Neděle 11. duben 2021 09:00
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals

Ranní videokomentář: Britové řekli ANO vystoupení země z EU

24.06.2016 07:44  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V Británii je sečtena naprostá většina hlasů a podle předběžných výsledků Britové rozhodli většinou 51,7 % o tom, že chtějí vystoupit z Evropské unie. Britská měna reaguje na rozhodnutí pádem o více než 11 % a pod silným tlakem jsou ráno také akciové trhy, když například futures na britský akciový index FTSE100 ztrácí více než 8 %. Na brexitu zatím nejvíce „vydělaly“ bezpečné přístavy, jako je zlato, americký dolar, nebo japonský jen, který se na páru s dolarem krátce dostal pod úroveň 100 USDJPY, což vyvolalo obavy z intervence Bank of Japan. Dnešek bude především o brexitu. Trhy čekají na vystoupení Davida Camerona, komentář šéfa Bank of England a na reakce evropských politiků.

Dnešní fundamenty:

10:00 Německý index IFO (střední dopad)

10:00 Italské maloobchodní prodeje (malý dopad)

14:30 Anerické objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (střední dopad)

David Cameron promluví na téma výsledků referenda

Za Bank of England v průběhu dne promluví guvernér Mark Carney (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Bitcoin se vzpamatoval z propadu, ropa vystřelila na dvou a půl letá maxima
  Letošní Vánoce na finančních trzích zatím nejsou tak poklidné, jak mnozí obchodníci očekávali. V poslední předvánoční seanci vygradoval propad Bitcoinu. Ten už ale od počátku týdne dokázal mnoho z těchto ztrát zkorigovat. Zatímco evropské indexy začínají obchodování až dnes, Wall Street už včera předvedla lehce negativní seanci. Index S&P 500 ale nakonec udržel hladinu 2680 bodů. Na forexu jsou znát snížené objemy. Volatilita byla během včerejší seance nízká a trendové pohyby byly spíše výjimkou. Eurodolar se dnes ráno obchodoval na úrovni 1,1880 EURUSD. Naopak silný pohyb předvedla ropa po výbuchu ropovodu v Libyi. Brent vystoupal až na úroveň 66,50 USD/bbl, což znamenalo dvou a půl letá maxima.
 • Ranní videokomentář: Bitcoin vystoupal za 24h o 1 000 dolarů, dnes americká inflace
  Bitcoin se znovu probudil. Po prolomení resistence v okolí 4 900 dolarů začal včera prudce stoupat, aby se dnes ráno dostal krátce až na cenu 5 840 dolarů. Navazuje tak na svůj silný růstový trend, i když stále čelí poměrně závažnému riziku listopadového hard forku, který je letos pro jeho cenu pravděpodobně největším rizikem. Co se tradičních finančních aktiv týká, akcie si své vysoké ceny drží a na FX byla včera volatilní především libra, která dál doplácí na téma brexitu. Své odpolední ztráty však nakonec dokázala zlikvidovat a dál zůstává nad hranicí 1,32 GBPUSD. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace, které mají potenciál výrazně rozvlnit všechny dolarové páry.
 • Ranní videokomentář: Bitcoin zpět v okolí 6 000 dolarů, libra ztrácí kvůli politickému napětí v Británii
  Máme za sebou klidný týden, který přinesl jen minimum důležitých fundamentů a s ním i malé změny na devizový trh. Většina měn si tak své ceny dokázala udržet a vyčkávala na důležitější fundamenty, které nás čekají už v tomto týdnu. Víkend byl zajímavý hlavně na kryptoměnách, kde docházelo k odlivu kapitálu z Bitcoinu do Bitcoin Cash, který krátce poslal cenu BTC až pod hranici 6 tis. dolarů. Dnešní ráno se pak nevydařilo libře, která doplatila na zprávy o tom, že by britská premiérka mohla čelit hlasování o nedůvěře.
 • Ranní videokomentář: BoE pomohla libře, ta ale ztráty z minulého týdne i tak dál drží
  Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která ponechala sazby podle očekávání beze změny, ale i tak překvapila, když tři z osmi členů MPC hlasovali pro okamžité zvýšení sazeb. Na vině je vyšší inflace, která nečekaně vystoupala až na 2,9 %. Libra díky tomu včera dokázala zpevnit, i když si stále drží většinu ztrát, které nabrala od zveřejnění výsledků parlamentních voleb. Dnešní ráno pak přineslo zasedání Ban of Japan, která pokračuje ve výrazně uvolněné měnové politice a která dál drží japonský jen pod tlakem. Páteční seance už ale bude na data chudší a její průběh by měl být spíše klidnější.
 • Ranní videokomentář: BoE schválila stimul, report RBA poslal AUD/USD na třítýdenní maxima
  Čtvrteční seance byla hlavně o Bank of England, která snížila sazby a zavedla další opatření na podporu ekonomiky. Celkový dopad do bilance BoE by měl dosáhnout 170 miliard liber. Libra v reakci propadla, naopak akcie z nové bazuky profitovaly. Guvernér Mark Carney se vymezil vůči některým nástrojům měnové politiky. Na druhou stranu naznačil další pravděpodobný pokles sazeb do konce roku. Dramatický růst má za sebou ropa, která se zbavuje medvědích pozic. Brent dobyl zpět hladinu 44 dolarů za barel. Australan dnes vystoupal na 3 týdenní maxima 0,7650 AUD/USD po pozitivním reportu RBA.
 • Ranní videokomentář: BoJ zklamala trhy a JPY posílil. Stále se nedaří ropě
  Bank of Japan zklamala trhy. Na zasedání přišla pouze s kosmetickými změnami dosavadního stimulu. Úrokové sazby i program nákupů aktiv zůstaly nezměněny. Pár USD/JPY reagoval oslabením pod 103. Na Fx se projevovaly dozvuky středečního Fedu – americký dolar korigoval. Nedařilo se také GBP. Z klesající americké měny těžily drahé kovy, naopak ropa zůstává pod tlakem. Evropské akcie konsolidovaly, DAX ztratil 0,4 % a neudržel 10 300 bodů. Wall Street se obchodovala na hraně historického rekordu.
 • Ranní videokomentář: Brent i WTI zpět nad 50 dolary, dnes data z výrobního sektoru
  Včerejší seance přinesla dohodu zemí OPEC na zavedení nových těžebních kvót a tedy i na snížení ropné produkce, která by měla klesat o 1,2 mil. barelů až na 32,5 mil. K OPECu by se navíc mělo přidat také Rusko, takže na včerejší zprávy reagovala ropa výrazným růstem, když přidala více než devět procent. OPEC je tedy odhodlán začít bojovat s vysokými světovými zásobami ropy a ta na jeho rozhodnutí reagovala růstem o více než 9 %, díky kterému se americká WTI vyhoupla znovu nad hranici 50 dolarů za barel. Dnešní seance bude hlavně o datech z výrobního sektoru, které během dopoledne zveřejní země eurozóny a Británie a odpoledne pak také Spojené státy.
 • Ranní videokomentář: Brent se díky Trumpovi vyhoupl nad 76 USD, růstový trend na dolaru zatím drží
  Hlavní zprávou včerejší seance bylo rozhodnutí amerického prezidenta odstoupit od jaderné dohody s Íránem. Trhy na toto rozhodnutí reagovaly poměrně vlažně a zvýšené volatility jsme byli svědky hlavně na ropě, která nakonec včerejší seanci uzavřela růstem o více než jeden dolar. Co se devizového trhu týká, ten žije i nadále hlavně růstem amerického dolaru, který bez ohledu na Trumpovo rozhodnutí pokračoval také během včerejší seance. Dnešní obchodování přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání novozélandské centrální banky, která by ale měla sazby ponechat beze změny na 1,75 %.
 • Ranní videokomentář: Brent zpět pod 75 dolary za barel, dnes americká inflace
  Včerejší seance se na trzích nesla v nervózním duchu, a to zejména kvůli opětovnému obnovení strachu z dalšího prohlub...
 • Ranní videokomentář: Brexit drtí finanční trhy, libra klesla nejvíce v historii
  Brexit zůstává hlavním tématem dění na finančních trzích. Britská měna je nadále pod tlakem, pár GBP/USD zpět pod 1,34. Situace nepřeje ani euru a rizikovějším měnám. Naopak na výsledcích referenda profitují americký dolar a japonský jen.
 • Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI
  Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.
 • Ranní videokomentář: CAD je po včerejšku nejsilnější od poloviny dubna, dnes britská inflace
  Včerejší seance dostala pod tlak evropské indexy, které bez zjevného fundamentu klesaly o více než procento. Americké indexy si ale své pozice udržely a situace na trzích zůstává i nadále stabilizovaná. Zajímavé věci se ale děly na devizovém trhu. Na svůj páteční výprodej včera navázala britská libra, která zůstává po volbách pod prodejním tlakem. Výrazného růstu se naopak dočkal CAD, kterému pomohl komentář viceguvernérky Bank of Canada Carolyn Wilkins na adresu kanadské ekonomiky. Dnešek přinese konečně i několik zajímavých dat, když se dočkáme hlavně britské inflace a německého ZEW indexu.
 • Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB
  Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
 • Ranní videokomentář: CAD pozvolna likviduje ztráty z konce října, dnes britská průmyslová produkce
  Ani včerejší seance nepřinesla žádné nové fundamenty a důležité makro a většina měn si tak své pozice i nadále udržovala. Výjimkou byl kanadský dolar, který i s pomocí dražší ropy dokázal navázat na dřívější zisky a pokračoval v likvidaci ztrát ze začátku tohoto měsíce. Pod tlakem se pak ocitly hlavně akciové indexy, které v Evropě i v USA zahájily mírnou technickou korekci. Dnešní seance bude na data opět chudá a volatilita by měla být na většině trhů i díky svátku v USA nízká.
 • Ranní videokomentář: CAD zlikvidoval ztráty ze začátku týdne, dnes kanadská inflace
  I včera pokračovalo velmi poklidné obchodování na většině finančních aktiv. Akcie si své ceny drží a v bočním trendu probíhá obchodování na téměř všech hlavních měnových párech. Malou výjimkou byl CAD, kterému včera výrazně pomohly nově příchozí výsledky kanadských maloobchodních prodejů. Kanadská měna může být přitom velmi volatilní také dnes, jelikož z Kanady přijdou velmi důležité statistiky inflace.
 • Ranní videokomentář: Cena ropy prudce klesá, dnes data z amerického trhu práce
  Včerejší seance přinesla hlavně výprodej na ropě, který se přenesl i do dnešního rána. Ceny ropy jsou pod výrazným tlakem, protože na ně začíná ve větší míře doléhat hlavně rostoucí americká produkce a skutečnost, že se ani po snížení produkce OPEC zatím nedaří téměř vůbec snižovat vysoké světové zásoby. Na devizovém trhu se naopak dařilo euru, které navyšuje své pozice na páru s dolarem, zatímco pod silným tlakem i nadále zůstávají hlavně komoditní měny. Dnešek přinese ze zajímavých dat především výsledky z amerického trhu práce.
 • Ranní videokomentář: Čínský prezident uklidnil finanční trhy, indexy znovu v zelených číslech
  Finanční trhy za sebou mají klidnou včerejší seanci a úspěšný start do dnešní seance, ke kterému pomohl ranní projev čínského prezidenta. Ten mluvil o tom, že je Čína připravena otevírat svá odvětví zahraničním investorům a že je také připravena klást větší důraz na ochranu duševního vlastnictví. Trhy jeho projev pochopily jako vstřícné gesto vůči USA, což dnes ráno přispělo k výraznému zklidnění na trzích a opětovnému růstu akcií a ostatních rizikových aktiv. Nálada se tak pozvolna zlepšuje, i když je nervozita stále jasně patrná. Dnešek bude na nové makro opět chudý a v centru dění by tak měla zůstat i nadále spíše politická témata.
 • Ranní videokomentář: Další velmi dobrá data z USA zatím dolarové býky nechávají klidnými
  Včerejší seance přinesla další výprodej hlavně na španělské akcie, zatímco německý DAX po výrazném růstu z minulých týdnů dokázal po delší době znovu navýšit své historické maximum. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nervozita ze Španělska zatím na ostatní trhy neprosakuje, což však nutně do budoucna nemusí být pravidlem. Katalánský premiér totiž dál vyhrožuje tím, že by region mohl už během pár dnů vyhlásit samostatnost. Na devizovém trhu zůstává situace klidná a nic na tom nemění ani tento týden velmi dobrá data z USA, kde výrazně překvapil ISM pro výrobní sektor a včera i pro sektor služeb. Dnešek bude na data opět chudší a obchodníci na dolarových párech pravděpodobně budou píše vyčkávat na zítřejší statistiky z amerického trhu práce.
 • Ranní videokomentář: Dařilo se rizikovým aktivům, eurodolar zastavila až hladina 1,18
  V průběhu včerejší seance opět převládl pozitivní sentiment na finančních trzích. Dařilo se rizikovým aktivům. Naopak bezpečné přístavy zůstaly na chvostu výkonnosti. Výrazně si polepšily americké akcie, když index S&P 500 navýšil nejlepší hodnoty od března a technologický Nasdaq vystoupal na nové rekordy. Na Forexu hrálo prim euro, a to hlavně díky zprávám z ECB o ukončování programu nákupu dluhopisů. Eurodolar zastavila až hladina 1,18. Nejsilnější měnou byl ale včera australský dolar, který profitoval z rychlého tempa ekonomiky. Naopak brazilský reál prohluboval svá dvouletá minima. Ropa na nečekaný nárůst zásob v USA reagovala pouze mírně a s koncem seance dokázala opět růst.
 • Ranní videokomentář: Data z výrobního sektoru rozvlnila GBP i USD. Dnes výsledky z amerického trhu práce
  Čtvrteční seance nabídla po delší době velmi zajímavá data a trhy na ně dokázaly reagovat. Zatímco libře výsledky z výrobního sektoru výrazně pomohly, americkému dolaru podobná data uškodila a ten se tak na páru s eurem propadl zpět na 1,12 EURUSD. Dnešek bude především o amerických datech, když budou zveřejněny tradičně velmi důležité výsledky z amerického trhu práce. Do jejich zveřejnění bude situace na trzích pravděpodobně velmi klidná. Po zveřejnění pak mohou obchodníci (zejména na forexu) počítat se zvýšenou aktivitou.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading srovnani platformy 2