Ranní videokomentář: Bitcoin vystoupal za 24h o 1 000 dolarů, dnes americká inflace

13.10.2017 07:36  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin se znovu probudil. Po prolomení resistence v okolí 4 900 dolarů začal včera prudce stoupat, aby se dnes ráno dostal krátce až na cenu 5 840 dolarů. Navazuje tak na svůj silný růstový trend, i když stále čelí poměrně závažnému riziku listopadového hard forku, který je letos pro jeho cenu pravděpodobně největším rizikem. Co se tradičních finančních aktiv týká, akcie si své vysoké ceny drží a na FX byla včera volatilní především libra, která dál doplácí na téma brexitu. Své odpolední ztráty však nakonec dokázala zlikvidovat a dál zůstává nad hranicí 1,32 GBPUSD. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace, které mají potenciál výrazně rozvlnit všechny dolarové páry.

Dnešní fudnamenty

 • 14:30 Tempo růstu CPI v USA (velký dopad)
 • 14:30 Americké maloobchodní prodeje (velký dopad)
 • 16:00 Americká spotřebitelská důvěra (střední dopad)
 • 16:00 Podnikové zásoby v USA (malý dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Bank of Canada dostala CAD pod tlak, dnes zasedání ECB
  Středeční seance žádnou větší změnu na akciový trh nepřinesla a většina indexů tak pouze pokračovala na zvýšených úrovních v líném bočním trendu. Na devizovém trhu pak stálo za pozornost hlavně zasedání Bank of Canada, kletá sice ponechala sazby beze změny, zároveň však svou tiskovou konferencí nakonec kanadské měně spíše uškodila. Dnešek bude hlavně o zasedání ECB a i v jejím případě bude klíčovou hlavně tisková konference, která začne v 14:30 a na které by si banka mohla začít připravovat půdu pro další prodloužení programu kvantitativního uvolňování.
 • Ranní videokomentář: Bank of Canada vrátila USDCAD nad 1,32. Dnes pozor na ECB
  Včerejší seance přinesla zasedání kanadské centrální banky, která dostala CAD pod prodejní tlak, a také projev šéfky Fedu Janet Yellenové, která svými slovy naopak USD dokázala pomoci. Americký dolar je po včerejšku silnější na většině měnových párů a dolaroví býci potvrzují, že zatím nemají důvodů ustupovat ze svých pozic, když se výhled pro americkou ekonomiku zlepšuje i nadále společně s výhledem pro ekonomiku světovou. Dnešek bude na fundamenty opět velmi bohatý, přičemž za pozornost bude stát hlavně zasedání ECB a komentáře Maria Draghiho na téma rostoucí evropské inflace. K výstupu ze zasedání ECB máme dnes tradičně připraven webinář, který začíná v 15:15. Registrace je možná na našich stránkách v sekci online webináře.
 • Ranní videokomentář: Bank of Japan dostala JPY pod tlak, dnes zasedá Fed
  Včerejší seance sice akciovým trhům příliš nepomohla, zajímavého růstu se ale dočkaly ceny dluhopisů, díky čemuž dluhopisové výnosy dál mohou pozvolna klesat ze zvýšených úrovní, na které se dostaly začátkem tohoto měsíce. Z nových fundamentů pak dnes ráno stála za pozornost hlavně Bank of Japan, která opět trochu šalamounsky modifikovala svou měnovou politiku, čímž mírně uškodila japonské měně, zatímco pomohla japonským akciím. Téma dnešní seance je jasné. Je jím zasedání americké centrální banky, která nabídne společně s rozhodnutím o sazbách také nové ekonomické projekce a tiskovou konferenci Janet Yellenové.
 • Ranní videokomentář: Bank of Japan na měnové politice nic nezměnila, trhy čeká na data bohatá seacne
  Akciové indexy včera začaly korigovat své zisky z minulého týdne a o velkou část z těchto zisků již dokázaly přijít. Konsolidace na akciových trzích tedy pokračuje a trhy stále čekají na impulsy, které by tuto rovnováhu dokázaly výrazněji narušit. Dnešní ráno přineslo zasedání Bank of Japan, jehož dopad na kurz JPY byl ale jen malý, jelikož se měnová politika japonské centrální banky prakticky nezměnila a malých změn doznal také nově zveřejněný výhled pro inflaci a HDP. V dopoledních hodinách dnes pozor především na výsledky z eurozóny (CPI, HDP) a odpoledne pak na americkou spotřebitelskou důvěru.
 • Ranní videokomentář: Bank of Japan na své měnové politice nic nezměnila, dnes HDP Kanady a eurozóny
  Začátek týdne na trhy žádné větší změny nepřinesl. Akcie si své pozice držely a podobně na tom byla také většina měn, když obchodníci vyčkávají na důležitější fundamenty, které nás čekají až v druhé polovině týdne. Dnešní ráno přineslo zasedání Bank of Japan, která potvrdila, že na své extrémně uvolněné měnové politice zatím nemá důvod v dohledné době cokoliv měnit. Dopoledne pozor na evropskou inflaci a odpoledne pak mohou stát za pozornost hlavně data z Kanady (HDP), která by v případě pozitivního překvapení mohla konečně umožnit CAD likvidaci části vysokých ztrát, které v posledních dvou týdnech na páru s USD utrpěl.
 • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy včera začaly znovu ztrácet, dnes evropská inflace
  Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu nákupů, která byla citelná především v Evropě. Evropské indexy ale dopolední zisky nakonec udržet nedokázaly a díky odpolední korekci o ně ve většině případů přišly. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což dokazuje i včerejší odliv kapitálu z bezpečných přístavů, který dostal pod prodejní tlak hlavně JPY a drahé kovy. Volatilní seancí si ale prošla také ropa, které nakonec nedokázala pomoci ani skutečnost, že se OPEC dohodl na prodloužení těžebních kvót až do konce roku 2018. Dnes čekáme na výsledky evropské inflace, která může zajímavě rozvlnit hlavně eurové páry.
 • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy znovu rostou. Dnešní kalendář je nabitý zajímavými fundamenty
  Včerejší seance přinesla výsledky britské inflace a hodně se mluvilo také o vztazích mezi USA a Ruskem, které se po Syrském chemickém útoku začaly částečně zhoršovat. Politika bude jedním z hlavních témat i dnes, když trhy čekají na komentáře Donalda Trumpa na Fox News, kde by se americký prezident měl vyjádřit nejen k situaci v Sýrii a Severní Koreji, ale také k reformě amerického zdravotnictví. Za pozornost dnes ale budou stát i výsledky z britského trhu práce, nebo zasedání kanadské centrální banky, takže bychom se dnes díky plnému ekonomickému kalendáři mohli dočkat docela zajímavé a volatilní obchodní seance.
 • Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy zůstávají pod tlakem, dnes zápis ze zasedání Fedu
  Postupné zklidňování napětí z minulého týdne na finančních trzích pokračovalo také včera, když volatilita znovu klesla, zatímco indexy si své ceny dokázaly udržet nebo dokonce znovu mírně rostly. Z nového makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, které dostaly pod tlak britskou libru a za pozornost stály také nečekaně dobrá data z USA v podobě maloobchodních tržeb a NY indexu výrobní aktivity. Dnešek bude na data opět docela zajímavý. Pozor hlavně na britské statistiky z trhu práce a večer na zveřejnění zápisu z nedávného zasedání americké centrální banky.
 • Ranní videokomentář: Bitcoin se vrací zpět na dosah 10 tis. USD, dnes zasedá Bank of Canada
  Včerejší seance větší změny na akciový trh ani na FX nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu opět podržela. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která mírně zklamala, i když i v jejím případě byla reakce na trzích spíše jen malá a libra nakonec včerejší seanci uzavřela s minimální změnou na většině měnových párů. Zajímavější je situace ve světě kryptoměn, které si včera prošly poměrně intenzivním výprodejem, díky kterému se cena Bitcoinu přiblížila až ke hranici 10 tis. dolarů. Investoři tedy pokračují ve výběrech zisků z minulého roku, které nyní posílají cenu Bitcoinu stále teprve ale jen na jeho šestitýdenní minima.
 • Ranní videokomentář: Bitcoin se vzpamatoval z propadu, ropa vystřelila na dvou a půl letá maxima
  Letošní Vánoce na finančních trzích zatím nejsou tak poklidné, jak mnozí obchodníci očekávali. V poslední předvánoční seanci vygradoval propad Bitcoinu. Ten už ale od počátku týdne dokázal mnoho z těchto ztrát zkorigovat. Zatímco evropské indexy začínají obchodování až dnes, Wall Street už včera předvedla lehce negativní seanci. Index S&P 500 ale nakonec udržel hladinu 2680 bodů. Na forexu jsou znát snížené objemy. Volatilita byla během včerejší seance nízká a trendové pohyby byly spíše výjimkou. Eurodolar se dnes ráno obchodoval na úrovni 1,1880 EURUSD. Naopak silný pohyb předvedla ropa po výbuchu ropovodu v Libyi. Brent vystoupal až na úroveň 66,50 USD/bbl, což znamenalo dvou a půl letá maxima.
 • Ranní videokomentář: Bitcoin zpět v okolí 6 000 dolarů, libra ztrácí kvůli politickému napětí v Británii
  Máme za sebou klidný týden, který přinesl jen minimum důležitých fundamentů a s ním i malé změny na devizový trh. Většina měn si tak své ceny dokázala udržet a vyčkávala na důležitější fundamenty, které nás čekají už v tomto týdnu. Víkend byl zajímavý hlavně na kryptoměnách, kde docházelo k odlivu kapitálu z Bitcoinu do Bitcoin Cash, který krátce poslal cenu BTC až pod hranici 6 tis. dolarů. Dnešní ráno se pak nevydařilo libře, která doplatila na zprávy o tom, že by britská premiérka mohla čelit hlasování o nedůvěře.
 • Ranní videokomentář: BoE pomohla libře, ta ale ztráty z minulého týdne i tak dál drží
  Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která ponechala sazby podle očekávání beze změny, ale i tak překvapila, když tři z osmi členů MPC hlasovali pro okamžité zvýšení sazeb. Na vině je vyšší inflace, která nečekaně vystoupala až na 2,9 %. Libra díky tomu včera dokázala zpevnit, i když si stále drží většinu ztrát, které nabrala od zveřejnění výsledků parlamentních voleb. Dnešní ráno pak přineslo zasedání Ban of Japan, která pokračuje ve výrazně uvolněné měnové politice a která dál drží japonský jen pod tlakem. Páteční seance už ale bude na data chudší a její průběh by měl být spíše klidnější.
 • Ranní videokomentář: BoE schválila stimul, report RBA poslal AUD/USD na třítýdenní maxima
  Čtvrteční seance byla hlavně o Bank of England, která snížila sazby a zavedla další opatření na podporu ekonomiky. Celkový dopad do bilance BoE by měl dosáhnout 170 miliard liber. Libra v reakci propadla, naopak akcie z nové bazuky profitovaly. Guvernér Mark Carney se vymezil vůči některým nástrojům měnové politiky. Na druhou stranu naznačil další pravděpodobný pokles sazeb do konce roku. Dramatický růst má za sebou ropa, která se zbavuje medvědích pozic. Brent dobyl zpět hladinu 44 dolarů za barel. Australan dnes vystoupal na 3 týdenní maxima 0,7650 AUD/USD po pozitivním reportu RBA.
 • Ranní videokomentář: BoJ zklamala trhy a JPY posílil. Stále se nedaří ropě
  Bank of Japan zklamala trhy. Na zasedání přišla pouze s kosmetickými změnami dosavadního stimulu. Úrokové sazby i program nákupů aktiv zůstaly nezměněny. Pár USD/JPY reagoval oslabením pod 103. Na Fx se projevovaly dozvuky středečního Fedu – americký dolar korigoval. Nedařilo se také GBP. Z klesající americké měny těžily drahé kovy, naopak ropa zůstává pod tlakem. Evropské akcie konsolidovaly, DAX ztratil 0,4 % a neudržel 10 300 bodů. Wall Street se obchodovala na hraně historického rekordu.
 • Ranní videokomentář: Brent i WTI zpět nad 50 dolary, dnes data z výrobního sektoru
  Včerejší seance přinesla dohodu zemí OPEC na zavedení nových těžebních kvót a tedy i na snížení ropné produkce, která by měla klesat o 1,2 mil. barelů až na 32,5 mil. K OPECu by se navíc mělo přidat také Rusko, takže na včerejší zprávy reagovala ropa výrazným růstem, když přidala více než devět procent. OPEC je tedy odhodlán začít bojovat s vysokými světovými zásobami ropy a ta na jeho rozhodnutí reagovala růstem o více než 9 %, díky kterému se americká WTI vyhoupla znovu nad hranici 50 dolarů za barel. Dnešní seance bude hlavně o datech z výrobního sektoru, které během dopoledne zveřejní země eurozóny a Británie a odpoledne pak také Spojené státy.
 • Ranní videokomentář: Brexit drtí finanční trhy, libra klesla nejvíce v historii
  Brexit zůstává hlavním tématem dění na finančních trzích. Britská měna je nadále pod tlakem, pár GBP/USD zpět pod 1,34. Situace nepřeje ani euru a rizikovějším měnám. Naopak na výsledcích referenda profitují americký dolar a japonský jen.
 • Ranní videokomentář: Britové řekli ANO vystoupení země z EU
  V Británii je sečtena naprostá většina hlasů a podle předběžných výsledků Britové rozhodli většinou 51,7 % o tom, že chtějí vystoupit z Evropské unie. Britská měna reaguje na rozhodnutí pádem o více než 11 % a pod silným tlakem jsou ráno také akciové trhy, když například futures na britský akciový index FTSE100 ztrácí více než 8 %. Na brexitu zatím nejvíce „vydělaly“ bezpečné přístavy, jako je zlato, americký dolar, nebo japonský jen, který se na páru s dolarem krátce dostal pod úroveň 100 USDJPY, což vyvolalo obavy z intervence Bank of Japan. Dnešek bude především o brexitu. Trhy čekají na vystoupení Davida Camerona, komentář šéfa Bank of England a na reakce evropských politiků.
 • Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI
  Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.
 • Ranní videokomentář: CAD je po včerejšku nejsilnější od poloviny dubna, dnes britská inflace
  Včerejší seance dostala pod tlak evropské indexy, které bez zjevného fundamentu klesaly o více než procento. Americké indexy si ale své pozice udržely a situace na trzích zůstává i nadále stabilizovaná. Zajímavé věci se ale děly na devizovém trhu. Na svůj páteční výprodej včera navázala britská libra, která zůstává po volbách pod prodejním tlakem. Výrazného růstu se naopak dočkal CAD, kterému pomohl komentář viceguvernérky Bank of Canada Carolyn Wilkins na adresu kanadské ekonomiky. Dnešek přinese konečně i několik zajímavých dat, když se dočkáme hlavně britské inflace a německého ZEW indexu.
 • Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB
  Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
XTB - kviz
 
ShowFx World

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Dub
21

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Kvě
19

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
15

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
22

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
20

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Bernstein Bank - KV a CB
reklama
Bernstein Bank - KV a CB
reklama
ShowFx World
reklama
BOSSA soutez