Úterý 16. července 2024 05:58
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO král

Měnový par EUR/CHF se zastavil u klouzavého průměru

09.07.2024 10:31  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

EUR/CHF se od poloviny června prudce zotavuje a pokouší se smazat agresivní propad z vrcholu z roku 2024. Zdá se však, že v posledních několika seancích bylo toto oživení pozastaveno poté, co 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) zabránil dalšímu růstu. Pokud by toto odmítnutí vyvolalo zpětný růst, počáteční support by se mohl nacházet na úrovni 0,9670. Níže by se ústup páru mohl zastavit na úrovni 0,9590, která se překrývá s 200denním SMA. Pokud by i tato barikáda selhala, další podporu by mohl najít na úrovni 0,9510. Na druhé straně, pokud se ceně podaří 50denní SMA získat, mohla by se nedávná oblast odmítnutí na úrovni 0,9764 ukázat jako tvrdá barikáda pro býky. Další pokusy o růst by mohly narazit na rezistenci na úrovni 0,9796. V případě prolomení směrem vzhůru by se pozornost mohla přesunout do oblasti 0,9836-0,9847 vymezené květnovou zónou odporu a dubnovým vrcholem. Oživení EUR/CHF je po odmítnutí 50denního SMA ohroženo. Ukazatele hybnosti však zůstávají nakloněny směrem vzhůru, což naznačuje, že býci se ještě nevzdali.

Vývoj měnového páru EUR/CHF (denní graf - D1):


Autor článku: Line Bin, externí analytik, InstaForex.eu

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány neprofesionálním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoliv transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69.34 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Měnové tradery v bankách čeká kvůli skandálům vyhynutí. Nahradí je počítače
  Obchodníci zajišťující transakce na měnovém trhu v posledních letech nemají na růžích ustláno. Odvětví čelí tlaku na snížení nákladů, nepřebernému množství vyšetřování, a hlavně trendu computerizace.
 • Měnové války díky FOMC a Draghimu i nadále na pořadu dne. Zlato se dostalo nad psychologickou hranici 1400 USD.
  Člen výkonné rady ECB Coure v pondělí sdělil, že centrální banka má dostatek nástrojů, které nebude váhat použít při zhoršení ekonomiky. Podle průzkumu britské obchodní komory jsou firemní investice v Británii na nejnižších úrovních za deset let. I samotná BoE již dlouhodobě upozorňuje na neuspokojivý vývoj investic, který je poznamenaný nejistotou spojenou s brexitem.
 • Měnové zpravodajství - James Hughes, Chief Market Analyst v Alpari
  EUR/USD - Euro za poslední tři týdny zaznamenalo vůči dolaru významné posílení. Obnovená důvěra v euro posunula tento...
 • Měnový pár AUD/USD míří k předchozím maximům
  AUD/USD se již více než dva měsíce obchoduje v neutrálním pásmu a není schopen přijmout jasný směrový impuls. V několika posledních seancích se však býkům podařilo tento pár vystrčit nad tuto rangebound strukturu a ve čtvrtek jej poslali na šestiměsíční maximum. Pokud pár vyrazí směrem k čerstvým maximům, až k vrcholu z prosince 2023 na úrovni 0,6870 se nenachází žádná výrazná rezistence. Pokud se zde pár nezastaví, může postoupit směrem k oblasti dvojitého vrcholu na úrovni 0,6898, kterou zaznamenal loni v létě. Výše by se mohla dostat pod drobnohled psychologická hranice 0,7000.
 • Menový pár AUDUSD sa obchoduje na najvyšších úrovniach od apríla 2019
  Austrálsky dolár je najsilnejšou menou medzi hlavnými menami. Počas dnešného obchodovania Aussie vzrástol o 0,55% na 0,7173 voči americkému doláru a dosiahol najvyššie úrovne od apríla 2019. Zápisnica zo zasadnutia RBA poukázala na jednotný prípad stabilnej hospodárskej politiky, ktorá dospela k záveru, že „nie je potrebné upravovať balík politických opatrení v Austrálii“ v súčasnom prostredí. “ Pozitívny vývoj na trhu podporili aj pozitívne makroekonomické údaje z Austrálie. Predbežné údaje o maloobchodnom predaji za jún 2020 vykázali medzimesačný nárast o 2,4% (v máji pokles o 16,9%), zatiaľ čo indexu Melbourne Institute sa v júni 2020 vyšplhal na 0,4% z 0,2% v máji. Možné ďalšie fiškálne stimuly v USA negatívne ovplyvnili americký dolár.
 • Měnový pár AUD/USD se vrací do dlouhodobého trojúhelníku
  Navzdory vzrušujícímu vzestupu na čtyřměsíční maximum 0,6712 v minulém týdnu nedokázal AUD/USD udržet své zisky nad hranicí 0,6640 a ponořil se zpět do oblasti předchozího rozpětí. Poté, co pár uzavřel pod trendovou linií podpory z dubnových minim a mírně oslabil pod vzestupnou linii z října 2023 a 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA), by mohl být vystaven dalším výprodejům.
 • Měnový pár CAD/JPY obchoduje v býčím teritoriu
  CAD/JPY se nachází ve třetím po sobě jdoucím týdnu růstu, když zažil působivou rally a téměř dosáhl kulaté úrovně 117,00 po odrazu od 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 113,20. Býci minulý pátek úspěšně zrychlili nad dubnovou zavírací cenu 115,78 a překonali tak omezující linie z léta 2023. Pozornost se nyní soustředí na vrchol 117,28 a vzestupnou linii, která spojuje maxima z let 2022 a 2024 na úrovni 117,93.
 • Měnový pár EUR/GBP je hluboko pod klesající trendovou čárou
  EUR/GBP po odražení od 20denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 0,8465 míří na jih. Pár se po evropských volbách a negativním gapu, který byl zveřejněn již 10. června, pohybuje do strany. Z technického hlediska naznačují oscilátory hybnosti smíšené signály. Index RSI se svažuje dolů pod neutrální hranici 50; oscilátor MACD se však drží nad svou spouštěcí linií pod nulovou úrovní.
 • Měnový pár EUR/GBP otevřel s výrazným medvědím gapem
  EUR/GBP v pondělí po nedělních volbách do Evropského parlamentu otevřel s výraznou medvědí mezerou a poslal pár k čerstvému 22měsíčnímu minimu 0,8416. Pár se drží výrazně pod střednědobým obchodním pásmem 0,8495-0,8620, čímž se výhled změnil na negativní. Z technického hlediska stojí ukazatel RSI v přeprodané oblasti, zatímco MACD vypadá extrémně medvědí, neboť posiluje svou klesající tendenci pod svými spouštěcími a nulovými liniemi.
 • Měnový pár EUR/CHF se propadl k trendové čáře
  EUR/CHF se od konce prosince neustále zotavuje a snaží se vymazat svůj masivní klesající trend z let 2021-2023. Minulý týden se pár vyšplhal na čerstvé 14měsíční maximum 0,9928, ale rychle se vrátil níže, dokud 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) nezkrotil jeho ústup.
 • Měnový pár EUR/USD brzdí geopolitické problémy. Od jaké značky je lepší nakupovat euro?
  EUR/USD se v úterý odrazil od minim kolem 1,1287, ale dokud bude geopolitická situace nejistá, euro pravděpodobně nebude mít příležitost zotavit se nad 1,1300. Hráči na trhu nadále sledují tok zpráv a komentářů k situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny. Investorům dodal trochu optimismu názor ukrajinského prezidenta, že k válce a širší eskalaci konfliktu nedojde.
 • Měnový pár EUR/USD je na úrovni 1,0800; chuť k riziku je stále nedotčena
  Uprostřed týdne se na finančních trzích stále projevují rizikové toky. Brzy ráno v Evropě se futures na americké akciové indexy obchodují na vyšších hodnotách. Po dvoudenním klesání se index amerického dolaru drží mírných zisků z oživení a výnos 10letých amerických dluhopisů zůstává nad 3,5 %.
 • Měnový pár EUR/USD po vyhlášení o indexu spotřebitelských cen
  Měnový pár EUR/USD vystoupal na nové měsíční maximum 1,0868, když na americký dolar působily o něco mírnější než očekávané měsíční údaje o indexu spotřebitelských cen a stagnující maloobchodní tržby. O něco výše by mohla být další výzvou dlouhodobá klesající trendová linie vytyčená z vrcholu z května 2021 na úrovni 1,0881, jelikož jak ukazatel RSI, tak stochastický oscilátor na grafu blikají překoupenými podmínkami.
 • Měnový pár EUR/USD před zasedáním ECB
  Eurozóna Euro dnes v noci vůči všem hlavním měnovým párům oslabilo. Mohla za to hlavně zpr...
 • Měnový pár EUR/USD se dostal pod trendovou čáru
  Měnový pár EUR/USD se snaží pokračovat v poklesu, který započal od úrovně 1,1065. V současné době trh pokračuje, což naznačuje možný opětovný pohyb směrem dolů, jelikož se dostal pod rostoucí trendovou čáru. Dvacetidenní a dvousetdenní jednoduché klouzavé průměry (SMA) vytvořili smrtící kříž, což potvrzuje pokles.
 • Měnový pár EUR/USD se znovu propadá
  Měnový pár EUR/USD se od svého dna z roku 2024 na úrovni 1,0693 neustále zotavoval a v březnu se dostal až na 1,0980. Odraz páru byl však po dočasném skoku odmítnut, přičemž krátkodobé oscilátory se výrazně zhoršily, ale držely se nad svými neutrálními zónami. Pokud by nedávné oslabení přetrvalo, mohla by se cena propadnout pod 50denní i 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA) a otestovat únorovo-březnový support na úrovni 1,0795. Při proklouznutí pod tuto spodní hranici by cena mohla klesnout směrem k prosincovému dnu na úrovni 1,0722.
 • Měnový pár EUR/USD včera vytvořil rostoucí pin bar
  Volby do Evropského parlamentu přinesly výrazný neúspěch německému kancléři Olafu Scholzovi a francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Euro v pondělí zaznamenalo výrazný pokles v důsledku politické nejistoty způsobené oznámením francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o náhlých parlamentních volbách. Národní sjednocení Marine Le Penové; nejvýznamnější francouzské krajně pravicové politické hnutí, získalo ve Francii 32 % hlasů.
 • 🚀 Menový pár EURUSD zaznamenal nárast
  EURUSD dnes rastie, pričom sa dostal na najvyššiu úroveň od 21. septembra. Obchoduje sa nad 1,1830 napriek tomu, že pandémia je v Európe stále veľkým problémom.
 • Měnový pár EUR/USD získává půdu pod nohama
  Měnový pár EUR/USD se po zprávě o inflaci, která byla 10. dubna horší, než se očekávalo, dostal pod silný prodejní tlak a zaznamenal nové minimum pro rok 2024 na úrovni 1,0600. Ačkoli od té doby pár znovu získává půdu pod nohama, ukazatele hybnosti jsou stále nakloněny směrem dolů.
 • Měnový pár GBP/JPY se pomalu dostává nad maximum
  GBP/JPY opět stoupá a zaznamenává modrou svíčku. Medvědí momentum po nedávných intervencích BoJ vyprchalo a pár se rychle vrací na úrovně před intervencemi. Tento pohyb zvyšuje možnost další rychlé reakce ze strany BoJ, zejména vzhledem k tomu, že nedávné zveřejněné japonské údaje nadále zklamávají. Mezitím jsou ukazatele hybnosti býčí, ale objevují se určité brzké známky vyčerpání rally. Konkrétně index ADX (Average Directional Movement Index) se posouvá výše, což signalizuje přítomnost silného býčího trendu na GBP/JPY, ale zdá se, že není schopen zaznamenat vyšší maximum.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Vipro Markets
FXGiants
NAGA
reklama
FTMO král