Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Fidelity fond spúšťa krypto zložku pre zákazníkov z Wall street
Fidelity investments skáče do rozvíjajúcej krypto sféry s novým biznisom na manažovanie digitálnych aktív pre hedžové fondy, firemné kancelárie a tradingové firmy. Fondový gigant bude ponúkať zabezpečenie a skladovacie služby, vykonávanie obchodov a klientske služby pre digitálne aktíva, povedal Fidelity fond v prehlásení v pondelok. Fidelity sa presúva do krypto v čase, keď hodnota Bitcoinu padala za posledný rok a ako ostatné finančné firmy odskočili kvôli nejasným reguláciam, strachu z trhovej manipulácie a aj kvôli faktu, že kryptomeny by mohli byť použité v praní špinavých peňazí.

Burzovní grafy: Býci posunuli americký akciový trh na dohled rekordů
Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 0,96 %, je poblíž historických maxim a opakovaně uzavřel nad 3 000.


Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?
Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.

Obchodník měsíce: Pomalu ale jistě vzhůru
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 21.1.2013
Týdenní aktualizace........

Praktická ukázka: Jak dopadl týden bez „kliky“
Někdy ji člověk má, někdy ne. Po absolvování tisícovky situací s ní bychom zjistili, že zhruba 50 % jich je ve prospěch a asi 50 % v neprospěch. Takže vlastně nemají žádný vliv na naše výsledky. Nicméně vždy, když je klika ve hře, je to důvod k zamyšlení nad filozofickou stránkou tradingu.

Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 3/3
A je tu třetí díl nového blogu ze série "Já Trader" od týmu autorů CLEO.one!

Trh potřebuje čas, aby vytvořil zisk
Výstupy z obchodů rozhodují o dlouhodobé ziskovosti obchodníka. Proto se v dnešním článku zaměříme na dva přístupy, kterými obchodníci negativně ovlivňují svojí výkonnost.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 24. 9. – 28. 9. 2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 24. 9. 2018 do 28. 9. 2018.

Burzovní grafy: Páteční data z trhu práce vrátila akciové býky do sedla
Červencové údaje z trhu práce pomohly americkému akciovému indexu S&P 500 mírně nad úzké rozpětí, v němž se pohyboval poslední tři týdny, a na nové historické maximum. Za celý týden index přidal 0,43 %. Jde o signál, že bude pokračovat růst cen akcií?

Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
Poslední dubnový týden byl velice živý, intradenní rozpětí svíček bylo široké. Páteční propad o více než tři procenta nakonec seslal trh do ztráty, index S&P 500 odepsal 3,27 % a za duben klesl o bezmála devět procent.

Dva životy tradera 1/2 (učedník)
Tak jsme se rozhodli, že budeme milionáři. Někdo si ten den pamatuje, já osobně ne. Založili jsme si obchodní účet u neznámého brokera a tím jsme vstoupili do velkého světa velkých peněz. Nainstalovali jsme si a spustili naši první platformu. Jen málo z nás, kdo o tom dříve nic neslyšel, zvolil MT4. A tak drtivá většina zkoušela svoje první kroky na platformě toho neznámého brokera.

Nejžhavější komodita pro kontrariány
Na trhu s vzácnými kovy se delší dobu nedělo nic zajímavého. Zlato se po prudkém nárůstu a následném propadu na začátku dekády drží v blízkosti 1300 USD za unci už přes 5 let. Podobným vývojem prošlo i stříbro, které s nynější cenou 15 USD za unci nemá daleko od 9letých minim. Tyto dva nejznámější cenné kovy tedy dnes nejsou nijak zvlášť drahé, ale vzhledem k nízké volatilitě a (prozatímní) absenci panických záchvatů trhu nemohou najít dostatečný sex-appeal pro investory.

Jak si vybudovat sebedůvěru v obchodování
Obchodování je vysoce náročná činnost. Proto si musíme vyvinout různé psychologické dovednosti. Nejlepší hráči světa jsou ti, kteří si vyvinuli ty vnitřní dovednosti, které jim brání, aby dělali chyby při obchodování, které amatér dělá každý den.

Zasadanie ECB
Dnešné zasadanie bude zamerané predovšetkým na definovanie rozšírenia programu kvantitatívneho uvolňovannia a jeho dôsledky pre potenciálne zvyšovanie sadzieb v Eurozóne. Keďže dnes neuvidíme ani zverejnenie nových ekonomických projekcií a v ekonomike sa od septembrového zasadania neudialo nič zásadné, témy rastu a ani inflácie tentokrát nebudú zohrávať významnú úlohu. To isté sa dá konštatovať o sile EUR, keďže od posledného zasadania pokleslo a obchoduje sa na úrovniach s ktorými posledné projekcie počítali (1.18).

Fed, omikron a inflace
Americká centrální banka (Fed) avizuje svižné utahování měnové politiky a nyní je téměř stoprocentní, že už na jaře půjdou úrokové sazby ve Spojených státech vzhůru. S tímto přístupem měl možnost zahýbat páteční report z amerického trhu práce. Ten ukázal na překvapivě vysokou tvorbu pracovních míst o 467 tis. (vs. 110 tis. očekávaných) i meziměsíční růst mezd o 0,7 % (vs. 0,5 % očekávaných).

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.

EUR/USD: Je to tentokrát jinak?
Pravidelní čtenáři mého blogu fundamentální analýzy si zajisté povšimli, že na eurodolaru žádný dlouhodobý trend nepredikuji a vždy vidím jako nepravděpodobnější pokračující oscilaci v rámci pásma 1,05 – 1,15. Aktuálně se kurz měnového páru EUR/USD pohybuje v blízkosti horní hranice tohoto pásma. Jde tedy o znovu o příležitost k prodeji nebo je tentokrát něco jinak a půjde o začátek dlouhodobého býčího trendu?

Zlato a růst cen
Tématem letošního roku byla bezesporu překvapivě vysoká inflace, která se ve vyspělých zemích dostala do vyšších jednociferných procent. Zlato jako komodita s puncem bezpečného přístavu i uchovatele hodnoty by tím pádem mělo zažívat „zlaté“ časy.