Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Multitimeframe analýza: 17.10.2024 USD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Důležitost a nebezpečí otevřených ztrát v tradingu
Sledování ztrát je pro obchodníky a investory klíčové, protože umožňuje lépe porozumět celkovému riziku a potencionální volatilitě investičního portfolia. V tomto článku se proto podíváme na důležitost sledování otevřených ztrát, a také na to, proč se obchodníci mají více zaměřovat na equity křivku, namísto křivky balance.

Společný London Break (4. díl)
Při tvorbě strategie je vždy nutné projít, pokud možno, co nejvíce možností určitého dílku nastavení, abychom měli o trochu větší jistotu, že jsme zvolili takovou možnost, která je nejen nejlepší, ale která také nechává trhu nějaký prostor.

Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

AOS Klub (4. díl – Kouzla s filtrem)
Naprostá většina strategií, které provozuju, má maximálně dvě vstupní podmínky (filtry). Jsem zastáncem jednoduchých řešení, čím více obsahuje strategie parametrů, tím je více „našroubovaná“ na daná data a tím snadněji může v budoucnu selhat. Většinou už v základu strategie mám jeden filtr a vybírám druhý (doplňkový) vstupní filtr. Jaké si na něj klást požadavky?

Praktické okénko – Beru zisk a mizím pryč
Ukázka obchodu, při kterém support zafungoval i v okamžiku neočekávané volatility na trhu.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD. Cena prvního měnového páru reagovala na důležitou rezistenci nedaleko dlouhodobé trendové čáry. Na EUR/USD se rozhoduje o pokračování trendu stejně jako na GBP/AUD. To vše na denních časových rámcích.

Bitcoin na ATH, altcoiny postupne letia hore a kapitalizácia na hranici jedného biliónu
Rok 2021 sa ešte len začal a kryptomenový svet je plný optimizmu. Ten sa preniesol najmä z posledných troch mesiacov roku 2020, kedy sa Bitcoinu podarilo prekonať predošlé ATH, ale takisto sa aj veľmi suverénne udržať nad sumou 20 000 dolárov a dokonca preraziť 30 000 dolárov. V raste nezaháľalo ani množstvo iných kryptomien, pričom hlavne high-cap altcoiny (s výnimkou Ripplu, ktorý má problémy s SEC) sa pomaly prebúdzajú a aj v ich prípade sa dá očakávať zaujímavý rast. Bitcoin rastie na cene, altcoiny rastú na cene a tak sa pochopiteľne dá očakávať, že aj celková trhová kapitalizácia bude rásť. Aktuálne je pritom už takmer na hranici jedného bilióna dolárov.

Pro a proti koupi zlata
Cena žlutého kovu se v letošním roce stabilizovala v blízkosti 1300 USD za unci. Otázka zní, zda je tato cena i po 30procentním poklesu z maxim roku 2011 stále vysoko, nebo již přišel čas zlato nakoupit a postavit se do zástupu býků. Dnes se proto v rámci fundamentální analýzy podíváme na dva hlavní ukazatele na trhu zlata – reálné úrokové sazby a poptávku.

EUR/USD podle Elliotta 5.1.2011
EuroDolar včera dokončil LONG B vlnu a po 14hod se vydal SHORT , čímž myslím započala C vlna roviny(žluté ABC) s cílem na suportu okolo 1.2970. To je myslím nejpravděpodobnější varianta budoucího vývoje.


FULL TIME TRADING
Dnes budem písať o full time tradingu. Tak ako ho vidia ľudia, ktorý full time tradery nie sú. A tak ako ho žije jeden full time trader (ja). Alebo len predajca stopercentne funkčných aosov? HAHA. Je veľmi, veľmi véééľmi veľa vžitých omylov ktoré su vrité a zafixované v mysliach ľudí ktorý si nevidia od nosa, sú krátkozraký a nechápu alebo respektíve nechcu chápať že svet sa nekončí tam kde končí ich myslenie. Tak poďme nato.

Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Čísla, statistiky a pravděpodobnost – to jsou základní pilíře každého racionálního tradera. Ale co když se ukáže, že úspěšní tradeři dělají klíčová rozhodnutí i na základě něčeho méně měřitelného? Jak funguje intuice v tradingu a jak ji využít ve svůj prospěch?


Obchodování futures
Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.

Situace na americkém dolaru zůstává neznámou
Situace na trzích se pomalu začíná uklidňovat a to především na tom akciovém, který si prošel výraznou korekcí. Na zmíněnou korekci navazuje posílením americký dolar a již nyní se pohybuje na dvoutýdenních maximech. Ten si prošel od začátku listopadu minulého roku masivním výprodejem. Jeho cena je však stále velmi nízko, ale mohlo by se mu blýskat na lepší zítřky.

Index S&P 500 vzrostl o 4,5 %, býci napravují škody způsobené Trumpem
Po pondělním propadu a testování hladiny 5 100 nastal obrat a index S&P 500 vzrostl čtyři dny v řadě, z toho třikrát výrazně. Celkově za týden přidal 4,59 % a dokázal uzavřít nad maximem z 9. dubna.

Triangl v dolarovém indexu.
Několik týdnů jsem ze zdravotních důvodů nemohl obchodovat a ani jsem neměl možnost vidět situaci v měnových párech a v dolarovém indexu. Proto mne po otevření grafu v DX v TF denní graf, na první pohled udeřila vytvářející se trianglová formace.

Klíčový okamžik pro bitcoin?!| Investiční Memento #56
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 56. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

QT znovu jede naplno
QT neboli quantitative tightening, v překladu kvantitativní utahování brzdí americkou ekonomiku, aniž by na to odborná veřejnost jakkoliv upozorňovala. Americká centrální banka (Fed) prodává měsíčně aktiva za vyšší desítky miliard USD a stahuje tuto likviditu ze systému. Přitom v dobách QE (kvantitativní uvolňování) v letech 2009-14 se horlivě diskutovalo, jak velký pozitivní dopad budou mít tyto nově „vytištěné peníze“ na akciové, dluhopisové i komoditní trhy.