Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je ropa levná nebo drahá?
Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.


Facebook padá, niečo si želajte
Na Facebook sa v posledných dňoch valí špina zo všetkých možných strán. Od médií, od politikov, podnikateľov, celebrít a aj od bežných ľudí. Elon Musk napísal na Twitter, že si maže Facebook. Cena akcií tejto najväčšej sociálnej siete klesá od oznámenia tejto udalosti o takmer 18%. Ako to bude pokračovať? Skrachuje Facebook?

Multitimeframe analýza: 27.4.2023 index S&P 500
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jak zůstat při tradingu klidný
Obchodní dny jsou pro většinu traderů plné stresu a všeobecného chaosu. Jsou dny, kdy máme zlou náladu, jindy se zase zdá, že jdou trhy proti nám a nic nám nepřeje. Úspěšní tradeři však obchodují uvolněně a bezstarostně, co možná nejvíce soustředěným způsobem. Snaží se na sebe nevytvářet zbytečný tlak. Dnešní příspěvek bude o tom, jak si vzít z profesionálních obchodníků co možná největší příklad pro vlastní přístup k obchodování.

Burzovní grafy: Americkým akciím stále dominují býci
Začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí a posílení nadějí na zavedení nižších daní pomáhají americkým akciovým indexům na nová maxima. Do Vánoc by optimismus nemuselo nic výrazného ohrozit, ale podobných "nemuselo" je burzovní almanach plný.

2. Riziko
Dnes napíšem pohľad na všeobecné riziko ktoré číha nonstop vôkol nás v tej najrôznejšej podobe. Ktoré si možno ako riziko neinterpretujeme alebo sme ochotný to "risknúť" a akceptovať ho. Téma rizika je s finančným trhom úzko spätá tak preto článok na túto tému má zmysel. Článok bude mať pokračovanie kde sa zamerám výhradne na rizika priamo číhajúce v trhu a ako ich prípadne minimalizovať. Je nutné si uvedomiť že riziko obnáša každodenný život a takto na riziko aj nahliadať. Je to veľmi dôležité pri pôsobení na finančných trhoch.

Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Většina světa obrací svůj zrak ke králi kryptoměn – Bitcoinu. V tomto krátkém článku se však podíváme na aktuální situaci na druhé největší kryptoměně, kterou se nyní jistě vyplatí sledovat nejen traderům, ale i dlouhodobým investorům. Řeč je samozřejmě o kryptoměně Ethereum, která to v posledních dnech rozhodně nemá jednoduché.

Index DAX: 6. týden roku 2017 z pohledu technické analýzy
Tak minulý týden jsme klesli trošku víc, než jsem čekal.

Účastníci měnového trhu
Při Forexovém obchodování se na měnovém trhu může účastnit celá řada osob v nejrůznějších rolích. Jde o přesně vyjmenované skupiny, které mohou s měnami obchodovat. Nejvíce se potom zaměříme na klasické menší obchodníky, kteří spravují vlastní účty.

Trading nastavení grafů pro EUR/USD, CHF/JPY a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD neudržel velmi nadějný růst z minulého pátku a pondělka tohoto týdne, kdy ukazoval snahu otestovat kulatou úroveň 1,2500. Dle plánu jsem nad 1,2400 ukončil long pozice z 1,2260.

Dolar, hypotéky a ceny dřeva
Růst cen nemovitostí, komodit i raketové zdražování hypoték není doménou jen českého realitního trhu. V největší světové ekonomice dochází k podobnému pnutí, které je z velké části určující pro měnovou politiku americké centrální banky (Fed), na kterou zase reagují finanční trhy od akciových, přes dluhopisové až po měnové.

Index S&P 500 dále stoupá, je nad 5 400
Americký akciový index S&P 500 v týdnu několikrát posunul historické maximum, poprvé se vyhoupl nad 5 400 bodů a za týden vzrostl o 1,58 %.

Co je Heiken Ashi a jak ho používat?
Heiken Ashi je indikátor trendu, který je schopný poskytnout zajímavé obchodní signály. Zjistěte, co je to Heiken Ashi, z čeho se skládá a jaké jsou jeho výhody!

Praktická ukázka: Obchodování okolo nuly
Jednou z fází vývoje tradera jsou okamžiky, kdy ačkoliv obchoduje s maximálním nasazením a maximální zodpovědností, nedaří se mu dobrat kýženého výsledku, tedy zisku. Někdo je z toho smutný, někdo rozladěný, ale ve skutečnosti jsou podobné výsledky velkým úspěchem.

Index DAX v době koronavirové
Německý index DAX, který je jedním z předních světových indexů, začíná opět pomalu nabírat na síle a to dokonce napříč „nelepšící“ se koronavirové krizi, která v investorech denně vzbuzuje značnou nejistotu. Právě díky nejistotě budoucího vývoje na německém trhu, se nyní přední světoví investoři a obchodníci snaží predikovat, zda jsou přijatá německá měnová a fiskální opatření dostatečná, což by mohlo ve výsledku (v případě, že investoři vyhodnotí přijatá opatření za relativně dostačující) celou situaci okolo indexu DAX ještě více stabilizovat.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Proč by každý obchodník měl použít stop-loss objednávky
Pokud to myslíte s obchodováním vážně, měli byste značnou část svého studia tradingu věnovat stop-loss příkazům. V tomto příspěvku si vysvětlíme, proč je potřeba je využívat a jak je začlenit do vaší obchodní strategie. Nestačí si uvědomit jejich existenci a umístit je na libovolné úrovně. V závislosti na tom, jak je používáte, z vás mohou stop-lossy udělat profi tradera nebo váš trading nadobro zhatit.

Varovných signálů přibývá
Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.

Co čekat od Fedu?
Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.