Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Ropa klesá, v rublech o to více
Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.

Strategie London Break na EUR/USD?
Tak jsem si říkal, že bych se mohl podívat na to, co nového by bylo možné obchodovat pomocí strategie průrazů časových pásem. To dělám docela často, nápadů jsou totiž tisíce. Protože se držím EUR/USD a líbí se mi London Break, tak jsem zkusil mrknout na to, jak by to momentálně vycházelo na tomto páru. Upřímně, berte to spíš jako začátek nápadu, ostatně podobně si zkouším každý takový nový nápad a na základě takového krátkého testu se pak rozhodnu, jestli má myšlenku vůbec smysl rozvíjet.

Technická analýza BTC/USD: Bitcoin dnes překonal 8 000 USD, investoři chtějí 10 000 USD
V dnešní analýze se podíváme na růst Bitcoinu, který dnes přidal 7 %, v USD hodnotě 400 dolarů. Odlepili jsme se konečně od odporu na 8 000 USD a dosáhli až na 8 300 USD.

Kdy bude opět vypnuta ekonomika v ČR?
Možná je to tím, že mám špatnou paměť, anebo je to tím, že jsem ještě příliš mladý a moc jsem toho nezažil. Ale nevím o tom, že by někdy nějaká nemoc měla rovinu nejen zdravotní, ale i politickou. Nebudu se v tomto článku věnovat spikleneckým teoriím, protože ty jsou holým nesmyslem, ale zkusím se na celou věc podívat z praktického pohledu.


Kolaps turecké liry
Šok forexovým obchodníkům o víkendu přinesl turecký prezident Erdogan, když bez jakýchkoliv předchozích náznaků vyhodil šéfa centrální banky Naciho Agbala. Příklon k tradiční měnové politice bojující proti inflaci mu tak příliš dlouho nevydržel, protože po 8 měsících znovu dosadil do čela turecké centrální banky muže, který není zastáncem vyšších úrokových sazeb.

O změnách v Bitcoinu
Vy víte, že můj postoj k Bitcoinu, respektive ke kryptoměnám je poměrně rezervovaný. Také ale víte, že proti principu nic nemám a dokonce si myslím, že někdy v budoucnu skutečně nějaká efektivní verze virtuální měny bude a budeme ji každodenně používat. Jenže…

Trumpovo tweetování zvyšuje volatilitu
Americkému prezidentovi stále vyhovuje komunikace s veřejností skrz Twitter. Jeho zpráva se tak dostane ihned do celého širého světa, nemusí být filtrována nežádoucími novinářskými připomínkami a dotazy a také je často pro finanční trhy velmi kurzotvorná. Toho, že Donald Trump dokáže cenou na trhu skutečně hnout, jsme se mohli přesvědčit v reálném čase ve čtvrtek odpoledne, kdy jeho tweet katapultoval cenu ropy v rámci minut o 22 % vzhůru.

Jak psychicky ustát tržní korekce v ziskovém obchodě
Předčasné ukončování ziskových obchodů je velkým problémem mnoha traderů. V tomto článku se zamyslíme nad tím, proč k tomuto chování dochází, a jak jej ze svého tradingu odstranit.

2. týden prvního kola investiční soutěže
Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.

Prezidentské volby v USA
Není pochyb o tom, že americké prezidentské volby jsou politickou událostí roku. Ty letošní jsou navíc výjimečné v tom, že k nim dojde v období naprosto bezprecedentního ekonomického šoku v důsledku koronaviru a občanských nepokojů, které v USA začaly v červnu. V každém případě platí, že stejně jako minulé volby, kdy překvapivé zvolení prezidenta Trumpa posílilo dlouhodobou býčí náladu amerických akciových trhů a vedlo také k posilování amerického dolaru, tak i letos lze očekávat, že výsledek voleb bude mít silný dopad na finanční trhy.


Překoná zlato historická maxima?
Zlato prožívá v posledních měsících opravdu volatilní období. Aktuálně se jeho cena pohybuje nad úrovní 2 000 USD, přibližně 4-5 % pod historickými maximy z minulého měsíce. Nejznámější drahý kov je tedy po desetiletí stagnace znovu v hledáčku mnoha investorů. Není se čemu divit. Zlato má za sebou několik velmi dobrých posledních let, kdy jeho cena od lokálních minim v roce 2022 vzrostla o více než 40 %. Je ale reálné, že cena bude pokračovat v dalším růstu?

Praktická ukázka: Po ztrátě opět do plusu
Byl to takový obyčejný týden. Žádný super zajímavý obchod, který by mohl někoho ohromit. Ale po výsledku z minulého týdne, který skončil docela velkou ztrátou, to je docela dobrý výsledek. A vlastně by to byl dobrý výsledek i bez té minulé ztráty.

Poletíme na svůj vlastní Měsíc
Nedávno celý svět oslavil, podle mého názoru nedoceněnou událost - přistání první lidské posádky na Měsíci. V té době jsem ještě nebyl na světě, ale z dobových materiálů lze dovodit, že se jednalo o fenomenální úspěch s opravdu globálním dosahem.

Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Podíváme se na aktuální situace na americkém indexu S&P 500 (W1) a hlavních měnových párech EUR/USD a USD/JPY.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Jak obchodovat během období nízké volatility?
Pokud se věnujete obchodování měnových párů, pak jste si nejspíše všimli, že v druhém kvartále letošního roku jaksi vymizela z trhů volatilita. To může znamenat určité komplikace pro trendové strategie, ale také pro obchodníky využívající intradenní mean-reverting systémy.

Býci v EUR/USD stále přikládají pod kotel ..........
Býci v EUR/USD stále přikládají pod kotel, jakoby tendr s uhlím byl nevyčerpatelný. Pojistný ventil ale začíná pomalu syčet.

ECB zase reaguje pozdě
Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.