Úterý 28. května 2024 13:00
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO férovost

BREAKING: EURUSD roste po výsledcích ZEW indexu

14.05.2024 11:21  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Německý ekonomický výzkumný ústav ZEW dnes v 10:00 BST zveřejnil nový soubor svých měsíčních ukazatelů. Očekávalo se, že data za květen ukáží zlepšení jak u indexu ekonomického sentimentu (očekávání), tak u indexu současné situace.

Aktuální zpráva se ukázala jako pozitivní překvapení. Celkový index ekonomického sentimentu se zvýšil z dubnových 42,9 na 47,1 v květnu, což je více než 46,2 očekávaných analytiky. Úder byl také zaznamenán u indexu Current Situation, který se zlepšil z -79,2 v dubnu na -72,3 v květnu (oček. -75,9).

Ekonomové ZEW uvedli, že známky hospodářského oživení rostou, podpořeny lepším hodnocením eurozóny a Číny jako klíčového exportního trhu. Zvýšený optimismus se odráží zejména v prudkém nárůstu očekávání domácí spotřeby, následované stavebnictvím a strojírenstvím.

EUR jumped in a knee-jerk move, while European indices, like for example DE40, moved lower. However, scale of moves was rather small and they were quickly erased.

Německo, ZEW indexy za květen

 • Ekonomický sentiment: 47,1  oproti očekávaným 46,2 (dříve 42,9)
 • Ekonomický sentiment: 47,1  oproti očekávaným 46,2 (dříve 42,9)

EURUSD po porážce německých dat ZEW poskočil výše. Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: EURUSD po zveřejnění PMI ISM Services klesá
  ISM Services PMI pro USA v únoru klesl z ledonových 55,2 na 55,1, očekávání analytiků činilo 54,5. Dřívější PMI S&P Global Services pro USA bylo v únoru revidováno výše na 50,6 z předběžného odhadu 50,5.
 • BREAKING: EURUSD prolomil hranici 1,0600 po optimistických údajích o žádostech o dávky v nezaměstnanosti
  Počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, činil v týdnu končícím 25. února 0,190 milionu, zatímco v předchozím týdnu jich bylo 0,192 milionu. Dnešní údaj zaostal za očekáváním trhu ve výši 0,195 milionu.
 • BREAKING: EURUSD propadl pod úroveň 1,08!
  Euro si v poslední době neodpočine. Společná evropská měna klesá už pátý den v řadě a měnový pár EURUSD propadl pod úroveň 1,08 na nejnižší hodnoty od dubna 2017. Makrodata páru nepřejí. Prodeje automobilů v Evropě za leden zklamaly, zatímco newyorský Fed reportoval růst výrobního indexu Empire State na nejvyšší úrovně od května 2019. Eurodolar zůstává v klesajícím kanálu a další důležitý support vnímáme až na úrovni 1,05.
 • BREAKING: EURUSD prudko klesá vďaka pozitívnym NFP dátam
  Veľmi očakávaná správa NFP bola zverejnená o 14:30 a ukázala, že americká ekonomika v januári nečakane pridala 517 000 pracovných miest v porovnaní s nárastom o 223 000 v decembri, čo bolo výrazne nad očakávaniami trhu vo výške 185 000.
 • BREAKING: EURUSD rastie po lepších PMI dátach
  Predbežné PMI indexy za november z Francúzska a Nemecka boli zverejnené o 9:15 a 9:30 v tomto poradí. Zverejnenia z oboch krajín dopadli lepšie, ako sa očakávalo.
 • BREAKING: EURUSD roste díky americkým datům ISM a PMI!
  US S&P Manufacturing PMI, konečný skutečný stav 49,8 (předpověď 48,9, předchozí 48,9). US ISM Manufacturing PMI, aktuální 49 (předpověď 47,9, předchozí 47,6).
 • BREAKING: EURUSD roste nad 1.09 po francouzském CPI
  Francouzská předběžná data CPI za březen byla zveřejněna dnes v 8:45. Od zprávy, stejně jako u zpráv z jiných evropských zemí, se očekávalo výrazné zpomalení meziročního čtení. Skutečná data však ukázala menší než očekávané zpomalení, stejně jako tomu bylo včera v případě německých dat. Francouzský CPI v březnu meziročně zpomalil z 6,3 na 5,6 %, zatímco trh očekával zpomalení na 5,5 % meziročně. Na měsíční bázi CPI rosttl 0,8 % meziměsíčně, což je více než 0,6 % meziměsíčně očekávaných trhem, ale od ledna méně než 1,0 % meziměsíčně.
 • BREAKING: EURUSD roste po datech ISM Manufacturing
  Nejnovější zpráva ISM o výrobním sektoru ukazuje, že výrobní sektor USA v červenci klesl již devátý měsíc po sobě, přičemž červencový index PMI ve výrobě dosáhl hodnoty 46,4, což je mírný nárůst oproti červnové hodnotě 46. Různé indexy, jako je index nových zakázek, index výroby, index cen a index nevyřízených zakázek, vykázaly nepatrné zlepšení, zatímco index zaměstnanosti se dále snížil. Navzdory celkovému poklesu se objevily známky mírně pomalejšího tempa poklesu, přičemž některé indexy odrážejí, že společnosti řídí výstupy směrem dolů kvůli pokračujícímu poklesu zakázek. Zpráva také zdůraznila, že v červenci vykázala růst pouze dvě výrobní odvětví, zatímco 16 odvětví vykázalo pokles, což svědčí o přetrvávající slabosti ve výrobním sektoru, i když ve srovnání s červnem se projevila jasná pozitiva.
 • BREAKING: EURUSD roste po německém CPI
  Statistisches Bundesamt právě zveřejnil předběžné údaje o inflaci za duben. Zpráva nesplnila očekávání, když dosáhla 2,2 % meziročně oproti očekávaným 2,3 % y/y a dřívějšímu údaji 2,2 %.
 • BREAKING: EURUSD roste po údajích o průmyslové výrobě!
  V červenci se průmyslová výroba v USA po poklesu v předchozích dvou měsících odrazila od dna a vzrostla o 1,0 %. Průmyslová produkce zaznamenala nárůst o 0,5 %, který byl způsoben výrazným nárůstem výroby motorových vozidel a dílů o 5,2 %, zatímco ostatní tovární produkce zaznamenala mírný nárůst o 0,1 %. Těžební průmysl a odvětví veřejných služeb rovněž zaznamenaly zisky, přičemž těžební průmysl se posunul vzhůru o 0,5 % a veřejné služby se vyšplhaly o 5,4 % v důsledku zvýšené poptávky po chlazení způsobené vysokými teplotami. Celková průmyslová produkce v červenci zůstala o 0,2 % pod úrovní předchozího roku.
 • BREAKING: EURUSD sa dostal nad paritu!
  EUR/USD sa dnes ráno vyšplhal späť nad kľúčovú psychologickú úroveň. Hlavný menový pár sa pred zajtrajším zasadnutím ECB dostal nad hladinu 1,00. Očakáva sa, že ECB zvýši sadzby o ďalších 75 bázických bodov a ekonómovia očakávajú, že sadzby v marci 2023 dosiahnút 2,5 %. Zdá sa však, že hlavnou hybnou silou posunu nad paritu je oslabovanie USD. Dolár má problémy, pretože výnosy amerických dlhopisov klesajú. Agentúra Reuters navyše uviedla, že čínske štátne banky včera vstúpili na trh, aby predali USD, aby podporili slabnúci jüan.
 • BREAKING: EURUSD sa obchoduje nad hladinou 1,08 po lepších výrobných PMI dátach z Nemecka
  O 09:30 boli zverejnené predbežné PMI dáta za február. Očakávalo sa, že výrobné PMI klesne zo 45,3 bodu na 44,8 bodu, ale namiesto toho sa neočakávane zvýšilo na 47,8 bodu. Index služieb klesol z 54,2 na 53,3 bodu (odhad 53,8 bodu). Francúzske údaje zverejnené o 9:15 hod. Boli tiež zmiešané. Index priemyselného sektora klesol z 51,1 na 49,7 bodu (odhad 50,7 bodu), zatiaľ čo ukazovateľ služieb vyskočil z 51 na 52,6 bodu.
 • BREAKING: EURUSD sa snaží zotaviť nad 1,08 po nemeckých PMI dátach
  Flash PMI indexy za máj z Francúzska a Nemecka boli zverejnené o 9:15 a 9:30. Očakávalo sa, že údaje ukážu malé zlepšenie vo výrobnom sektore, ako aj zhoršenie v sektore služieb.
 • BREAKING: EURUSD se blíží úrovni 1,10 po pozitivních výsledcích PMI
  Výsledky indexů nákupních manažerů PMI z Francie a Německa byly trhy přijaty pozitivně. Francouzská data z průmyslu sice o kousek nenaplnila očekávání, ale index služeb naopak očekávání výrazně překonal. Německé výsledky dopadly ještě lépe. Průmyslu i službám se podařilo překonat očekávání.
 • BREAKING: EURUSD se po komentářích Lagardeové prudce zotavuje
  Pár EUR/USD prudce poklesl po zveřejnění nejnovějších údajů o PMI z USA, nicméně kupující rychle získali kontrolu zpět, podpořeni další řadou jestřábích výroků prezidenta ECB Lagaardeho.
 • BREAKING: EURUSD se propadá po katastrofálním německém PMI!
  Sektor služeb, přestože nedosahuje červencových odhadů, poněkud kompenzuje pokles ve zpracovatelském průmyslu.
 • BREAKING: EURUSD se přibližuje paritě!
  Horší než očekávané údaje o inflaci v USA za srpen potlačily poptávku po rizikových aktivech, která v posledních dnech rostla. Kapitál opět teče k americkému dolaru, který se vůči euru obchoduje na hranici parity.
 • BREAKING: EURUSD se stahuje z úrovně 1.08 po CPI datech
  Data inflace CPI z eurozóny byla zveřejněna dnes v 11:00 . Očekávalo se, že zpráva ukáže zpomalení růstu celkových a základních cen v lednu ve srovnání s prosincem. Takový vývoj silně naznačovaly údaje členských států zveřejněné začátkem tohoto týdne.
 • BREAKING: EURUSD snižuje zisky po zveřejnění HDP Německa
  Report německého HDP za 4. čtvrtletí 2022 byl zveřejněn dnes v 10:00. Výsledky se ukázaly být zklamáním, když růst HDP dosáhl 0,5 % meziročně ve srovnání s očekávanými 0,8 % meziročně. Mezičtvrtletně německé HDP kleslo o 0,2 % (oček. 0,0 % mezičtvrtletně). EUR po zveřejnění dat korigovalo, zatímco DE30 dostal mírný pozitivní impuls.
 • BREAKING: EURUSD stabilní po zveřejnění odpoledních klíčových dat
  Prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostly v posledním prosincovém týdnu na 207 tisíc z předchozích 200 tisíc žádostí. Přes určité zhoršení data znovu potvrdila, že americký trh práce se v poslední době zlepšil. Pokračující žádosti o podporu vzrostly na 1,754 mil. z předchozích 1,718 mil. Trh však čekal pokles na 1,688 mil.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
InstaForex
IronFX
reklama
Dukascopy new