Seřadit články podle
Blogy uživatelů

Moje cesta prop tradingem – rychlý ziskový obchod a psychologie prop tradingu
V tomto článku se podíváme, jaké částky si mohou prop firm tradeři vydělat, a také si povíme, jakým způsobem se tato čísla vytvářejí. Nebude chybět ani praktická ukázka obchodu a balance křivky.

Jackson Hole a revize payrolls
V rámci každoročního setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole ve Wyomingu se čeká nejvíce na projev šéfa amerického Fedu Jerome Powella. Powell by měl v pátek od 16:00 naznačit, jak rychlé se chystá v USA snižování úrokových sazeb a jedním z hlavních témat bude síla amerického trhu práce.

Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktická ukázka: Žádná změna asi nebude
Už několik týdnů pozoruji rozdíly v nastavení mojí strategie. Jednu dobu se zdálo, že zrušení podmínky minimálního range obchodovaného pásma bude dávat smysl. Po několika týdnech to ale vypadá, že to byl špatný odhad, a že se žádná změna nejspíš konat nebude.

Minimalizace rizika, která vám spíše uškodí
Snaha minimalizovat riziko při tradingu může mít i opačný vliv na výkonnost. V tomto článku si nastíníme příklady, kdy snaha pracovat s rizikem může stát obchodníka peníze.

Povídání o trzích: Jak analytici XTB hodnotí výsledky Big techu?
Aktuální výsledková sezóna je prakticky u konce. Jedinou velkou americkou společností, která ještě neoznámila své výsledky, je Nvidia. To ale nic nemění na tom, že už máme čísla z trhu jako celku. Jak si tedy společnosti vedly? Opravdu přichází prasknutí AI bubliny? Současnou situaci detailně probrali analytici XTB Tomáš Vranka, Marek Nemky a Tomáš Cverna v novém díle Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn témat, které v epizodě zazněly.

Jak interpretovat tržní sentiment
Když se zamýšlíme nad tím, jak se trhy pohybují a proč, často se dostáváme k otázce, jaký vliv má na trhy samotný sentiment. Tržní sentiment je komplexní směsice emocí, očekávání a přesvědčení, která obchodníci vkládají do svých rozhodnutí. Tento sentiment ovlivňuje tržní chování více, než si mnozí obchodníci uvědomují, a je zásadní faktor, který může vyvolat jak růstové, tak poklesové pohyby na trzích.

INVESTIČNÍ GLOSA: Nevěřte expertům. Nejlepším investorem je vždycky chladná hlava
Na začátku srpna potkal trhy obří propad, který mnozí experti srovnávali s covidovou panikou. Strach z války, americké recese nebo prasknutí AI bubliny způsobil, že řada lidí ve strachu své pozice prodala. Jenže to dopadlo jako vždycky. Trhy jdou zase nahoru. Co z toho plyne?

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CHF a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Doplním pohled na měnový pár USD/JPY z minulého týdne. Na měnovém páru USD/CHF proběhl odraz od trendové čáry a AUD/CAD potvrdil dno v rámci růstového kanálu.

Býci převzali otěže, index S&P 500 vzrostl téměř o čtyři procenta
Americký akciový index pokračoval v růstu a zaznamenal pět plusových seancí v řadě. Zejména díky výrazným rally v úterý a ve čtvrtek celkově přidal 3,93 %. Po čtyřech červených je tedy na světě sytě zelená týdenní svíčka.

Akciový růžový scénář
Americká inflace za červenec nepřekvapila. Spotřebitelské ceny rostly meziměsíčně o 0,2 % a meziročně o 2,9 %, což bylo velice blízko očekávání. Jádrová složka také nepřinesla žádné nečekané číslo, trhy tak neprošly žádnými velkými výkyvy spojenými s přeskupováním pozic traderů.

Měnový pár EUR/AUD: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Japonský index Nikkei 225: Co byste měli vědět
Nikkei 225 je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších akciových indexů na světě. Tento index, který sleduje výkonnost 225 největších a nejlikvidnějších japonských společností, je považován za hlavní ukazatel japonské ekonomiky a jejího akciového trhu.

Na finančních trzích vše souvisí se vším! Jak to obchodně využít?
Obchodníci i investoři neustále hledají způsoby, jak získat informační výhodu, která by jim pomohla k ziskovosti. Jednou z populárních strategií, jak získat pomyslný obchodní „edge”, je korelace. Ve finančním světě znamená korelace určitou formu vztahu mezi dvěma různými aktivy. Jinými slovy, různé instrumenty mohou mít na sebe různý vliv, který obchodníci mohou využít ve svůj prospěch.

Praktické okénko – zajímavé levely, které sleduji v rámci swing tradingu
Obchodní příprava a obchodní plán je základ každého tradingu. V tomto článku se zaměříme právě na tyto dovednosti a to při přípravě swingových levelů.

VIDEO: 💥 Krach dolaru se blíží. 😱 Vzpamatuje se ropa a stříbro z výprodeje? 😳📉
Nečekané zvraty na finančních trzích. Co čeká dolar, ropu a stříbro? Na to se podíváme v dnešním videu.

Moje cesta prop tradingem – nevýhody hedgingu, menší pokles na balance křivce a novinky v prop segmentu
V článku se podíváme na nevýhody hedgingu a na dlouhodobý vývoj balance křivky mého prop účtu. Také si popíšeme nový obchodní účet u jedné české prop společnosti.

Aktuálně nejhorší povolání na světě: Guvernér americké centrální banky
Jerome Powell nemá na růžích ustláno. Na tiskových konferencích stále živí naději na soft landing, který se však ukazuje jako nedosažitelný teoretický ideál. Postupem času roste tlak na Fed ze strany investorů. Powell si je vědom závažnosti situace. Hlavní výzva pro něj nyní spočívá v tom, aby nesnížil sazby příliš rychle a zároveň nezačal uvolňovat měnovou politiku příliš brzy.

Praktická ukázka: Dva dny čekání na odprodej
Je to zajímavý pohled na graf z minulého týdne. Jsou z něj cítit prázdniny jako hrom. Jasně, nevím, jestli je to dané ročním obdobím, ale ta pohodička by tomu nasvědčovala. A tak jsem na jeden odprodej musel čekat dva dny.

Tomáš Vranka z XTB: Stockpicking nebo ETF?
Tak jako každé druhé pondělí v měsíci, i tento týden vyšel nový díl ze série Akciové portfolio Tomáše Vranky (APTV). Hlavní tématem bylo samozřejmě současné dění na trzích, umělá inteligence a investování do rozvíjejících se trhů. Nakonec se ale Tomáš v rámci svého pravidelného nákupu rozhodl pro ETF, což vedlo k hlavnímu tématu této epizody; kdy nakupovat individuální akcie a kdy ETF?