Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Rick Rieder z BlackRocku nevidí smysl v 2% inflačním cíli
Zvyšování úrokových sazeb ze strany amerického Federálního rezervního systému (Fed) se blíží ke konci. Úrokové sazby jsou nyní vysoko a překračují očekávání investorů v roce 2022. Nicméně výše sazeb není momentálně nejpalčivějším problémem pro investory, protože jsme již na konci procesu zvyšování sazeb. Zda se sazby zvýší o 25, 50 nebo 75 bazických bodů, nemá v současné situaci zásadní vliv. Mnohem větší nejistotu pro investory představuje otázka, jak dlouho bude Fed udržovat úrokové sazby na vysoké úrovni. Fed vyjádřil odhodlání udržet vysoké sazby minimálně do konce roku 2023 a možná i déle.

Euro vs. americký dolar v roce 2018
Do nového roku vstoupilo euro silnější a na nejobchodovanějším měnovém páru s americkým dolarem znovu prorazilo hranici 1,2000. I přes několikanásobné zvýšení úrokových sazeb v USA se dolaru stále nedaří stabilizovat a kvůli evropské euforii měnový pár EUR/USD drží růstový trend. Jaké vyhlídky má pro následující měsíce?

Přehnaná reakce na NFP report
Páteční report z amerického trhu práce, tzv. payrolls, ukázal smíšená data. Tvorba pracovních míst překonala očekávání, když ve Spojených státech v květnu vzniklo 272 tisíc nových pozic (vs. 182 tisíc konsenzus). Svou dynamikou překvapily i mzdy, které meziměsíčně přidaly 0,4 % (vs. 0,3 % konsenzus) a meziročně mírně zrychlily na 4,1 %.

Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Příliš velké množství protichůdných informací může obchodníkům a investorům zamotat hlavu. Jak se v současné nepřehledné době zachovat, se dočtete v tomto článku.

Japonský jen zdárně sekunduje americkému dolaru
Japonský jen na rozdíl od eura vstoupil do nového roku pozitivně a dokázal se chytnout amerického dolaru na jeho neohrožené cestě směrem vzhůru.

Moje výstraha
Pamatujete si, kolik času vám zabralo najít a vyhodnotit všechna rizika, která mohou váš trading ohrozit? Určitě hodně a víte co? Ani zdaleka se vám nepodařilo obsáhnout všechno. Tak to prostě je. Přesto si my všichni myslíme, že můžeme mít trading pod svou kompletní kontrolou. Jenže tak to není. A nikdy nebude.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 11. týden
Desátý týden (03.03.2013 – 08.03.2013) tohoto roku se nesl ve znamení politické krize v Itálii a zlepšujících se zpráv z americké ekonomiky. Ta bodovala hlavně na trhu práce, když v pátek Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že ekonomika mimo zemědělský sektor v únoru vytvořila 236 000 nových pracovních míst a míra nezaměstnanosti nečekaně klesla na 7,7 procenta, nejnižší úroveň od prosince 2008. Minulý pátek se tak stal extrémně volatilním a mohli jsme vidět významné cenové pohyby u většiny měnových párů s americkým dolarem. Situaci na trzích oživily i zasedání jednotlivých centrálních bank a vyhlašování úrokových sazeb, které však ve svém důsledku nepřinesly žádnou změnu.

Týdenní výhled: EUR/USD otočil trend, libra dále roste
Další týden na trzích přinesl návrat pozitivního sentimentu a obecně návrat zpět do zajetých kolejí, kdy akciové indexy pokračují v růstu na nová rekordní maxima a dolar mezitím opět slábne. Příležitostí je však stále spousta a ty nejzajímavější na těch nejoblíbenějších trzích si ukážeme ve videu. Nejvíce jich znovu nabízí měnové páry, zatímco na akciových indexech si musíme počkat na menší korekci.

Akcie jako v roce 1999?
Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.

Praktická ukázka: Dvakrát TP (skoro)
Obchodování v tomto roce je pro moji strategii docela zvláštní. Výsledky jsou takové, mírně řečeno podivné. Vlastně ani ne tak výsledky jako obchody, které k nim vedou.

Australská centrální banka prozatím drží sazby beze změny
Jako první z centrálních bank rozvinutých ekonomik mohla dnes ráno přistoupit ke snížení úrokových sazeb australská centrální banka (RBA). Před zasedáním se množily spekulace, že banka uvolní svou měnovou politiku kvůli slabým inflačním tlakům. Nakonec však banka překvapila, když ponechala sazby beze změny a pomohla australskému dolaru ke zpevnění. Snížení sazeb i přesto zůstává jedno z hlavních témat, bude záležet na vývoji inflačních tlaků a trhu práce.

Centrální banky jedou na stejné vlně
Americká centrální banka (Fed) na svém včerejším zasedání zvýšila úrokové sazby o 25 bps do pásma 1,75 – 2,00 %. Dolar ale toto rozhodnutí k žádným ziskům neposunulo. Zaprvé už trh jestřábí krok očekával a zadruhé i ostatní centrální banky se chystají utahovat svou měnovou politiku, takže relativní atraktivita amerického dolaru se pro globální kapitál nijak zvlášť nezvýšila.

Proč vlastně obchodujeme? (1. díl)
Na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně pouze jedna odpověď bude prostá a bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáme, pojďme se podívat, co se těmi penězi dá příjemného udělat.

Býci si troufají, americké akcie jsou již překoupené
Za první červnový týden index S&P 500 posílil o 4,91 % a zapsal tak do historie divokého roku 2020 třetí zelenou týdenní svíčku v řadě. Chystá se snad donedávna pro letošní rok těžko představitelný útok na únorová historická maxima?

OPEC možná znovu omezí těžbu
Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.

Koruna už začíná poslouchat ČNB
Česká koruna se nad hranicí 26 korun za euro příliš dlouho neudržela. Negativní faktory, které Česká národní banka (ČNB) považovala za dočasné, by měly být skutečně na ústupu. Zvrat slábnoucího trendu je zřejmě ve svém počátku.

Býci si na závěr pololetí vzali žezlo pevně do ruky, index S&P 500 přidal přes dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 za poslední červnový týden posílil o 2,35 %, za měsíc přidal 6,47 %, za druhý kvartál zpevnil o 8,30 % a od začátku roku je 15,91 % v plusu. Závěrečný týden prvního pololetí ukázal, že předchozí zaváhání nebylo signálem k silnější korekci.


Index S&P 500 hraje o nová koronavirová maxima
Americké akciové trhy v týdnu převážně posilovaly, slabší výkon podaly technologické hvězdy posledních měsíců a let. Index S&P 500 si i přes jejich nepříznivý vliv na celkovou výkonnost připsal zisk 1,25 %.

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investování i nové vzdělávací kurzy!
Jaké nové produkty chystá XTB? Které vzdělávací materiály stojí za Vaši pozornost? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další přinášíme v rozhovoru s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.