást tradingu
Základní chyba, kterou noví obchodníci dělají je, že zapomínají, na jakém trhu právě obchodují. Myslete na to, že trh se nám nepřizpůsobí, ale my se musíme přizpůsobit trhu. Z historie třeba víme, že na daném trhu je vetší volatilita, tak je potřeba podle ní upravit i naše stop-lossy. Byla by docela škoda, aby náš jinak ziskový obchod byl ukončen předčasně jen díky vyšší volatilitě.

Mírný týdenní pokles cen nepokazil netypicky klidné září a výjimečný kvartál pro americké akcie
Americké akcie v uplynulém týdnu mírně oslabily, i tak ale index S&P 500 uzavřel nejlepší kvartál od roku 2013 a udržel krátkodobou hladinu podpory.

Manuálne backtestovanie
Mnohí z vás sa často trápia s backtestovaním vlastných stratégií, či hľadaním ďalšieho edge. Na internete je možné nájsť množstvo software umožňujúcu túto činnosť, ja som sa však rozhodol pre vlastné riešenie. Vyvinúť vlastný backtestovací software, ktorý bude šitý na môj štýl obchodovania a dokáže verne simulovať dianie na trhu niekoľko rokov dozadu, tick po ticku, s jednoduchým používateľským rozhraním podobne ako MT4 avšak bez obmedzení na veľkosť historických dát. V článku sa vám pokúsim priblížiť hlavné funkcie a výhody mojej backtestovacej aplikácie.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 27.8. – 31.8.2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 27.8.2018 do 31.8.2018.

Čína brzdí ekonomiku
Tento týden zahájily červencové statistiky z Číny a komoditní býky příliš nepotěšily. Růst průmyslové produkce se snížil na 6,4 %, což je nejnižší tempo od srpna 2020. Zdá se, že obrovský nárůst cen základních surovin, které Čína z velké části dováží, už si vybírá svou daň.

Polsko potápí korunu
Polská centrální banka (NBP) ve středu zcela nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na rovných 6,00 %. Polský zlotý ze svého nudně stabilního kurzu EUR/PLN 4,45, kde se držel celé léto, rázem poskočil nad 4,60.


Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 39. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Proč trading?
Každá věc, kterou člověk v životě dělá, má nějaký důvod. Jsou lidé, kteří říkají, že dělají věci bezdůvodně, avšak na ty se vykašli, protože to jsou jen řeči. Vše nějakou motivaci má a pokud nemá, tak by mít mělo.

Bitcoin ako alternatíva
Nie je to tak dávno, čo analytici JP Morgan varovali, že cena bitcoinu sa už nikdy nemusí vrátiť na hodnotu 40 000 USD a máme tu nové historické maximum vyššie o zhruba 20%. Čo okrem Tesly a Elona Muska stojí za týmto nárastom a prečo to môže pokračovať?

Trading ideas: GBP/AUD, AUD/NZD a EUR/JPY
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. GBP/AUD short, AUD/NZD long a EUR/JPY short.

Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Short EUR/CZK - je čas oprášit obchod desetiletí?
Po skončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 naskočila koruna na posilující trend. Komu se tehdy podařilo prodat eura za 27 korun, tomu se povedl výjimečný obchod s nízkou mírou rizika. Česká i globální ekonomika se nyní znovu vrací do normálu a ČNB i ekonomická veřejnost mluví o dalším trendovém posilování koruny.

Co se děje na trzích? Čeká nás finanční krize?
Rizika ve světové ekonomice se zvyšují, akcie se obchodují příliš vysoko, čínský růstový dluhově-investiční model už přestává fungovat a nad Evropou se zase stahují mračna. Tyto titulky se v ekonomickém zpravodajství objevují už několik let. Recese ale pořád nepřichází. Je tedy teď něco jinak, co by mohlo zastavit růst globální ekonomiky a způsobit finanční krizi?

Jak vysoké cíle si vlastně dát?
Trading je disciplína filozofická a psychika tradera v něm hraje tu nejpodstatnější roli. Okamžiky nadšení střídají okamžiky zklamání a euforii střídají deprese. V tomto střídání nálad hraje důležitou roli velikost cílů, kterou si každý obchodník stanoví. Právě tyto v podstatě definují i velikost jeho emocí.

Měnové války 2.0
V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.