Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Peníze z vrtulníků už padají
Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.

Medvědi se připomněli, americké akcie odepsaly téměř 3 %
Ve středu americký akciový index S&P 500 připomněl, že přehnaný optimismus není namístě, páteční seance to pak potvrdila. Celkově S&P 500 za týden odepsal 2,86 %.

Býci zabrali, index S&P 500 je na novém rekordu
V závěru zkráceného obchodního týdne se americký akciový index S&P 500 vyhoupl na nové historické maximum a poprvé uzavřel nad 4 800. Celkově za týden vzrostl o 1,17 %.

Fundamentální analýza akciových trhů – behaviorální ekonomie a psychologie investování (5. díl)
Článek se zaměřuje na to, jak psychologické faktory ovlivňují ekonomická rozhodnutí. Čtenář se dozví o vlivu emocí a kognitivních zkreslení na investiční chování, fenoménu stádového chování, perspektivní teorii a ego-depleci. Popisuje, jak iracionální chování může ovlivnit trhy a jak jej lze využít v investičních strategiích, včetně kontrariánského investování a arbitráže. Závěrem zdůrazňuje význam psychologie při investování a řízení rizik.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnotíme obchodní příležitost na GBP/CHF. Nastíním možný vývoj na základě Elliottovy vlnové teorie, pro tyto měnové páry.

Zelené investice: Konečně, sláva, jupí
Můj rezervovaný postoj k aktuální prezentované verzi elektromobilů je celkem známý. Občas si někdo možná položí otázku, proč o tom píšu tady, no já si myslím, že i v tomto světě jde o peníze. O horské dráze na kryptoměnách potom dnes pomlčím.

Bitcoin Cash má problémy s růstem
Bitcoin Cash přestal klesat (pátek, 18. května) a momentální cena je přibližně 1 205,10 $. Nedávno se mu nepodařilo dosáhnout hodnoty 1 350 $ a oproti americkému dolaru, jak je zjevné z časového rámce D1, začal klesat. BCH se taktéž propadl pod trendovou linii na ceně 1 250 $, která představuje pomyslnou dělící čáru mezi prodávajícími a kupujícími. V současné chvíli má za sebou měna již výraznou korekci, ale při snaze růst a proražení úrovní 1 240 $ a 1 250 $ může stále čelit problémům.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

Akcie za ukrajinské války
Od invaze putinovského Ruska na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se pochopitelně lépe daří americkým akciím ve srovnání s těmi evropskými. Index S&P 500 za posledních 8 dnů zůstává na srovnatelných úrovních v blízkosti 4320 bodů, zatímco německý index DAX ztrácí 11 %.

INVESTIČNÍ GLOSA: ČNB chce kupovat bitcoiny. Reakce Bruselu ilustruje, proč z Evropy investoři prchají
Evropská centrální banka (ECB) dala Česku hodně rychle najevo, co si myslí o plánu guvernéra Aleše Michla nakupovat bitcoiny do devizových rezerv. Odmítavý postoj Christine Lagardeové by snad něco znamenal, kdyby Brusel určoval směr globálních financí. Jenže v době, kdy o bitcoinových rezervách uvažují i USA nebo Švýcarsko, je to především mimořádně smutné.

Inflace dále roste: Jak obchodovat? | Investiční Memento #50
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 50. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Spotřebitelská důvěra v USA dál klesá, trhy vyčkávají na summit EU
Včera jsme se dočkali z USA výsledků spotřebitelské důvěry, která klesala již čtvrtým měsícem v řadě a potvrdila tak, že americká ekonomika i nadále zpomaluje.

Riziko – 1. díl
Jedna z mála věcí, kterou máme v tradingu zcela pod kontrolou a vlastně asi jedinou, je riziko. Riziko, respektive velikost ztráty. Nikdy dopředu nevíme, jak dlouho bude trvat náš obchod. Nikdy nevíme, jestli cena dorazí k našemu Take-Profitu, částečným odprodejům, přitažením Stop-Lossu k Break/Evenu. To všechno dopředu nikdy nevíme. Co ale víme, je maximální velikost naší případné ztráty. V těchto dvou dílech věnovaných riziku, respektive risku, zkusím popsat svůj pohled na dva odlišné přístupy práce s rizikem.

Ruční trading aneb manuální obchodní systémy
Manuální obchodní systém je takový, kde obchodní rozhodnutí může být navrženo na základě počítačového algoritmu či jiného pomocného aspektu, ale realizaci obchodu samotného musíte provést sami. Manuální systém si můžete vytvořit sami na základě vašeho know-how a zkušeností nebo zakoupit na internetu. Placené systémy mohou mít formu programu či např. sms upozornění nebo emailové zprávy.

Dolar, ropa a politické krize
Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.

Analýza NASDAQ, DJ30, DAX, EUR/USD - poslední fáze roku začíná růstem akciových indexů
Zdá se, že americké trhy mají našlápnuto k opravdu hvězdnému finiši. V pátek nás však čekají zprávy z amerického trhu práce. Ty mohou přinést vyšší volatilitu. Více již tradičně v dnešním článku.

Analýza amerických indexů, měnového páru EUR/USD a ropy WTI
Série horších amerických dat z posledních dnů pokračuje, po včerejší překvapivě kontrakční hodnotě výrobního ISM indexu (pod 50) byla dne s o něco horší i velmi očekávaná data z amerického trhu práce za měsíc srpen. Zveřejněné hodnoty Nonfarm Payrolls (NFP report) i míry nezaměstnanosti zaostaly za odhady. Horší data z posledních dnů, a hlavně ta dnešní, indikují velmi malou pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v září, což pomohlo k rychlému intradenímu růstu indexů, posílení zlata a mírnému oslabení dolaru.


Ďalší prepad S&P 500 na obzore?
Za posledný mesiac indexy výrazne rástli a odrazili sa z marcových minimálnych hodnôt. Napríklad americký index S&P 500 sa nachádza vyše 25% nad dnom spred niekoľkých týždňov a vyzerá to tak, že narazil na rezistenciu a minimálne na chvíľu sa rast zastaví. Prečo?
