Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottovy vlny: Týdenní analýza FX marketu
Ahojte tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na indexy jednotlivých měn - dollar, euro, yen a libra (DXY, EXY, JXY, GXY) a na pár jejich cross párů. Nakonec si ukážeme akcii BOEINGu, kde sledujeme dokončenou korekci.

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/JPY, kryptoměna Bitcoin a káva
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a kávu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Dominance amerického dolaru a jeho vliv na globální ekonomiku
Dominance amerického dolaru odkazuje na jeho postavení jako hlavní světové rezervní měny. To znamená, že většina mezinárodních obchodů, transakcí a finančních rezerv je denominována v amerických dolarech (USD). Tato situace poskytuje Spojeným státům americkým určitá ekonomická a politická privilegia, která žádná jiná země nemá.

Odsunutí dluhového stropu a silná data z trhu práce vynesly index S&P 500 na letošní maxima
Americký akciový trh je na letošním maximu, pokud tedy trh sledujeme skrze index S&P 500. O nevyrovnané výkonnosti jednotlivých sektorů tentokrát řeč nebude, zůstaneme u konstatování toho, že index poměrně přesvědčivě stoupl nad hladinu 4 200 bodů a za celý týden vzrostl o 1,83 %.

Praktická ukázka: Strategie rozdělena
Celý uplynulý týden jsem věnoval reakci na překročení maximálního poklesu. V rámci toho jsem se rozhodl, že opět rozdělím svoji strategii. To jsem tedy udělal a na výsledky se tak můžeme podívat.

Praktické okénko – Situace, kterou se nevyplácí obchodovat
Trh někdy vykreslí levely, které mohou být pro obchodníky lákavé, ale vzhledem ke kontextu trhu, mohou být naopak velmi rizikové. V tomto článku si takovouto situaci ukážeme.

Týden na amerických indexech podle burzovních grafů
Rozkolísaný týden na americkém akciovém trhu skončil díky silnému pátečnímu růstu zhruba stagnací, index S&P 500 dokázal nakonec připsat 0,16 %.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Praktická ukázka: Začátek nového roku
Vzhledem k tomu, že jsem použil malé „n“ a také k tomu, že jsem minulý týden psal o ročním výročí obchodování, tak věřím, že všichni porozuměli tomu, že v nadpisu se hovoří nikoliv o prvních lednových dnech, ale o začátku další kapitoly mého obchodování.

Bitcoin: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na Bitcoin a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Teorie aukce
Ještě předtím, než začnu s výkladem teorie aukce, mi dovolte se krátce představit. Jmenuji se Otakar Šuffner a obchodováním na burze se zabývám již téměř šest let. Přes různé kombinace indikátorů jsem se nakonec dostal k obchodování podle konceptu tzv. Teorie aukce neboli Auction Market Theory. Teorie aukce nenabízí jednoznačný mechanický systém, ale poskytuje logiku za pohybem ceny. Díky tomu může analýza kontextu dle teorie aukce vylepšit každý již existující systém. Kromě toho jde i teorii aukce obchodovat jako samostatný systém.

Tradingové strategie, které způsobily revoluci: Trading Chaos od Billa Williamse
Pokud nezměníme směr, pravděpodobně se vrátíme na místo, odkud jsme začali - čínské přísloví.

Obchodník měsíce: Po sérii ztrát opět do sedla
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného obchodníka, tentokrát za měsíc prosinec. Snažíme se vybírat různorodé obchodníky, jejichž styl obchodování či zvolené strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací a pozitivním nebo negativním vzorem pro všechny zájemce o obchodování. Účelem není navádět k žádnému obchodnímu stylu ani strategiím, které z realizovaných obchodů vyplývají. V budoucnu budeme zveřejňovat také dlouhodobé vývoje reálných obchodních účtů.

Další velký problém na obzoru: Trh s komerčními nemovitostmi
Překvapení z bankovní krize bylo v tom, že problémy přišly odjinud než z realitního trhu. Proč? Protože právě realitní trh, zejména v USA, je na zvedání úrokových sazeb velmi citlivý. V USA je mnoho hypotečních úvěrů bez fixace. Zvedání sazeb se tam tak může projevit mnohem rychleji než v Evropě. Jelikož v posledních letech ceny všech nemovitostí rostly, větší korekce se dá předpokládat. Většina fyzických osob sleduje především cenu bytů a domů, ale realitní trh je mnohem širší. Velké odvětví představuje trh s kanceláří a prodejními místy. V tomto sektoru se nyní potkávají dva vlivy: následky Covidu-19 a právě vysoké úrokové sazby.

Investování do fyzických drahých kovů - 11.
V závěrečné části seriálu o investování do fyzických drahých kovů si zopakujeme nejdůležitější skutečnosti související s investováním do fyzického zlata a stříbra.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

ECB s tiskem peněz nejspíš nepřestane
Kvantitativní uvolňování v eurozóně skončilo s příchodem Nového roku. Neuběhl ani celý měsíc a centrální bankéři ve Frankfurtu už vymýšlejí, jakým způsobem dostat do finančního systému nová eura, pokud to bude třeba.

Jak nyní hrát ropnou kartu?
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa včera odstoupila od íránské jaderné dohody mezi mocnostmi. Ropný trh proto začíná být nervózní a volatilita se zvyšuje. Právě tato dohoda totiž umožnila návrat Íránu na mezinárodní trh s ropou a způsobila záplavu trhu v roce 2016, kdy ropa vyklesala až na 26 USD za barel.

Ropa opět trochu levnější
Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.

Index S&P 500 pokračuje v růstu a první kvartál uzavřel na dalším rekordu
Americký akciový trh dále roste, index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu zpevnil o dalších 0,39 % a uzavřel první čtvrtletí na novém historickém maximu.