Neděle 19. května 2024 04:49
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

BREAKING: NATGAS testuje oblast 2,50 USD po datech EIA

16.05.2024 16:51  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže 76 miliard kubických stop vybudovaných v zásobách plynu v USA, což by byla výstavba v souladu s 5letými průměry.

Skutečné údaje ukázaly stavbu 70 miliard kubických stop, o něco menší, než se očekávalo, a téměř 5leté minimum za dané období. NATGAS po vydání rozšířil zisky a nyní testuje zónu odporu 2,50 USD.

Zdroj: xStation5

Hlášená tvorba zásob byla v aktuálním období roku blízko 5letého minima. Zdroj: Bloomberg Finance LP, XTB Research

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: NATGAS roste po malém nárůstu zásob
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil týdenní zprávu o zásobách zemního plynu. Analytici očekávali, že zpráva vykáže nárůst zásob o 19 miliard kubických stop, což je o něco více než 16 miliard USD vykázaných v předchozím týdnu. Skutečné údaje však ukázaly nárůst pouze o 14 miliard kubických stop. Jednalo se o nejnižší údaj od začátku dubna, kdy bylo čerpání zásob ze sezónních důvodů ještě pravidelné.
 • BREAKING: NATGAS roste po nižších zásobách!
  Zpráva EIA o skladování zemního plynu. Skutečnost: + 76 miliard kubických stop. Očekávaná hodnota: +83 bcf. Předchozí: Předchozí hodnota: +95 mld. kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS roste po reportu EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 52 miliard krychlových stop po 79 miliardách krychlových stop postavených v předchozím týdnu. Aktuální zpráva ukázala o něco větší stavbu, než se očekávalo, 54 miliard kubických stop. Americké ceny zemního plynu (NATGAS) téměř nezaznamenaly žádnou reakci na zveřejnění – cena se prudce posunula níže, ale rychle se z těchto ztrát vzpamatovala a aktuálně se obchoduje o 0,01 USD za MMBTu výše než před zveřejněním dat.
 • BREAKING: NATGAS rozšiřuje zisky po zprávě EIA o zásobách 📈
  Pokles zásob zemního plynu v USA byl výraznější, než se očekávalo, a to -87 miliard kubických stop oproti očekávaným -79 miliardám kubických stop a předchozím -87.
 • BREAKING: NATGAS se obchoduje níže po zprávě EIA 🔔
  Energetický informační úřad (EIA) odhadl, že pracovní plyn ve skladech byl 2 334 miliard kubických stop (Bcf). To je čistý pokles o 40 Bcf oproti předchozímu týdnu. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku jsou aktuální zásoby o 280 Bcf vyšší a jsou 551 Bcf nad pětiletým průměrem, což je 1 783 Bcf. Celkové množství pracovního plynu 2 334 Bcf je nyní nad pětiletým historickým rozmezím.
 • BREAKING: NATGAS se po zprávě EIA propadá
  Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se za týden končící 16. prosincem snížily o 87 miliard krychlových stop z původního poklesu o 50 miliard krychlových stop v předchozím týdnu a pod odhady analytiků, které činily pokles o 93 miliard krychlových stop.
 • BREAKING: NATGAS se po zprávě EIA propadá o 2 %
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob o 90 miliard kubických stop. Skutečná zpráva ukázala nárůst zásob o 95 miliard kubických stop, což byl druhý týden vyššího nárůstu zásob, než se očekávalo.
 • BREAKING: NATGAS se snaží udržet zisky po datech EIA 🔎
  Skladování zemního plynu podle zprávy EIA kleslo o 9 milionů kubických stop (bcf) ve srovnání s očekávaným poklesem o 2 bcf a poklesem o 40 bcf dříve.
 • BREAKING: NATGAS stoupá o více než 5 % na základě předpovědi chladnějšího počasí
  Cena NATGAS vzrostla o více než 5,00 %, protože chladnější počasí, než se původně očekávalo, v příštích dvou týdnech zvýší poptávku po vytápění. K nárůstu ceny došlo navzdory zprávě EIA, která minulý týden ukázala menší než očekávaný pokles zásob. Pracovní plyn uskladněný v zásobnících v USA klesl minulý týden o 21 miliard kubických stop, což je méně, než odhadovali analytici, kteří předpokládali pokles o 31 miliard kubických stop. Současně se očekává, že exportní závod Freeport LNG v Texasu, který byl v červnu nucen přerušit provoz po požáru, začne znovu fungovat až koncem roku, což je další zpoždění kvůli očekávanému schválení regulačními orgány, které by mělo udržet vývoz LNG pod rekordní úrovní dosaženou v březnu a ponechat více plynu v USA pro domácí použití.
 • BREAKING: NATGAS strmě padá po zveřejnění reportu EIA!
  EIA ZMĚNA ZEMNÍHO PLYNU BCF AKTUÁLNÍ -213B (PŘEDPOVĚĎ -199B, PŘEDCHOZÍ -87B). NATGAS po zveřejnění dat mírně rostl, ale posléze nabral klesající dynamiku.
 • BREAKING: NATGAS tiká níže po datech EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva bude ukazovat 87 miliard kubických stop vestavěných zásob po 50 miliardách kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS v nižších hodnotách po zprávě od EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) vydal dnes v 16:30 týdenní zprávu o zásobách zemního plynu. Trh očekával čerpání zásob zemního plynu v USA o 60 miliard kubických stop (bcf), po poklesu o 117 bcf v předchozím týdnu. Skutečná zpráva však ukázala pokles o 55 bcf, o něco menší, než se očekávalo. NATGAS byl po vydání většinou utlumen a drží si zhruba 2% denní zisk. Když se podíváme na graf v intervalu H4, můžeme vidět, že cena se pokouší prorazit nad horní hranici geometrie místního trhu.
 • BREAKING: NATGAS v útlumu po reportu EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes ve 13:30 hodin vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 81 miliard kubických stop po 74 miliardách kubických stop postavených před týdnem.
 • BREAKING: Na trh se vrací prodejní tlak
  S počátkem nového kvartálu se na trh vrací špatná nálada. Akcie v Číně, Japonsku a Jižní Koreji ráno propadly. Evropské indexy začaly úterní seanci výrazným poklesem. Německý DAX se krátce po otevření pohybuje ve ztrátě 3,5 % a britský FTSE ztrácí dokonce 4 %. S&P 500 futures se snaží udržet nad úrovní 2500 bodů.
 • BREAKING: Nejvyšší počáteční nároky v nezaměstnanosti od srpna loňského roku
  Dosud na tento tisk přihazujeme 100 USD. Jedno čtení samozřejmě přesně nevystihuje probíhající změny na trhu práce, ale když to porovnáme s daty NFP, získáme obrázek poněkud napjatější situace v USA.
 • BREAKING: Německá ekonomika klesla ve 2020 o 5,0 %
  První odhad vývoje německého HDP v minulém roce byl zveřejněn v 10:00. Dle německého statistického úřadu klesla domácí ekonomika v roce 2020 o 5 % ve srovnání s výsledkem za rok 2019. Odhad analytiků byl na úrovni -5,1 %. DE30 v reakci na data klesl. Pár EURUSD zaznamenal pouze minimální reakci.
 • BREAKING: Německá inflace pozitivně překvapuje!
  Zpráva podle očekávání naznačovala výrazné zpomalení inflace v Německu. Údaje na státní úrovni zveřejněné dnes ráno to potvrdily. Měnový pár EUR/USD se krátce po zveřejnění nepohnul.
 • BREAKING: Německá inflace v listopadu výrazně vzrostla
  Meziroční tempo inflace v Německu dosáhlo v listopadu na 5,2 %. Jedná se o nejvyšší růst cen od roku 1993 a zároveň vzestup oproti předcházejícím měsícům. V říjnu dosáhl index spotřebitelských cen na 5,0 % YoY. Za zvýšeným tempem inflace stojí několik faktorů. Kromě globálních důvodů je příčinou cenového růstu také nízká základna z minulého roku, která hraje v Německu kvůli dočasnému snížení DPH ještě výraznější roli než v případě ostatních zemí.
 • BREAKING: Německá inflace v září vzrostla meziročně o 10 %
  Roční míra inflace v Německu v září meziročně vzrostla na 10,0 % ze 7,9 % v předchozím měsíci a nad tržní odhady 9,4 %.
 • BREAKING: Nemecká inflácia CPI prekonala očakávania, EURUSD bez zmeny
  Údaje o nemeckej inflácii CPI za október boli zverejnené dnes o 14:00 a boli vyššie ako sa očakávalo. Celková inflácia dosiahla 10,4% medziročne, zatiaľ čo trh očakával medziročne 10,1%. Ide o citeľné zrýchlenie z 10,0 % medziročne vykázaných za september. Na medzimesačnej báze CPI dosiahol 0,9 % medzimesačne (oč. 0,6 % medzimesačne).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král