Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technologický gigant Intel na kolenou! Co bude dál?
Společnost Intel pravděpodobně není třeba nikomu představovat. Tento kdysi dominantní konstruktér a výrobce procesorů byl ještě před několika lety jednou z nejziskovějších společností na světě. Ještě v roce 2018 měl Intel tržby ve výši zhruba 70 miliard dolarů a vydělal více než 20 miliard dolarů čistého zisku.

Multitimeframe analýza: 30.11.2023 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Tyto měny vybočují z řady
Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.

Pygmalion efekt - O svém ne/úspěchu si rozhodujeme sami
Každý je strůjcem svého štěstí i neštěstí. Dnešní článek pojednává o tom, jaký vliv má názor na sebe sama právě na úspěch v životě a tradingu.

Vzpomínky jako živé
V minulém týdnu jsem se zúčastnil akce, na které měli tradeři možnost seznámit se se zajímavými věcmi. Vzhledem k tomu, že mezi nimi bylo mnoho začínajících obchodníků, bylo milé sledovat, jak se dozvídali informace, nad kterými stojí za to se zamyslet. Sledovali, ptali se, diskutovali, prostě bylo to moc pěkné. Co však bylo nejzajímavější pro mě, to byl takový malý výlet do minulosti.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?

Burzovní grafy: Světle zelená svíčka pro americké akcie nic neřeší
V uplynulém týdnu se toho sice na trzích dělo celkem dost, ale americké akcie zůstaly v podstatě v klidu. Možná až podezřelém.

Hvězdy burzy
Během loňského roku se udála jedna velmi zajímavá akce, akce která opravdu není obyčejná. Šlo o jakýsi remake "želv", celá pointa pochází z jedné historické události, kdy se podařilo z obyčejných lidí z ulice udělat burzovní obchodníky. Ano, opravdu se to kdysi v roce 1983 údajně podařilo, když se to opravdu podařilo, tak proč by se to nemohlo podařit i v dnešní době.

Akcie za ukrajinské války
Od invaze putinovského Ruska na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se pochopitelně lépe daří americkým akciím ve srovnání s těmi evropskými. Index S&P 500 za posledních 8 dnů zůstává na srovnatelných úrovních v blízkosti 4320 bodů, zatímco německý index DAX ztrácí 11 %.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 17.8.2015
Aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Nvidia: Krach nebo růst?! | Investiční Memento #82
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 82. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Moje cesta prop tradingem – velké změny v prop tradingu a prokletí navyšování objemu
Společnost Fintokei zveřejnila anti-gambling pravidla, která si v tomto článku představíme. Také se podíváme na dva mé nejnovější obchody a okomentujeme dlouhodobý vývoj balance křivky mého prop účtu.

EUR/USD, změna trendu?
Napříč měnovými páry můžeme pozorovat změnu chování ceny. Na denních časových rámcích se vyskytují konsolidace popřípadě testy důležitých S/R úrovní. Máme očekávat změny trendů? Podívejme se spolu na měnový pár EUR/USD. Nejobchodovanější měnový pár a jeho aktuální situaci z pohledu technické analýzy.

Nejlepší obrana proti Trumpovi? Zlato!
Rozboření dlouholetých pořádků v mezinárodním obchodě vyděsilo investory. Pod Donaldem Trumpem došlo jen během dubna k zavedení drakonických cel, jejich následnému odložení a poté silnému tlaku na odvolání guvernéra americké centrální banky (Fed).

Společný London Break (10. díl)
Ať už se děje cokoliv, stále koutkem oka sleduji, jak si vede v reálném životě naše společná strategie pro LondonBreak na DAXu. Zaprvé mě zajímají výsledky a také situace, které by bylo nutné nějak ošetřovat, tedy upravovat nastavení strategie.

Korelace akcií a dluhopisů se blíží rekordu!
Učebnicová poučka radí, že portfolio složené z 60 % akcií a 40 % dluhopisů nabízí zajímavý mix rizika a výnosu. Takové rozložení investic totiž díky nízké korelaci mezi vývojem cen obou tříd aktiv dokáže zdárně limitovat poklesy hodnoty celého portfolia.

Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace
Tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA - co to udělá s cenou zlata?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 27.4.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

NZD ujíždí na mléku
Zdá se to až neuvěřitelné, ale i takový zanedbatelný ukazatel, jako je cena mléka, dokáže obrátit vzhůru nohama celou ekonomiku. Tou ekonomikou je Nový Zéland, který na mléku doslova ujíždí - přes 30 % exportů této ostrovní země tvoří mléčné výrobky.