Čtvrtek 28. březen 2024 15:11
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
CapXmaster

Okénko finančního trhu 29.6.2018

29.06.2018 18:05  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Podle třetího odhadu České statistického úřadu tuzemská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 4,2 % a mezičtvrtletně o 0,5 %. V meziročním vyjádření se tak jedná o druhou revizi směrem dolů. Přitom ve srovnání s prvním odhadem se jedná o rozdíl 0,3 p.b. Největší pokles oproti původním odhadům zaznamenaly investice, které vzrostly o 2,3 p.b. nižším tempem. Mírně poklesla také celková spotřeba. Revize se dočkaly i dva předchozí roky, nicméně úpravy byly jen minimální. Zajímavější informace přinesla detailní struktura ekonomiky v prvním čtvrtletí roku. Míra úspor klesla na nejnižší úroveň v historii měření. Pokles není nijak výrazný, ale potvrzuje trend z předchozího roku. Tuzemské domácnosti vydávají na spotřebu více, než o kolik rostou jejich příjmy. Naopak investice, i přes negativní revizi, potvrzují záměr podniků zvyšovat produktivitu práce, což je pochopitelná reakce na nejrychlejší reálný růst mezd od roku 2003. Investice rostou hlavně v oblasti staveb ale i dopravních prostředků a zařízení.

Podíl nerezidentů vlastnící korunové státní dluhopisy vzrostl druhý měsíc v řadě na květnových 40,3 %, což je nejvyšší hodnota v tomto roce. Se slabší korunou státní dluhopisy pro zahraniční investory zlevňují a vytváří tak prostor pro spekulaci. Zároveň se tak zvyšuje potencionální dopad hromadného odchodu těchto investorů a to na cenu samotných dluhopisů, ale i kurz koruny. Ta i po středečním zvýšení sazeb ČNB zůstává na úrovni EUR/CZK 26,0. Zároveň byl dnes zveřejněn kalendář emisí státních dluhopisů pro červenec. Ministerstvo financí má v plánu vydat dluhopisy v maximální hodnotě 16 mld. Kč se splatností od 6 do 11 let. Emise pokladničních poukázek pro tento měsíc není naplánována, což bylo očekávatelné vzhledem k silné emisi krátkých cenných papírů v předchozích měsících.

Červnová míra inflace v eurozóně potvrdila vývoj v největších ekonomikách unie. Meziročně se vyšplhala na 2,0 %, přičemž jádrová inflace se dostala na 1,0 %. Inflace je tak nejrychlejší od začátku roku 2017. Výsledek je v souladu s očekáváním trhu i RBI. Rozdíl mezi hlavní a jádrovou inflací napovídá, že růst cen je tažen primárně vyšší cenou ropy a potravin. Naopak výrazně poklesly ceny služeb.

Německá míra nezaměstnanosti v červnu setrvala na hodnotě 5,2 %, ačkoli zaměstnanost vzrostla téměř dvojnásobně, než očekával trh. Nezaměstnanost je však v Německu nejnižší od sjednocení země. Výsledek je v souladu s očekáváním trhu i RBI.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 28.6.2019
    Evropské spotřebitelské ceny podle předběžného odhadu v červnu rostly tempem 1,2 %, jádrová složka pak vykázala 1,1 %, což je o desetinu procenta více, než činila očekávání. Pro ECB se může jednat o alespoň mírný signál zlepšení směrem k jejich inflačnímu cíli. Ze čtyř kategorií, na které se evropští statistici zaměřili, se již tradičně nejrychlejšího růstu cen dočkaly služby. Pokles byl naopak zaznamenán u energií, což bylo nejspíše zapříčiněno vlivem zlevňování pohonných hmot na globálních trzích.
  • Okénko finančního trhu 28.8.2018
    USA a Mexiko dosáhly nové dohody upravující vzájemné obchodní vztahy. Nová smlouva by měla nahradit původní dohodu mezi USA, Mexikem a Kanadou (NAFTA). Ačkoli obě strany slaví jistý úspěch a trhy dohodu přijímají pozitivně, Kanada je stále mimo hru. Podle vyjádření amerického ministra financí americký kongres dohodu schválí, i když se k ní nepřipojí Kanada. Nicméně doufá, že se tak stane a nová smlouva tak plně nahradí tu předchozí. Na druhou stranu prezident D. Trump jasně zdůraznil, že pokud se Kanada nepřipojí, Spojené státy budou jednat exkluzivně pouze s Mexikem. Trhy tak čekají další kola jednání, která by měla začít ještě dnes. Větším rizikem jsou však vztahy USA s Čínou. Napětí zůstává vysoké poté, co se vzájemná jednání z minulého týdne nedočkala jakéhokoli pokroku. Americký prezident prý není připraven jednat s Čínou, protože svou pozornost věnuje dohodě s Mexikem. Postupně se tak naplňuje náš předpoklad dalšího trvání obchodních sporů USA a Číny, a to minimálně až do začátku listopadu, kdy USA čekají volby do kongresu. Předpokládáme, že D. Trump bude chtít načasovat uklidnění sporu s Čínou právě krátce před listopadové volby a ukázat diplomatické vítězství v předvolební kampani. Do té doby budou i nadále trhy pod vlivem negativního sentimentu z obchodních válek.
  • Okénko finančního trhu 28.8.2019
    Britský premiér B. Johnson chce znemožnit parlamentu zablokování neřízeného odchodu Británie z EU. Dolní sněmovna by se měla vrátit zpět z letní přestávky 3. září. Vláda se ovšem může zasadit o to, že by již 10. září bylo zasedání sněmovny přerušeno, a to až do 14. října. Premiér Johnson potvrdil, že již tento požadavek formuloval britské královně. Británie by přitom měla odejít z EU již k 31. říjnu, což by znamenalo, že britští zákonodárci nebudou mít dostatek času k odhlasování legislativy, která by měla znemožnit odchod bez dohody. Johnson by měl zároveň více prostoru pro jednání s EU a ostatními členskými státy o podobě odchodové dohody. Zastánci tvrdého brexitu z řad poslanců by měly mnohem méně času a prostoru pro případné námitky proti dohodě s unií, ať už upravené či nikoliv. Johnson tyto spekulace popírá a tvrdí, že poslanci budou mít na námitky dostatek času před unijním summitem, který by se však měl konat již 17. října. Evropská unie se i nadále odmítá s britskou protistranou bavit o jakýchkoliv úpravách stávající dohody. Její případná aktualizace je i nadále velmi nepravděpodobná. Naopak pravděpodobnost odchodu Velké Británie z EU bez dohody tímto krokem narůstá.
  • Okénko finančního trhu 29.10.2018
    Oblíbený indikátor amerického Fedu pro posuzování inflace – PCE deflátor, který je vázaný na spotřebu – dnes potvrdil projekci centrální banky i trhu a dosáhl meziročně 2 %. Meziměsíčně se navýšil o 0,1 %. Jádrový odhad, což je odhad očistěný o volatilní složky, jako je jídlo a energie, byl meziměsíčně na 0,2 %, čili o jednu desetinu procenta výš než byl medián trhu. Po dlouhé době Fed dosáhl 2 % meziročního růstu inflace i na jádrovém ukazateli.
  • Okénko finančního trhu 29.11.2018
    Výkonnost českého exportu slábne, jak ubývá zakázek, slábne poptávka v zahraničí a výrobní kapacita firem je plně využita. Domácím exportérům posledních pár měsíců pomáhá především slabší kurz české koruny. Podle odhadu Indexu Exportu, hodnota českého exportu v roce 2018 překoná loňský rekord na úrovni 3,5 bilionu českých korun. To je dobrá zpráva pro růst HDP, ke kterému právě export přispívá nemalou měrou. Avšak příspěvek čistého exportu je značně redukován nejen slábnoucím exportem, ale i silně rostoucím importem. Druhý odhad tuzemského HDP za třetí čtvrtletí s větším detailem o jednotlivých přispěvatelích se dozvíme zítra.
  • Okénko finančního trhu 29.1.2019
    V britském parlamentu se dnes projednávají návrhy úprav smlouvy o Brexitu. Byla podána více než desítka návrhů k projednání, avšak vzhledem k hluboké rozpolcenosti, která vládne uvnitř parlamentu, má naději na úspěch pouze hrstka z nich. Jedním z těch úspěšnějších by mohl být návrh, který by vylučoval možnost tvrdého Brexitu. V případě, že by do konce března, kdy má dojít k plánovanému odchodu Británie z EU, nebyla uzavřena žádná dohoda, došlo by k automatickému odložení termínu odchodu. Tento návrh se však nezamlouvá premiérce T. Mayové. Ta naopak podporuje návrh, který by nadále projednal nejkontroverznější bod dohody – Irskou pojistku. Pokud při dnešním hlasování budou schváleny nějaké úpravy současné verze smlouvy, není ani pak jasné, zda takto upravený návrh projde parlamentem. Premiérka navíc bude muset podstoupit další vyjednávání v Bruselu a přimět evropské zástupce, aby již schválenou dohodu akceptovali i s jejími úpravami. Unijní zástupci se však k jakýmkoliv úpravám staví zamítavě. Smlouvu, která již jednou byla schválena nejen jimi, ale i lídry členských států, již nechtějí znovu otvírat a měnit. Celá vyjednávání se tak ocitají v patové situaci, kdy dojednaná smlouva nemá šanci na schválení britským parlamentem a zároveň druhá strana odmítá jakékoliv změny, které by umožnily úspěšné odhlasování.
  • Okénko finančního trhu 29.3.2019
    Německý statistický úřad dnes zveřejnil míru nezaměstnanosti za březen. V souladu s tržními očekáváními došlo k poklesu o 0,1 p.b. na 4,9 %, což je zdaleka nejnižší hodnota v historii dané časové řady. Spolu s tímto ukazatelem byly dnes zveřejněny i únorové tržby v maloobchodě, které dopadly nad očekávání dobře a meziročně si v polepšily o 4,7 %. Současně došlo i ke zpřesnění lednového růstu tržeb, který byl zvýšen o 0,5 p.b. na 3,1 %. I přesto, že poslední ukazatele, zejména z průmyslu indikovaly další oslabování německé výroby a poptávky, situace na trhu práce i u spotřebitelů vzbuzuje více optimismu.
  • Okénko finančního trhu 29.4.2019
    Index ekonomické důvěry v eurozóně opět poklesl, tentokrát na hodnotu 104 bodu, což je o jeden bod níže než očekával trh. Jedná se již o desátý meziměsíční pokles v řadě a o nejnižší úroveň důvěry od září 2016. Hlavními skeptiky ohledně budoucího vývoje byli průmyslníci, ke kterým se v menší míře přidávají evropští spotřebitelé. Oproti tomu poskytovatelé služeb zachovávají optimismus. Celkově nálada na evropském trhu není zcela růžová a přidělává starosti i centrálním bankéřům v ECB, kteří již dříve ohlásili pokračování stimulačních opatření, a žili v naději, že by se evropská ekonomika mohla ještě v letošním roce začít zotavovat. Data tomu zatím příliš nenasvědčují, další šancí na dobré zprávy bude zítřejší odhad růstu HDP Eurozóny, která by si podle odhadů trhu měla mezičtvrtletně připsat 0,3 %, podle týmu RBI pak dokonce ještě o jednu desetinu pb více.
  • Okénko finančního trhu 29.5.2018
    Politické trable v Itálii způsobují zmatek na tamních trzích. Během ranního obchodování výnosy na dvouletých Italských státních dluhopisech přesáhly 2 % (poprvé od roku 2013). V porovnání s pondělní uzavírkou jde o výrazný nárůst o více než 180 b.b. Jedná se o vůbec nejvyšší jednodenní nárůst v historii měření italských výnosů (více než během světové finanční nebo evropské dluhové krize). Výnosy desetiletých dluhopisů v jednom momentě vystoupaly o 70 b.b. až na 3,4 %, poté se stabilizovaly těsně pod třemi procenty. Italská centrální banka dnes varovala, že dluhový trh je jen několik kroků od absolutní ztráty důvěry. Za vším samozřejmě stojí nepředvídatelnost tamní politické situace, kvůli které investoři opouští tamní trh ve velkém. Populisté ze stran 5 Hvězd a Liga svolali celonárodní protesty proti rozhodnutí prezidenta nejmenovat známého euroskeptika P. Savonu ministrem financí a odmítli pokračovat ve snaze o vytvoření koaliční vlády. Namísto toho prezident nabídl premiérské křeslo C. Cottarellimu, bývalému ekonomovi z MMF, který si s sebou do vlády přivede skupinu zkušených technokratů. Úřednická vláda po svém jmenování s velkou pravděpodobností nedostane důvěru a dovede zemi k předčasným volbám na konci léta. Na legitimitě protestů populistů ubírá fakt, že prezident po odmítnutí Savony sám navrhl jiného euroskeptického poslance ze strany Liga na post ministra financí. Zdá se, že italští populisté vládu za současných podmínek sestavovat nechtějí a v rozhodnutí prezidenta našli ideální příležitost na požadavek předčasných voleb, ve kterých obě strany mohou získat další křesla.
  • Okénko finančního trhu 29.5.2019
    Včerejší data o spotřebitelské důvěře v USA překonala tržní očekávání, když za květen vykázala hodnotu 134,1, tedy meziměsíční nárůst o téměř 5 bodů. Američtí spotřebitelé hodnotí současnou ekonomickou situaci nejlépe za posledních 18 let a jejich očekávání budoucího vývoje jsou nejoptimističtější za posledního půl roku. Za tímto nadšením s největší pravděpodobností stojí situace na americkém trhu práce, který vykazuje nejnižší nezaměstnanost od roku 2014 a stabilní růst mezd. Američtí spotřebitelé si toho jsou evidentně vědomi – rozdíl mezi počtem těch, kteří považují pracovní uplatnění za snadno sehnatelné a těch, kteří to vidí opačně, je největší od roku 2000. Pro blízkou budoucnost americké ekonomiky se jedná o dobré zprávy, když podle průzkumu její domácnosti plánují dále navyšovat svou nákupní aktivitu. V opačném směru ovšem v příštích měsících může začít působit nedávné zvýšení cel na čínské zboží, jejichž tíhu zčásti pocítí právě i američtí spotřebitelé.
  • Okénko finančního trhu 29.7.2019
    Tento týden proběhne důležité zasedání Fedu, na kterém očekáváme první snížení základní úrokové sazby po více než deseti letech, a to o 25 bazických bodů. Přitom dosavadní data z americké ekonomiky příliš přesvědčivě ke snížení sazeb nevybízí. Předběžný odhad hrubého domácího produktu za druhý kvartál zaznamenal pokles na 2,1 % (anualizovaně mezikvartálně), což je ovšem nadále solidní tempo růstu, které předčilo tržní očekávání. Také sentiment, ať už ve službách nebo v průmyslu, i nadále zůstává silný. To by měl potvrdit také ISM index ve výrobě, který bude zveřejněn ve čtvrtek, tedy den po zasedání Fedu. Měl by ukázat mírné zlepšení sentimentu amerických průmyslníků.
  • Okénko finančního trhu 29.8.2018
    Vládní koalice dnes dospěla k dohodě o navýšení platů státních zaměstnanců o tři miliardy korun pro příští rok. V průměru se tak jedná o zvýšení o 8 %. Soukromý sektor se tak bude muset částečně přizpůsobit a dopad tohoto kroku bude výrazný v celkovém růstu mezd. To samozřejmě přilévá olej do mzdové inflace. Povede to nejspíš k přehodnocení naší prognózy růstu průměrných mezd v roce 2019. Pravděpodobně i ČNB zreviduje svůj výhled na růst mezd pro příští rok směrem nahoru. Pro bankovní radu je to další položka do seznamu proinflačních faktorů, které mohou utvrdit členy bankovní rady ČNB v potřebě dál na každém měnovém zasedání včetně blížícího se září zvednout úrokové sazby a dále ochlazovat ekonomiku. Aktuálně počítáme s růstem mezd v celé ekonomice o 7,8 % v tomto roce a v roce příštím o 7,0 %.
  • Okénko finančního trhu 30.10.2018
    Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v říjnu beze změny na 5,1 %. Počet nezaměstnaných poklesl meziměsíčně o 11 tis. Míra nezaměstnanosti tak zůstává na historických minimech a na další pohyb směrem dolů si bude muset ještě počkat. Na druhou stranu mírně překvapila spotřebitelská inflace, která meziročně zrychlila na 2,5 % a meziměsíčně na 0,2 %, což je v obou případech o desetinu vyšší hodnota ve srovnání s odhadem trhu. Meziroční inflace tak je nejvyšší od roku 2011. Velký podíl na tom však má nízká srovnávací základna a zrychlení tak bude pouze dočasné. V příštím roce by se však měly začít projevovat rostoucí mzdové tlaky, na což spoléhá i Evropská centrální banka.
  • Okénko finančního trhu 30.11.2018
    Podle druhého odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,6 %, což znamená zpomalení o jednu desetinu ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Meziroční tempo se udrželo na 2,4 %.
  • Okénko finančního trhu 30.1.2019
    Po včerejším hlasování britského parlamentu se pravděpodobnost odchodu spojeného království z EU bez dohody nijak nezmenšila. Ačkoliv parlament včera hlasoval proti „no-deal“ Brexitu, rozhodnutí není závazné. Stále zůstává otevřená otázka budoucího režimu na irských hranicích. Brusel nadále odmítá jakékoli změny předchozí dohody, což znovu potvrdil německý ministr zahraničí. Otázka hraničního režimu mezi Irskem a Severním Irskem bude otevřena i na dnešním zasedání evropského parlamentu. Britská premiérka T. Mayová bude dnes tzv. irskou pojistku řešit s předsedou Evropské rady D. Tuskem. Ani on ale neplánuje další úpravy v brexitové dohodě, a tak se Brusel spíše chystá na Brexit bez dohody. Zvyšující se nejistota působí i na hodnotu britské libry, její kurz k euru byl dnes ráno 0,87.
  • Okénko finančního trhu 30.4.2019
    Výsledný HDP eurozóny za první čtvrtletí tohoto roku zaznamenal meziroční nárůst o 1,2 %, což je o desetinku lepší výsledek, než očekával trh. Mezičtvrtletně se jedná o nárůst o 0,4 %. Zároveň došlo k revizi výsledku posledního čtvrtletí loňského roku směrem nahoru na tutéž hodnotu z původních 1,1 %. Na výsledku se pozitivně podepsal silný růst investic ve Španělsku, solidní nárůst spotřeby domácností ve Francii a v neposlední řadě rychlejší než předpokládaný návrat Itálie k mezičtvrtletnímů růstu (po dvou čtvrtletích poklesu a tedy propadu do technické recese). Zároveň je nutné podotknout, že tento výsledek je předběžný. Eurostat neměl k dispozici výslednou hodnotu za Německo, pouze dílčí statistiky. Vzhledem k tomu, že Německo je největší ekonomika eurozóny, může být výsledná hodnota růstu ovlivněna výsledkem z Německa.
  • Okénko finančního trhu 30.5.2018
    Inflace v Německu v květnu výrazně zrychlila o 0,8 p.b. na 2,2 %. Pro euro to tak po několika dnech potíží může být dobrá zpráva, protože naznačuje, že utahování měnové politiky ECB (konec QE) přijde podle plánu v září. Euro dneska napravilo ztrátu z včerejšího odpoledne posílením na EUR/USD 1,162.
  • Okénko finančního trhu 30.5.2019
    I přesto, že prezident D. Trump odložil rozhodnutí o uvalení cel na dovážená evropská auta a vytvořil časový prostor na obchodní dohodu, poslední vývoj vytváří řadu dalších překážek a k jejímu uzavření ani nemusí dojít. Rizika uvalení tarifů na evropská auta dovážená do USA se tak zvyšují. Americká strana je aktuálně zaměstnána projednáváním obchodní dohody s Čínou a potřebuje rovněž dotáhnout dohody s Japonskem, kam USA vyvážejí zejména potraviny. Komisařka pro obchod C. Malmstromová se dokonce vyjádřila, že USA nejsou schopny začít s EU vůbec jednat. Evropská osmadvacítka zároveň čelí řadě vlastních problémů. Evropské volby přinesly další polarizaci politických sil a ustavení nové evropské administrativy zabere určitý čas. Odchod Británie z EU není dořešen a svou roli hrají i ruské bezpečnostní hrozby. Pozici EU oslabují i rozdílná specifika jednotlivých členských zemí, kdy Německu jde především o autoprůmysl, zatímco Francie vyváží do USA více potravin. Problémy EU posilují vyjednávací pozici D. Trumpa a umožňují mu stupňovat tlak na své evropské partnery. Jinými slovy nerýsuje se brzká dohoda mezi USA a EU.
  • Okénko finančního trhu 30.7.2018
    Spotřebitelská inflace v Německu v červenci zůstala beze změny na 2,1 % v meziročním srovnání. Meziměsíčně spotřebitelské ceny narostly o 0,4 %. V obou případech se realizované hodnoty shodují s očekávání trhu. Jedná se o předběžný odhad inflace, takže ještě není známa detailní struktura, ani jádrová inflace. V každém případě to ale vypadá, že německou inflaci nad 2 % drží hlavně vyšší ceny ropy. Z toho je zřejmé, že proinflační tlaky, které zrychlují růst cen nad cíl Evropské centrální banky, ještě nejsou dostatečně stabilní na to, aby si vyžadovaly rychlejší ústup od uvolněné měnové politiky. Spotřebitelská inflace v eurozóně, která bude zveřejněna zítra, podle odhadu trhu zatím zůstane na 2 % i v červenci.
  • Okénko finančního trhu 30.7.2019
    Německá inflace podle evropského harmonizovaného výpočtu v červenci zpomalila na 1,1 % z předchozích 1,5 %, a o desetinu procentního bodu tak zaostala za očekáváními. Jedná se pravděpodobně o další důsledek zpomalování tamního zpracovatelského průmyslu a zároveň je to varovný signál pro ECB, že zítřejší souhrnný evropský index spotřebitelských cen nejspíše pozitivní překvapení též nepřinese. Evropští bankéři se již nechali slyšet, že pracují na návrhu nových stimulačních opatření, mezi které, kromě očekávaného zářijového snížení depozitní sazby, mohou zařadit další kolo nákupů aktiv.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank