Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pokračovanie v stratégii – zisk plus 4,97 %
Druhý deň (02. 02. 2021) na reálnom (40 000 EUR) účte som vykázal takmer pri všetkých ukazovateľov lepšie výsledky ako predchádzajúci (01. 02. 2021). Informácie z týchto dvoch obchodných dní som rozdelil do dvoch článkov. Predovšetkým pre ich rozdielnosť. Jeden deň môžeme vyslovene obchodovať doslovne „do straty“ a druhý deň už dokážeme mať „pôdu pod nohami“. Stačí „veriť“ svojej „stratégii“, vedomostiam, schopnostiam, MRM a ďalším determinantom obchodovania.

CHF/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár CHF/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Švýcarská anomálie na trhu?
Měnový pár EUR/CHF v posledních týdnech opustila volatilita. Tak se dá přeložit vývoj po 9. listopadu, kdy superpozitivní zpráva o efektivní vakcíně Pfizeru poslala trhy do euforie a švýcarský frank jako bezpečný přístav zůstal mezi prodávanými aktivy. Toho zřejmě využila švýcarská národní banka (SNB), která na trhu stále operuje v nemalých částkách a stanovila si vyšší dno na měnovém páru EUR/CHF.

Moje cesta prop tradingem: Volatilní trhy znamenají volatilní balance křivku
Pohled na ziskový obchod, ve kterém sehrála tržní volatilita velmi výraznou roli.

GBP/AUD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/AUD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Jak začít investovat: 7 tipů pro začátečníky
Nový rok je obdobím předsevzetí, kdy si mnozí stanovují cíle zlepšit svou finanční situaci. Finanční gramotnost a investice hrají klíčovou roli nejen pro současné finanční zdraví, ale i pro dlouhodobější zajištění budoucnosti. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí pustit do investování, nebo pokud jako zkušený investor pomáháte někomu blízkému s jeho začátky, připravili jsme pro vás sedm praktických tipů, jak efektivně začít.

Ethereum se může dočkat růstu
„Ethereum roste druhý den v řadě, ale stále se mu nepodařilo zcela zotavit z propadu, který prodělal dříve v tomto týdnu. Cena Ethereum je aktuálně (čtvrtek odpoledne) 762,11 $, což znamená růst o 1,4 %,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, vedoucí analytik společnosti RoboForex.

Peníze = Droga?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Proč vášeň a impulzivnost nepatří do tradingu
Trading je fascinující svět plný možností a příležitostí. Mnoho lidí vstupuje na finanční trhy s velkým nadšením a vášní pro obchodování, což může být na začátku motivující. Bohužel, právě vášeň a impulzivnost mohou být jedním z hlavních důvodů, proč většina obchodníků na trzích selhává. Trading totiž vyžaduje především disciplínu, logiku a chladnou hlavu. V tomto článku se podíváme na to, proč jsou emoce, jako vášeň nebo impulsivnost pro trading nebezpečné, a co s tím dělat.

Měnový pár EUR/CHF: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktické okénko – Výhody a nevýhody technické formace 123Gap
Formace 123 Gap je u obchodníků velmi oblíbená. Jaké jsou její benefity, jak ji lze v praxi využít a také na co si dát pozor. To vše se dozvíte v tomto článku.

Multitimeframe analýza: 13.7.2023 CAD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Praktická ukázka: Stále dobrý
Trading je vlastně nuda. Jen se čeká, až se něco stane a ono se občas něco skutečně stane. Někdy to člověku udělá radost, někdy ne, někdy z toho má nervy, někdy radost. No ale jak jsem řekl, trading je a měl by být nuda.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD
Pojďme se společně podívat na další obchodní příležitosti, které nám Elliottova vlnová teorie nabízí. Podíváme se na další možný vývoj pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD.

Panika klesá, zlato půjde dolů
Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.

Trading - EUR/USD, USD/JPY a ropa
Měnový pár EUR/USD v uplynulých dnech na dobrých amerických datech (např. inflace) a technických medvědích signálech opravdu výrazněji korigoval a z úrovní nad 1,2000 krátkodobě oslabil až pod 1,1840.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, GBP/CHF a pro index S&P 500
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry AUD/NZD, GBP/CHF a nastínění možného vývoje pro index S&P 500.

Čekáme na trzích další krach?! Investiční Memento #51
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 51. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Reálne obchody; neúspešný a úspešný
Vzdelávanie patrí k nespochybniteľným determinantom konzistentne úspešného obchodovania, avšak názorné ukážky z praxe, teóriu posunú do pragmatickej roviny. Pre ilustráciu som vybral dva reálne obchody tohto týždňa, ktoré klasifikujem ako neúspešný – stratový a úspešný – ziskový. Pri porovnávaní využijem témy, ktoré uvádzam v článkoch: „Konzistentne úspešné obchodovanie (KUO 1 – 4)“

Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává
Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.