Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Plány, cíle, příležitosti
Každý člověk má nějaký plán pro svoji budoucnost, pro svůj cíl. Někdo ambiciózní, někdo skromný, někdo nějaký jiný. Jaké jsou ale skutečně cíle a jaké jsou plány vedoucí k jejich naplnění, to vlastně neví nikdo nikdy.

Štartuje Bitcoin na 50 000 USD alebo je už v korekcii?
Dnes sa pozrieme opäť na kryptomeny a to konkrétne hneď na tú najväčšiu kryptomeny ktorou je Bitcoin.

Inflace v USA je mimo
Lednové přecenění ukázalo na výrazné rozdíly mezi rozžhavenou ekonomikou Spojených států a zchlazenou eurozónou, potažmo Českou republikou. Dosavadní vývoj inflace bude mít silný dopad na nastavení měnové politiky Fedu a ECB v letošním roce. Zatímco ve výhledu na začátku roku jsme predikovali, že úroky začnou klesat dříve v USA, nyní makrodata favorizují v uvolňování měnové politiky spíše eurozónu.

Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!
Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.


ECB zase reaguje pozdě
Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.

Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500
V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.

„Premostenie“ determinantov pre zisk
Vo svojich článkoch uvádzam jednotlivé determinanty pre úspešné obchodovanie. Počet týchto činiteľov je vysoký, avšak dnes ich skomprimujem z môjho pohľadu do troch najdôležitejších. Mám za to, že niektorým čitateľom sa náročnosť takýchto determinantov zdá až príliš exponovaná, ale z pohľadu dnešného článku nadobudne charakter jednoduchosti. Vedomosti – skúsenosti – duševné prostredie obchodníka. Tri hlavné piliere úspešnosti. Iste, od nich sa odvíja množstvo iných, ale podstata úspešnosti spočíva práve v týchto troch.

Jak psychicky a finančně přežít sérii ziskových obchodů
Každý obchodník chce generovat zisk. Ale dokážete si jej také udržet? Dnešní téma článku je, jak nepřijít o peníze vydělané tradingem.


Plánuje Elon Musk veľký vstup do Bitcoinu?
Dnes sú kryptomenové magazíny plné iba jednej správy. Je ňou vypumpovaný Dogecoin a dôvod, prečo sa tak stalo. No a kto iný by mohol stáť za pumpou Dogecoinu, ak nie Elon Musk. Ten z nejakého dôvodu venuje tejto kryptomene pozornosť a či už ironicky alebo reálne vyjadruje podporu tomuto altcoinu. Spravil tak aj dnes, kedy sa opäť pred svojimi followermi zmienil o tejto kryptomene. Navyše sa dnes zmienil aj o Bitcoine a to hneď niekoľkokrát, pričom sa dostal do kontaktu aj s Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy alebo Tylerom Winklevossom, CEO kryptomenovej burzy Gemini.

Výrazný pokles ukotvil index S&P 500 v novém rozpětí. Na jak dlouho?
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal 3,40 %. Navzdory vysoké volatilitě se již dva týdny obchoduje v novém rozpětí 1 870 až 1 990.

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.

Aktualizace možného vývoje v dolarovém indexu DXU10 po zavření pátečních trhů.
Páteční odpolední a večerní chování trhů, mne přinutilo aktualizovat situaci v grafech dolarového indexu DXU10.

Akciové indexy čakajú ďalšie poklesy
Technické analýzy pre vybrané menové páry, akciové indexy a komidity ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, AUD/USD a rebel EUR/USD
Je tu opět neděle a to je čas na plánování obchodů pro příští týden. Tentokrát jsem vybral několik dolarových párů včetně slíbeného eurodolaru, který sledujete se mnou pravidelně.

Technická analýza měnových párů EUR/CAD, EUR/AUD a EUR/CHF
Vdnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Hlavní roli obsadilo tentokrát Euro.

Jaké příležitosti nabízejí ropné měny?
Kanadský dolar, norská koruna a ruský rubl. To jsou měny zemí, jejichž ekonomika je více či méně závislá na vývozech ropy. Dlouhodobě tedy můžeme sledovat pozitivní korelaci mezi kurzy těchto měn a cenami ropy.

Zlato láme cenové rekordy na pozadí politické nejistoty
Politická nejistota v USA před prezidentskými volbami nabírá na síle a v kombinaci s geopolitickým napětím nutí investory obracet se k tzv. bezpečným přístavům. Díky této souhře událostí cena zlata opět překonala své historické maximum a pokračuje tak v rally, která trvá již téměř měsíc. "Zlaté časy" zažívá také stříbro, jehož cena se blíží nejvyšším hodnotám za posledních 12 let.* Vyhlídka na pokles úrokových sazeb tak podporuje očekávání, že by za několik měsíců mohlo být dosaženo dalších milníků[1].

Jak nastavit nejlepší poměr rizika a zisku (RRR) pro úspěšné obchodování
Poměr rizika a zisku (RRR) patří k nejdůležitějším tématům ohledně řízení rizika při obchodování na finančních trzích. RRR měří potenciální zisk z obchodu v porovnání s potenciální ztrátou. Vysoký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální zisk je mnohem vyšší než potenciální ztráta, zatímco nízký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální ztráta je mnohem vyšší než potenciální zisk.