Pondělí 17. června 2024 18:53
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. dubna 2024

25.04.2024 07:22  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Co se týká páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech by se mohla vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vystavět klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude opravdu dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí.

Jak už jsem poznamenal, s vlnovým patternem by se mělo pracovat jednoduše a srozumitelně. V posledních měsících je potřeba víc jednoduchosti a srozumitelnosti. Pár se dlouho pohyboval v bočním trendu a teprve teď má reálnou šanci vystavět impulzivní klesající vlnu.

V současné situaci mohou mí čtenáři očekávat konstrukci vlny 3 neboli C, jejíž cíle se nacházejí pod minimem vlny 1 neboli A. Britská libra by tedy měla klesnout minimálně o dalších 300–400 bazických bodů. Při takovém poklesu bude vlna 3 neboli C relativně malá; já ale očekávám mnohem větší pokles kotací. Zpravodajské pozadí podporuje americký dolar a prodejci po průrazu úrovně 1,2469 (Fibonacci 50,0 %) zrušili psychologickou bariéru.

Libra není připravena klesat bez podpory zpráv.

Kurz páru GBP/USD se ve středu snížil jen o několik bodů, přičemž amplituda pohybů byla velmi malá. Zpravodajské pozadí mohlo být vzhledem k významu zpráv a jejich hodnotám silnější. Proto po poměrně aktivním úterku následovala poněkud pasivní středa. Pasivita trhu může přetrvávat až do konce týdne, protože zpravodajské pozadí bude ve zbývajících dvou dnech opět slabé.

Ve čtvrtek a v pátek nás čekají zprávy o HDP, prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, osobních příjmech a výdajích, indexu výdajů na osobní spotřebu a indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Všechny zprávy jsou z USA. Ačkoli jednotlivé zprávy mohou vzhledem k silným hodnotám vyvolat reakci trhu, neměli bychom do konce tohoto týdne očekávat výrazné změny ceny tohoto páru. Ve Velké Británii se nic zajímavého nestane.

Poptávka po britské libře může brzy začít znovu klesat. Pro pár GBP/USD je aktuálně důležitá úroveň 1,2467, která odpovídá Fibonacciho hladině 50,0 %. Neúspěšný pokus o její proražení bude znamenat připravenost trhu na novou vlnu klesající poptávky, a to i bez výstavby silné korekční vlny. Zpravodajské pozadí a vlnový pattern dál ukazují na pokles britské libry, takže zvažuji jen prodej páru. Bank of England může začít snižovat úrokové sazby už v létě, zatímco u Fedu si na podobný krok budeme muset počkat velmi dlouho. Toto je klíčový faktor poklesu britské měny.

Obecné závěry.

Vlnový pattern páru GBP/USD stále naznačuje pokles. V tuto chvíli dál zvažuji prodej páru s cíli pod úrovní 1,2039, protože se začala vyvíjet vlna 3 neboli C. Úspěšný pokus o proražení úrovně 1,2472, která odpovídá Fibonacciho hladině 50,0 %, naznačuje dlouho očekávanou připravenost trhu vystavět klesající vlnu.

Ve větším vlnovém měřítku je vlnový pattern ještě výmluvnější. Dál se tvoří segment korekčního trendu a jeho druhá vlna nabyla protáhlé podoby – na 76,4 % první vlny. Neúspěšný pokus o proražení této úrovně mohl vést k zahájení výstavby vlny 3 nebo C.

Hlavní principy mé analýzy:

 1. Vlnové struktury by měly být jednoduché a srozumitelné. Se složitými strukturami se pracuje těžko a často přinášejí změny.
 2. Pokud si nejste jisti děním na trhu, raději na něj nevstupujte.
 3. Směr pohybu není nikdy 100%. Nezapomínejte na ochranné příkazy stop loss.
 4. Vlnovou analýzu lze kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza páru GBP/USD na 7. února 2023 – možný pohyb nahoru
  Pár GBP/USD se obchoduje do strany na ceně 1,2020. Všiml jsem si, že byl odmítnut v klíčové zóně supportu na ceně 1,2000, což je dobrý signál potenciálního pohybu nahoru.
 • Analýza páru GBP/USD na 8. prosince 2023 – odmítnutí na klíčové rezistenci a možnost poklesu
  Pár GBP/USD se dnes ráno obchodoval směrem dolů a v pozadí jsem zaznamenal odmítnutí na klíčové rezistenci 1,2610. Vidím potenciál dalšího poklesu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 10. června 2024
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 11. června 2024
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 13. června. Zasedání Fedu a nový růst britského dolaru.
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 16. května
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový pattern mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale pár zůstává na stejné úrovni, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu na prodej. Klesající vlna 3 neboli C by se ale mohla velmi prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného stále klesajícího segmentu trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar
  Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 20. května
  Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy se rozplyne. V posledních týdnech však pokles páru nenastal, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být velmi rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny té současné, ale stále se jedná o segment klesajícího trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 22. května. Libra se nevzdává.
  Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a eliminuje riziko dalších komplikací. Absence poklesu instrumentu v posledních týdnech ale vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla prodloužit, podobně jako předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 23. května. Zprávy z Ameriky zachránily dolar.
  Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vytvářet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a riziko komplikace vlnového patternu se vytratí. Pár ale v posledních týdnech zůstává beze změny, což vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C se může prodloužit, podobně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 24. května. Další zpráva z Británie ukázala slabost, ale koho to zajímá?
  Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko další komplikace zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což nás znovu nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla výrazně prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 26. dubna. Libra se v pátek obchodovala beze změn.
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může projasnit. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna skutečně bude dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 27. května 2024
  Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vln zmizí. Pár se však v uplynulých týdnech nezměnil, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být poměrně rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 28. května 2024
  Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové struktury zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji. Vlna 3 nebo c by mohla být poměrně prodloužená, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 3. června. Britská libra nemohla jinak než využít situace
  Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude skutečně dále vyvíjet, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však k poklesu páru nedochází, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 31. května. Také index PCE působí proti dolaru
  Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává neměnný, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 4. června 2024
  Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává i nadále poměrně komplikovaná. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává stejný, což nás nutí opět pochybovat o připravenosti trhu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 5. června. Libra může ve čtvrtek následovat euro.
  Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil ochotu trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a eliminuje riziko dalších komplikací. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což vyvolává pochyby o připravenosti trhu znovu prodávat.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 6. června. Dolar se blíží k další kritické úrovni
  Vlnová struktura páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude vyvíjet i nadále, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a odpadne tak hrozba dalších komplikací. Pár však v poslední době zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.
 • Analýza páru GBP/USD ze dne 7. června 2024
  Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. V posledních týdnech ale pokles páru úplně chybí, což vede k novým pochybnostem o ochotě trhu prodávat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani