Ranní videokomentář: Libra dostala další zásah, pár EURCHF vystoupal nad legendární hladinu 1,20

20.04.2018 07:55  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Po čtyřech růstových dnech se včera nedařilo akciím na Wall Street, kterou potrápily finanční výsledky některých firem. Na trhu rostou inflační očekávání spojené primárně s růstem cen komodit, a to včetně ropy, která opět vystoupala na tří a půl letá maxima. Další pokles se včera udál na libře. Tentokrát na tom měl hlavní zásluhu guvernér Mark Carney, který naznačil, že by sazby nemusely růst už na příštím, tedy květnovém, zasedání. Nedařilo se ani mexickému dolaru. Ten včera klesl na USDMXN nejprudčeji za poslední téměř rok. Hlavním faktorem poklesu byl průzkum nadcházejících prezidentských voleb, ve kterém vede trhy neoblíbený levicový kandidát. V neposlední řadě je třeba zmínit pár EURCHF, který překonal psychologickou úroveň 1,20. Ta fungovala do ledna 2015 jako hladina, kterou bránila švýcarská SNB kvůli nadměrnému posilování franku.

Dnešní fundamenty:

 • 13:30 Projev prezidenta Bundesbanky Jense Weidmana (střední dopad)
 • 14:30 CPI a maloobchodní prodeje z Kanady (vysoký dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Japonský jen se vrací pod 113 USDJPY, dnešek bude znovu bez významných fundamentů
  Pondělní seance žádná velká překvapení nepřinesla a většina akciových indexů si tak své ceny dokázala podržet. Za pozornost stál americký dolar, který se na páru s eurem po odražení od resistence 1,21 EURUSD vrátil zpět pod 1,20 EURUSD. Solidní seanci za sebou má pak dnes ráno také JPY, kterému pomohly informace o mírném snížení objemu nakupovaných dluhopisů ze strany Bank of Japan. Ani dnešní seance žádné větší změny nenabídne a na fundamenty bude znovu chudá. Na většině trhů proto počítáme s klidným průběhem a zvýšeným významem technické analýzy.
 • Ranní videokomentář: Japonský jen zeslábl zpět na 113 USDJPY, dnes znovu pozor na data z Británie
  Včerejší seance znovu pomohla hlavně akciovým indexů, které v Evropě i v USA pokračovaly v navyšování historických maxim, když se Dow Jones přesvědčivě usadil nad hranicí 23 000 dolarů, zatímco DAX atakoval krátce úroveň 13 100 euro. Na devizovém trhu byl pod tlakem hlavně japonský jen a společně s ním dál ztrácejí také další bezpečné přístavy v čele s drahými kovy. Dnešní ráno pak přineslo korekci na NZD, kterému uškodily zprávy o tom, že by strana New Zealand First. která je zároveň klíčovým koaličním partnerem, mohla začít vyjednávat o koalici s Labouristy. Dnes pozor znovu na data z Británie, ale také na události ve Španělsku, kde vyprší ultimátum Madridu, který požaduje po Katalánsku jasné vyjádření, zda vyhlásilo nezávislost či nikoli.
 • Ranní videokomentář: Japonský jen zpět pod 117 USDJPY. Akcie na nízkých objemech mírné ztrácí
  Včerejší seance na finanční trhy konečně přinesla alespoň mírnou volatilitu. Akciové indexy začaly ztrácet a mírného růstu se dočkala americká měna a zejména japonský jen, který se na páru s dolarem vrátil pod hranici 117 USDJPY. Obchodníci na většině aktiv ale i nadále vyčkávají, což naznačují i stále velmi nízké objemy na všech akciových trzích. Dnešek bude na data opět chudý a za pozornost budou stát pouze peněžní statistiky z dílny Evropské centrální banky a americké zásoby ropy.
 • Ranní videokomentář: JPY díky nervózní Asii začal znovu zpevňovat, dnes britská inflace
  Včerejší seance se na většině trhů nesla opět v klidném duchu, ale dnešní ráno už je o poznání nervóznější. Pod tlakem jsou zatím hlavně asijské indexy, což má příznivý dopad na JPY, který začíná znovu mírně zpevňovat a likviduje tak část vysokých ztrát, které na páru s dolarem nabral. Růst averze k riziku je ale spíše jen technického charakteru a zatím proto stojí na ne příliš silných základech. Dnešek bude velmi zajímavý hlavně pro libru. Ta čeká na výsledky CPI, který by v případě pozitivního překvapí mohl začít opět konečně zvedat šance na dřívější růst úrokových sazeb. Pokud však čísla znovu zklamou, nebudou to mít libroví býci jednoduché.
 • Ranní videokomentář: JPY doplácí na svůj statut bezpečného přístavu, USD naopak zůstává silný
  Máme za sebou týden, který se nesl v duchu pozitivní nálady a nízké úrovně rizikových přirážek. To pomohlo většině akciových indexů si své dosavadní zisky udržet, zatímco na FX pokračoval v opatrném růstu americký dolar. Tomu se dařilo znovu hlavně na páru s eurem, ale také vůči JPY, který nyní výrazně doplácí na svůj statut bezpečného přístavu. V klidu by měly vstoupit finanční trhy i do tohoto týdne, který navíc přinese o něco méně důležitých fundamentů. Zajímavým by tento týden mohl být ale hlavně pro libru, na kterou mj. čekají ve středu statistiky inflace.
 • Ranní videokomentář: Klidné trhy znovu čekají na nové podněty, dnes americká spotřebitelská důvěra
  Začátek týdne proběhl na trzích podle očekávání. Díky svátku v Británii byly zobchodované objemy nízké a kvůli absenci dat se situace výrazněji nezměnila ani odpoledne v USA. Akcie i měny si tak své pozice podržely a trhy vyčkávají téměř beze strachu na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých dat především americkou spotřebitelskou důvěru, která ale na celkově klidném obrazu na finančních trzích pravděpodobně nic zásadně nezmění. Navrch by proto měli mít i nadále obchodníci, kteří tento klidný boční trend budou respektovat.
 • Ranní videokomentář: Komoditním měnám se zatím daří, akcie přešlapují na místě
  Včerejší seance byla především o libře, která slábla po vyjádření britské premiérky na téma vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Na většině trhů ale probíhalo obchodování v klidu a na nízkých objemech, k čemuž přispěla i absence důležitých fundamentů. Ty budou chybět i dnes, kdy je ekonomický kalendář na důležitá data znovu poměrně chudý. Počítáme proto s podobným obchodováním jako včera, které na devizovém trhu svědčilo hlavně komoditním měnám.
 • Ranní videokomentář: Konečně dobré zprávy pro libru. Dnes pozor na výsledky NFP
  Včerejší seance byla hlavně o libře. Té výrazně pomohlo rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle něhož musí britská premiérka požádat o souhlas k aktivaci článku 50 o vystoupení z EU parlament. Libře ale dokázalo pomoci i zasedání Bank of England, která dala jasně najevo, že se další snižování úrokových sazeb v dohledné době konat nebude, a to nejen díky dobré kondici britské ekonomiky, ale i díky inflačním rizikům, které představuje prudké oslabení libry. Dnešek bude hlavně o datech z USA, když budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce s potenciálně významným dopadem na dolar a na ostatní finanční aktiva.
 • Ranní videokomentář: Konsolidace na akciích pokračuje, dnes výsledky z amerického trhu práce
  Včerejší seance přinesla zajímavé zprávy především z Česka, kde ČNB ukončila svůj kurzový závazek. Czexit proběhl velmi hladce a posílení koruny je zatím poměrně mírné, což jsme komentovali již včera v tomto videu. Dnešek bude hlavně o amerických datech, když se v odpoledních hodinách dočkáme zveřejnění výsledků z amerického trhu práce. Trh čeká standardní výsledek (tvorba nových míst kolem 180 tis.), ale možná po velmi dobrém středečním ADP reportu přeci jen trochu doufá v další pozitivní překvapení. Dopoledne by aktivita na trzích měla být spíše jen mírná a s větší aktivitou počítáme až po zveřejnění výsledků z USA.
 • Ranní videokomentář: Korekce na EURUSD zatím nepolevuje, DAX zpátky nad 12 900 euro
  Včerejší seance přinesla na devizový trh další růstovou seanci pro americký dolar, který ve svém zpevňování pokračuje také během dnešního rána. Nálada na trzích jinak zůstává příznivá a indexy v Evropě i v USA pokračují v růstu bez ohledu na víkendové události v Barceloně. Pod tlakem byly včera pouze akcie a dluhopisy ve Španělsku, ale celkový pád ceny byl v jejich případě nakonec relativně mírný. I dnešní seance by se na trzích měla nést spíše v poklidném duchu, když čekáme jen minimum důležitých fundamentů. Na devizovém trhu bychom mohli být ale i tak svědky docela hezkých trendových pohybů, a to hlavně díky pokračujícímu posilování americké měny, která hlavně na EURUSD dál koriguje své dřívější ztráty.
 • Ranní videokomentář: Libra i ropa výrazně posílily, zbytek trhu zatím spíše vyčkává
  Začátek týdne se na finančních trzích nesl v klidu a mírně pozitivním duchu, když pomohl většině akciových indexů mírně do zelených čísel. Na devizovém trhu část svých zisků z minulého týdne odevzdávala americká měna, která se dostala pod tlak především na páru s librou, která odpoledne bez zjevného fundamentu dokázala zpevnit až na dosah hranice 1,25 GBPUSD. Silného růstu se dočkala také ropa, které pomohly vyjádření některých představitelů OPEC, podle kterých je dohoda na snížení produkce velmi pravděpodobná.
 • Ranní videokomentář: Libra kvůli brexitu zpět pod 1,32 GBPUSD. Dolar pokračuje v růstu i na páru s eurem
  Obchodování na akciových trzích v Evropě i v USA včera probíhalo v naprostém klidu a bez větší volatility. Indexy si své vysoké ocenění i nadále udržují a zajímavějších pohybů jsme tak byli opět svědky pouze na devizovém trhu. Včera to na FX schytala hlavně libra, která i navzdory rostoucí inflaci a solidnímu výhledu pro růst sazeb začala slábnout, když na ni znovu dolehlo téma brexitu a vyjednávání mezi Británií a EU, které uvízlo na mrtvém bodě. I dnes může být libra volatilní, protože nás z Británie čekají zajímavé statistiky z trhu práce. Pozor ale i na projev Maria Draghiho a výsledky z amerického trhu s bydlením.
 • Ranní videokomentář: Libra pod tíhou strachu z brexitu znovu ztrácí, dnes data z výrobního sektoru
  Akciové trhy v Evropě i v USA odevzdaly část svých dřívějších zisků, ale nálada na trzích zatím zůstává i nadále stabilizovaná. Zvýšené volatility jsme se dočkali na libře, kde byl zveřejněn nový průzkum veřejného mínění, který favorizoval tentokrát zastánce Brexitu, a také na AUD, který včera i dnes ráno překvapil nečekaně dobrými ekonomickými daty. Dnešek nabídne hlavně britská a americká data z výrobního sektoru a velmi zajímavé může být i večerní zveřejněné béžové knihy americké centrální banky.
 • Ranní videokomentář: Libra po prolomení supportu na EURGBP pokračuje v růstu
  Začátek týdne na většině finančních aktiv proběhl v klidu a bez velkých změn. Výjimkou byla snad jen libra, která po prolomení důležitého supportu na EURGBP začala znovu zpevňovat na všech měnových párech, i když z Británie žádný nový fundament nepřišel. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty nijak bohatý, takže počítáme na většině finančních aktiv spíše s poklidným průběhem.
 • Ranní videokomentář: Libra prolomila srpnová maxima, dnes ji čekají důležitá data z trhu práce
  Také včerejší seance pomohla akciovým indexům růst, i když zisky tentokrát nebyly tak citelné, jako začátkem týdne. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která nečekaně rostla a pomohla libře vyhoupnout se na páru s dolarem až nad její srpnová maxima. Libra by přitom měla zůstat v hledáčku obchodníků také dnes, když ji v dopoledních hodinách čeká zveřejnění statistik z pracovního trhu v čele s novými výsledky růstu mezd, které napoví více o síle mzdové inflace.
 • Ranní videokomentář: Libra reaguje na zklidnění politické situace v zemi, americké akcie na nových maximech
  Včerejší seance pomohla americkému akciovému indexu S&P500 po roce znovu překonat historické maximum a velmi slušný start do nového týdne za sebou mají indexy také v Evropě a v Asii. K pozitivnímu sentimentu pomáhaly jak výsledky japonských voleb, tak zprávy z Británie, kde se pravděpodobně již brzy stane šéfkou konzervativců a novou britskou premiérkou Theresa May, což uzavře kapitolu za nejistotou z dopadů politického zemětřesení, které v zemi vyvolalo nedávné hlasování o vystoupení Británie z EU. Dnešní seance bude na data opět spíše chudší, a proto počítáme s klidným obchodováním, během něhož budou obchodníci spíše vyčkávat na důležitější fundamenty, které začnou přicházet až teprve od zítřka.
 • Ranní videokomentář: Libra se přiblížila k silnému supportu, dnes americká/kanadská data z trhu práce
  Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která zvedla sazby podle očekávání o 25bp. V doprovodném komentáři následně ale byla ohledně jejich dalšího růstu spíše opatrná, což dostalo libru pod značný prodejní tlak. Ta ale včera na páru s dolarem dosedla na silný support na dosah říjnového low, který by ji mohl pomoci získat pevnější půdu pod nohama. Z dalších zpráv pak zaujalo už jen jmenování nového šéfa Fedu Jerome Powella, které však obchodníky na dolaru nakonec nechalo poměrně klidnými. Dnešek bude hlavně o makru z Kanady a z USA, které v 13:30 zveřejní důležité statistiky z pracovního trhu. Ty by měly v USA kompenzovat slabá zářijová čísla, která se propadla kvůli dopadu nedávných hurikánů.
 • Ranní videokomentář: Libra silnější kvůli předčasným volbám, pod silným tlakem naopak zůstává AUD
  Včerejší seance přinesla velmi zajímavé pohyby jak na akciový, tak na devizový trh. Na akciové trhy se vrátila nervozita a indexy zamířily do červených čísel. Implikovaná volatilita však znovu mírně klesla, což je pro další vývoj na akciích rozhodně pozitivní zprávou. Na FX jsme se dočkali výrazných pohybů na libře, která trochu zvláštním způsobem reagovala na překvapivé prohlášení britské premiérky, která chce začátkem června předčasné volby. Dolar mezitím zůstává pod tlakem na páru s eurem, když mu výrazně škodí klesající dluhopisové výnosy v USA, ale vůbec nejhůře si včera vedl na FX AUD, který dál doplácel na pád cen železné rudy. Dnešek bude na trzích bez klíčových dat, ale vzhledem k vysoké aktivitě ze včerejška na trzích mohou včerejší události rezonovat i nadále.
 • Ranní videokomentář: Libra slábne v reakci na komentáře britské premiérky k brexitu
  Obchodování na většině trhů se od začátku roku zatím nese v klidném duchu. Akciové indexy dokázaly navázat na růst z minulých měsíců a dál si připisují mírné zisky, přičemž volatilita dosedla na své efektivní dno. Na devizovém trhu je dál pod mírným tlakem britská libra, zatímco se daří komoditním měnám, které profitují z pozitivního sentimentu na trzích a dobré kondice čínské ekonomiky. Nový týden bude bez významných fundamentů a na většině trhů by se proto situace výrazněji měnit neměla.
 • Ranní videokomentář: Libra zasedání BoE ustála, dnes americké maloobchodní prodeje
  Páteční seance byla hlavně o zasedání Bank of England. Ta ale svým rozhodnutím o sazbách nepřekvapila a jen mírně rozv...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
BOSSA info
 
RoboMarkets

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.25 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.50 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

říj
20

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Lis
10

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Brno)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Lis
24

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky. Seminářem vás budou provázet úspěšní tradeři Ondřej Hartman a Jakub Hodan.

Pro
1

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
BOSSA info
reklama
WS Academy
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital