Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trading ideas: EUR/CHF, EUR/AUD a AUD/NZD
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov, a ako na nich profitovať. EUR/CHF short, EUR/AUD short a AUD/NZD short.

Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Kolik obchodníků skutečně vydělává a kolik lidí trading vlastně dělá? To je otázka, kterou jsem docela hodně řešil v začátcích svého obchodování. A nejen já, s kamarádem jsme často u piva rozjímali, jak to ve skutečnosti asi je. Zdálo se to jako důležitá věc, protože od ní se svým způsobem odvíjely naše šance. To, že to byl mylný pohled, na to jsem přišel později. Nicméně zvědavost zůstala.

Technická analýza BTC a LINK
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin a ChainLink. Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel na 9 000 USD. ChainLink tvoří nové ATH. Momentálně máme slabé objemy typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst, ale u jiných coinů růst zdaleka nekončí. Právě naopak.

ČNB ve švýcarských stopách
Uvolnění kurzového závazku ze strany České národní banky (ČNB) se nezadržitelně blíží. Není proto od věci podívat se na švýcarskou paralelu, kdy místní centrální banka přestala v lednu 2015 bránit kurzu švýcarského franku v posílení.

Multitimeframe analýza: 13.1.2023 PORSCHE
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Trading log týden 2 - kdo je největší nepřítel tradera
Dnes bych rád navázal s dalším typem vstupů, zhodnotil a doložil několik vlastních reálných obchodů. V podstatě se jedná a pull back nebo throw back po proražení významné S/R úrovně. Nebudu popisovat mechaniku vstupu je např. uvedena v článku na fxstreet.cz ze září 2009. Soustředím se na provedení obchodu a chyby.

Kryptomenový trh sa znova prebúdza
Rok 2017 bol veľmi významný pre kryptomeny, pretože po prvýkrát už aj širšia verejnosť vedela čo je Bitcoin či iné kryptomeny, no stále to nie je také rozšírené. Po obrovskej bubline prišiel krach, no ten pravdepodobne skončil. Bitcoin sa dostal takmer na $3,000 a podľa mňa už si našiel dno a klesajúci cyklus skončil. Ak sa vezme kalendárne obdobie od začiatku januára po koniec decembra, tak toto bude druhý rok od roku 2009, kedy Bitcoin skončil v strate. Jedinečná príležitosť na nákup? Budúcnosť ukáže.

Price action naznačuje korekciu na akciových indexoch
V posledných týždňoch sú všade články či reči o prichádzajúcej kríze či recesií a v tomto blogu poukážem na to ako to vyzerá s pohľadu grafov. Tento rok majú európske a americké akciové indexy majú nadpriemerné výnosy. Vydrží to?

Význam timeframů a jejich vliv na obchodní rozhodování
K čemu vlastně slouží timeframy a proč jsou tak neodmyslitelnou součástí našich grafů?


Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!
Když slyším o nárůstech hodnoty v řádu několika stovek procent ročně, představím si většinou vysoce rizikové akcie malých start-up společností nebo třeba i komodity, jejichž nabídku zařízla nějaká nepředvídatelná událost. Jak pravidelný čtenář mých sloupků ví, fanouškem kryptoměn nejsem, takže ty si nepředstavuji.

Má intradenní obchodování v roce 2019 ještě cenu?
Doba se mění a my se s vámi podělíme o důležité aspekty, které byste měli zvážit, když se chcete stát intradenním obchodníkem v roce 2019.

Index DAX: 6. týden roku 2017 z pohledu technické analýzy
Tak minulý týden jsme klesli trošku víc, než jsem čekal.

Americký akciový trh vrací část zisků. S&P 500 je pod únorovým maximem, ale důležitá podpora je níže
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu výrazně oslabily. Facebook, Apple, Amazon, Microsoft a ALphabet shodně odepsaly přes 10 %, a tak nepřekvapí, že nejvýrazněji ztrácela burza Nasdaq. Index S&P 500 pak odepsal 2,51 %.

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi
Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.

Po dalších historických maximech index S&P 500 mírně oslabil
Americký akciový index S&P 500 po dvou zelených týdenních svíčkách tentokrát zaznamenal ztrátu 0,26 %.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 12. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti Bossa.

Grafy S&P 500 a Bitcoin sa rozišli. Ktorý z nich klame?
Dnes sa pozrieme na graf S&P 500 a Bitcoinu. Je o nich známe, že prevažne zachovávajú pozitívnu koreláciu. Posledné týždne tomu tak nie je. Je to tým, že sa Bitcoin definitívne odpútal od akciových trhov alebo je problém niekde inde?

Zlata se ještě nevzdávejte
Podle některých nedávných statistik cena průmyslových kovů a akce komodit v poslední době klesají. A co je nejdůležitější je zlato, které zaznamenalo největší pokles od roku 2000. Momentálně se lidé od zlata odvracejí a investování do zlata je považováno za bláznovství. Nicméně jsou zde i lidé, kteří si navzdory značnému poklesu cen myslí, že investování do zlata je ten správný krok, protože je předpoklad, že hodnota zlata opět začne stoupat.

Multitimeframe analýza: 19.1.2021 NZD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.