Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Zastavení poklesu S&P 500 vyvolává naděje na obrat
Pokles indexu S&P 500 za první čtyři obchodní dny tohoto týdne byl skoro 3 %. Páteční obrat směru indexu nepříznivý výsledek zmírnil na týdenní ztrátu S&P 500 na necelé procento. Index se ve čtvrtek dostal pod cenu z přelomu června/července a na grafu je další nižší cena (lower lows). Takže nic pozitivního. Rozpětí denních svíček je vysoké. S&P 500 své ztráty z první části obchodního týdne postupně snižoval. V pátek se obrat ze ztráty dostal na zisk 1,92 %.

Bojí se ženy investovat?
Aktuální situace na akciovém trhu mi poskytla sice nucenou, ale zároveň prospěšnou pauzu od obchodování. Léto mám ráda jako období, kdy má člověk čas číst, studovat a přemýšlet. Jedním z témat, které poslední měsíce kolem mě živě rezonují, je téma „Ženy a investování“. Obecně se všude dočtete, že žen aktivně investuje málo, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Dnešní blog je malým zamyšlením nad tím, proč tomu tak může být.

Praktická ukázka: Opět v mínusu
Po chvilce, ve které jsem se vrátil k plusovým výsledkům, jsem opět zapadl do ztráty. Celý týden vypadal v pohodě, avšak pátek rozhodl o špatném výkonu celého týdne.

Finálny krátkodobý výhľad pre rok 2019
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Síce sú Vianoce za rohom, trhy ale nespia. S nejakou výnimkou dní kedy budú trhy zatvorené môže koncoročná volatilita spôsobiť neočakávane veľké pohyby ako pred rokom kedy vznikli flash crashe o veľkosti niekoľko stoviek pipov.

Připravte se na finanční smršť
Doslova záplava důležitých rozhodnutí, dat a statistik čeká na finanční trhy tento týden předtím, než se uloží ke klidnému srpnovému letnímu spánku. Volatilita se téměř s jistotou zvýší a situace bude nabízet možnosti pro intradenní obchodování.

Britská libra znovu pod palbou
Velká Británie už letos zažila spoustu ekonomických šoků. Nejprve na jaře kvůli přísnému a dlouhému lockdownu klesla ve druhém čtvrtletí o hrozivých 19,8 %, což bylo nejvíce mezi vyspělými zeměmi. Následná nekonečná sága ohledně brexitové dohody s Evropskou Unií, která dosud nebyla podepsána, na lepší náladě také nepřidá. Nyní přichází další rána v podobě nové mutace koronaviru, kvůli které se Londýn dostává do izolace vůči zbytku země i vůči kontinentální Evropě. Britská libra tak dnes padá vůči ostatním měnám o cca 2 %.

Multitimeframe analýza: 6.10.2022 akciový index S&P 500
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?
Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.

Price action naznačuje korekciu na akciových indexoch
V posledných týždňoch sú všade články či reči o prichádzajúcej kríze či recesií a v tomto blogu poukážem na to ako to vyzerá s pohľadu grafov. Tento rok majú európske a americké akciové indexy majú nadpriemerné výnosy. Vydrží to?

Technická analýza: Bitcoin a ChainLink/USD
Investoři na Bitcoinu nedokázali prolomit 12 000 USD a viděli jsme v posledních týdnech velký propad pod 10 000 USD. Momentálně se Bitcoin ustálil, ale stále sledujeme kritické hodnoty. Spolu s Bitcoinem se propadl i celý trh. Podíváme se, jak to vypadá na Chainlinku, který je stále v roce 2020 v +420% zhodnocení.

News trading: Tajemství obchodování zpráv (1. část)
V tomto článku se budeme věnovat fenoménu obchodování zpráv, neboli takzvaný news trading. Vyhlašování zpráv na finančních trzích způsobuje obrovské pohyby a volatilitu a to je něco, co hledají všichni tradeři. Protože díky zprávám má trh velké a rychlé pohyby a dá se tak mnohem více a rychleji vydělat a proto je to velmi lákavé. Ovšem tím to také může být značně rizikové.


Dvě centrální banky s vlastní měnovou politikou: Japonsko a Švýcarsko
Ve středu nás čeká první rozhodnutí Fedu pod druhým Trumpovým mandátem o výšce sazeb na americkém dolaru. Většina analytiků předpokládá, že sazby zůstanou na stejných úrovních. To se nemusí líbit novému americkému prezidentovi Trumpovi. Čekají nás minimálně čtyři roky, kdy síla měny se stane ekonomickou zbraní.

Jak vybírat konkrétní měnový pár k obchodování
Výběr konkrétního trhu je jedním z hlavních opěrných bodů tvorby vašeho obchodního plánu. Je nutné si uvědomit, že každá obchodní strategie je navázána na daný trh, respektive v případě forexu měnový pár. V principu spousta obchodních strategií má univerzální zákonitosti, založené na fungování obchodníků na trhu a obecně jejich psychologii, potažmo psychologii velkých peněz a psychologii davů. Nicméně je také pravdou, že spousta strategií lépe funguje na více volatilních trzích, než na těch klidnějších. Nebo některý měnový pár má svá určitá specifika apod. V tomto článku se budeme výběrem konkrétního měnového páru blíže zabývat.

Euro překvapivě vyhrává první poločas
Za posledních 12 měsíců euro posílilo vůči americkému dolaru o 12 %. Přitom Spojené státy jsou vítězem v oživení ekonomiky i v očkování. Na poli výnosů také s přehledem vede dolar, když na 5letých dluhopisech nabízí o 2 % více. Je až s podivem, kolik kupců si měnový pár EUR/USD nad 1,2000 za dané konstelace najde.

Bitcoin: Digitální zlato, nebo jen další spekulativní aktivum?
Bitcoin za poslední dekádu vyrostl z undergroundové technologické novinky v jedno z nejdiskutovanějších investičních aktiv současnosti. Stál u zrodu celého kryptoměnového ekosystému a dnes ho přijali nejen retailoví investoři, ale i velké finanční instituce a dokonce některé vlády. Původně byl Bitcoin zamýšlen především jako prostředek směny, avšak v průběhu let se v očích svých zastánců stal spíše uchovatelem hodnoty. Je tomu ale skutečně tak? Lze Bitcoin považovat za digitální zlato, nebo se chová spíše jako spekulativní akcie?


Jak zvládat strach při tradingu?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Co stojí za pádem technologických akcií?! | Investiční Memento #80
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 80. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Investiční soutěž na reálných účtech a dění na finančních trzích
Shrnutí průběhu 1. týdne soutěže: První týden investiční soutěže na reálných účtech byl pro většinu soutěžících úspěšný. Více než polovina z nich, přesněji 50,59 procent, ukončila svůj první týden v plusu. Výsledná bilance jejich účtů (zavřených obchodů) byla na konci týdne vyšší než počáteční kapitál, který byl pro všechny stejný, a to 10 000 Kč.