Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu WTI a USD/JPY?
Americké akciové indexy v tomto týdnu pokračovaly, po prudkých propadech v minulém měsíci, dále výrazně nahoru a vymazaly již 3/4 zmíněného poklesu. Tato korekce však byla velmi výrazná a rychlá, očekávejme tedy opět korekci této korekce, tedy pohyb dolů. Dnes již Dow Jones oslabuje skoro o 200 bodů (v době psaní mého blogu).

Praktické okénko – Ziskový obchod v nízké volatilitě
Díky promyšlenému position sizingu lze generovat zisk i v trhu, který se pohybuje do strany. V tomto článku se podíváme na praktickou ukázku této situace.

Co je za obzorem?
Představte si sami sebe. Před několika tisíci lety stojíte na břehu oceánu a nevíte, že je to oceán, protože do školy jste nikdy nechodili a nikdo vám nevysvětlil, co jsou řeky, moře, oceány. Vidíte jen vodu, o které ani nevíte, proč je tak slaná když o kus dál je také voda, které sice není tak velké množství, oproti tomu však chutná jinak. Neumíte číst, neumíte psát, nevíte co je to zeměpis a nevíte spousty dalších věcí. Jen se díváte do nekončící dálky, kde vidíte modrobílý horizont a říkáte si, co tam asi je? Vždy když na to místo přijdete, je to jako okamžik odpočinku a naděje, protože tam, kde nyní žijete, nejste spokojeni. Utiskuje vás ten, kdo má větší sílu. Co mělo vyrůst, nevyrostlo a celkově je potravy málo, takže vaše devítičlenná rodina má co dělat, aby přežila. Pořád se vracíte k onomu místu na pobřeží a zvažujete, jestli je pro vás lepší jistota bídy, ačkoliv i ta může být hodně nejistá, anebo by dávalo smysl vydat se někam, kde je mnohem lépe. Ale je tam skutečně lépe? A co tam vlastně je?

AUD/NZD: Analýza více časových rámců (MN-D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Pravidelní čtenáři mého blogu fundamentální analýzy si zajisté povšimli, že na eurodolaru žádný dlouhodobý trend nepredikuji a vždy vidím jako nepravděpodobnější pokračující oscilaci v rámci pásma 1,05 – 1,15. Aktuálně se kurz měnového páru EUR/USD pohybuje v blízkosti horní hranice tohoto pásma. Jde tedy o znovu o příležitost k prodeji nebo je tentokrát něco jinak a půjde o začátek dlouhodobého býčího trendu?

Praktické okénko – Intradenní trading DAXu
V dnešním Praktickém okénku uděláme změnu a popíšeme si místo swingového obchodu obchod intradenní, a to na německém akciovém indexu DAX.


Pokračovanie trendu na NZD/CHF a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa teda pozrieť na NZD/CHF, CHF/JPY a GBP/USD cez daily a weekly timeframe.

Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
Za ty roky co se zabývám tradingem, jsem potkal pár full-time traderů, zde jsou moje závěry.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry CAD/JPY a USD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500 a měnové páry CAD/JPY a USD/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

O příšerách a námořnících
Jako malé dítě jsem měl rád, asi jako každý z nás, pohádky. Nemyslím si, že bych si z nich bral nějaké ponaučení, na to jsem nebyl až tak moc chytrý, ale líbilo se mi, že s nimi vždy bylo spojené nějaké dobrodružství. A vlastně takové pohádky jsem si i vybíral. Něco jako víla hledající ztracenou stuhu v lesní trávě mě moc nebavilo, zato Honza, který šel do světa, do neznámých krajů, to bylo moje. Jak tam byly turbany na hlavách, moře, lodě, neznámé hrady, loupežníci, byl jsem vždy připraven vydat se na cestu také.

Buy the rumor, sell the news v realite
Možno ste už niekedy počuli ako návod na úspech na burze vetu “Buy the rumor, sell the news” ale nevedeli ste si úplne predstaviť, ako to môže v praxi vyzerať. V tomto článku si povieme niečo bližšie o tom ako to funguje, čo sa môže a čo nie a na jednej konkrétnej firme vám ukážem, ako by taký obchod mohol vyzerať.

Sledujte americkou inflaci
Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.

Kedy prerazíme 20 000 USD na Bitcoine?
Bitcoin aktuálne sedí na hranici 19 000 USD a sedí tam už nejaký čas. Minulý týždeň sme na niektorých burzách išli na nové ATH avšak nebolo to na všetkých burzách. Rovnako sme na niektorých burzách prekonali magickú hranicu 20 000 USD, kedy však prekonáme hranicu 20 000 USD na všetkých burzách a na dlhšie obdobie?

Britská libra je zralá na nákup
Do nejbližších dní se mi ke swingovým obchodům hodně líbí britské libry. Jejich výrazné přibližně dvouměsíční oslabení na většině párů koncem týdne akcelerovalo a začínají se vytvářet korekční či obratové patterny.

Patrik Klempár - obchodník měsíce XTB: Procentuální úspěšnost není to hlavní
Tento měsíc na tradingové otázky ze série Obchodník měsíce odpověděl Patrik Klempár, známý profesionální trader a tvůrce mnoha vzdělávacích kurzů. Níže naleznete celý rozhovor:

Do čeho investují centrální banky?
Změny v chování centrálních bank a v alokaci jejich devizových rezerv mohou zahýbat finančními trhy. Nová zpráva Banky pro mezinárodní platby (BIS) se snaží zesumarizovat a nahlédnout pod pokličku dlouhodobých trendů. Pojďme se podívat, jaké informace nám BIS za rok 2018 dává.

Forex soutěž: Dokaž, že jsi trader a vyhraj 200 000 Kč
Tento týden začalo druhé kolo investiční soutěže BOSSA. Jde o jedinou tradingovou soutěž v České republice s reálnými penězi.

Trading dokáže zrcadlit vaše vnitřní nastavení
Obchodní výsledky mnohdy zrcadlí vnitřní nastavení tradera. Pokud se daří, může se trader nacházet v euforii, pokud se nedaří, dostavuje se nervozita. Jak s tímto pracovat pomocí NLP techniky si přečtěte v tomto článku.

Aký je výhľad na kryptomeny pre rok 2020 z môjho pohľadu?
Kryptomeny existujú už oficiálne viac ako 1 dekádu a prešli si nielen obrovským rastom, ale aj pádom a rôznymi predpoveďami ako ich cena pôjde na nulu. Realita je ale taká, že celý trh má hodnotu takmer 0.25 bilióna USD (250 miliárd) a samotný Bitcoin je momentálne na cene cca $8,500 za kus. V tomto blogu sa pozrieme aj na Ethereum a Litecoin z tých najvyšších timeframeov.