Sobota 20. duben 2024 12:26
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

BREAKING: ČNB ponechala sazby na stávající úrovni

02.11.2023 14:31  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Česká národní banka na svém listopadovém zasedání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Někteří ekonomové osloveni agenturou Bloomberg však počítali se snížením o 25 bazických bodů.

Měnový pár EUR/CZK na rozhodnutí zareagoval poklesem o 0,6 %.

V 15:45 začne tisková konference guvernéra České národní banky Aleše Michla. Podrobnosti z jeho projevu přineseme po jejím skončení v dalším příspěvku. 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Čína souhlasí s obchodní dohodou, trhy opět rostou
  Po několika hodinách neklidu, kdy se spekulovalo o finální podobě obchodní dohody mezi USA a Čínou, je po tiskové konferenci čínských představitelů o mnoho jasněji. Čína souhlasí s první fází obchodní dohody s USA a trhy tak opět zasáhla vlna pozitivní nálady. Index US500 se vrátil k úrovním historických rekordů na 3180 bodech. Výrazným růstem si prochází také pár USDJPY a ropa. Na zlatě vidíme mírně negativní vývoj. Jeho cena se vrací do blízkosti denních minim na 1466 dolarech.
 • BREAKING: Čína zvažuje nový stimulační balík ve výši 137 miliard USD
  Agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí uvedla, že Čína zvažuje nový stimulační balíček v hodnotě 137 miliard dolarů, který by měl podpořit trh s bydlením, který se potýká s problémy.
 • BREAKING: Čína zvažuje nový stimul ke splnění cíle růstu 📈 HK.cash získává 0,9 %
  Čína plánuje zavést nové stimulační programy, aby splnila očekávání hospodářského růstu v zemi, uvedla agentura Bloomberg s odkazem na anonymní zdroje. Čínský establishment navíc zvažuje vyšší deficit vydáním nejméně 1 bilionu jüanů (137 miliard dolarů) dodatečného státního dluhu na výdaje na infrastrukturu, uvedly anonymní zdroje dotazované agenturou Bloomberg. To může letos posunout rozpočtový deficit výrazně nad tříprocentní hranici stanovenou v březnu.
 • BREAKING: Čínské indexy rostou po snížení sazeb PBoC 📊
  People Bank of China říká, že RRR od zítřka snížilo efektivní sazbu. Čína snížila povinné minimální rezervy o 0,25 PPT. V první reakci po prohlášení PBoC čínské indexy rostou, stejně jako pár USD/CNH.
 • BREAKING: Čínští představitelé by se ještě dnes měli vyjádřit k podpisu obchodní dohody
  Noviny Global Times zveřejnily zprávu, že čínští představitelé by dnes měli pořádat tiskovou konferenci na téma uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou. Tato událost se může na trzích výrazně projevit, protože se Čína zatím nevyjádřila k podpisu dohody avizované americkým prezidentem Trumpem. Událost by se měla konat v pátek v noci pekingského času. Přesný čas nebyl zatím bohužel zveřejněn.
 • BREAKING: Členovia OPEC sa nedohodli, WTI klesá pod minimá z roku 2018
  Prvýkrát za šesť rokov skončili rozhovory OPEC bez dohody. Rusko odmietlo ďalšie zníženie produkcie. Cena ropy WTI klesla na najnižšiu úroveň od roku 2018. Hlavnou otázkou je, či OPEC + ešte rozšíri súčasnú dohodu o znížení produkcie. Bez nej existuje možnosť, že ceny klesnú k úrovni 30 USD za barel.
 • BREAKING: ČNB pokračuje ve snižování sazeb
  Dnes ve 14:30 bylo zveřejněno rozhodnutí České národní banky. ČNB snížila sazby o 50 bazických bodů a 2T repo sazba nyní dosahuje 6,25 %. Analytici byli v odhadech rozděleni, nicméně ponechání sazeb neočekával nikdo.
 • BREAKING: ČNB pokračuje ve snižování úrokových sazeb
  Dnes ve 14:30 bylo zveřejněno další měnověpolitické rozhodnutí ČNB. Česká národní banka snížila již podruhé úrokové sazby o 50 bazických bodů a 2T repo sazba nyní dosahuje 5,75 %. Lombardní sazba je na 6,75 % a diskontní sazba 4,75 %. V 15:45 začne tisková konference guvernéra Aleše Michla.
 • BREAKING: ČNB ponechala sazby na stávající úrovni
  Rada ČNB na svém dnešním zasedání opět nezvýšila základní úrokovou sazbu, která zůstává již od 23. června 2022 na 7,00 %. Lombardní sazba, za kterou si půjčují banky oproti zástavě, dosahuje 8,00 %, zatímco diskontní sazba se drží stále na 6,00 %. Rozhodnutí centrálních bankéřů je v souladu s odhady trhu. Koruna v prvotní reakci vůči euru oslabila o 0,65 % nad úroveň 24,00.
 • BREAKING: ČNB ponechala sazby na stávající úrovni
  Česká národní banka ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Měnový pár EUR/CZK na vyhlášení prakticky nereagoval.
 • BREAKING: ČNB snižuje úrokové sazby o 25 bazických bodů!
  Česká národní banka se dnes ve 14:30 rozhodla snížit úrokové sazby o 25 bazických bodů. Základní úroková sazba se tak změnila poprvé od června roku 2022 ze 7,00 % na 6,75 %. Rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním trhu i prognózy ČNB zveřejněné v listopadu.
 • BREAKING: ČNB zvyšuje sazby o 125 bp
  Bankovní rada ČNB dnes na posledním zasedání pod guvernérem Jiřím Rusnokem agresivně zvýšila sazby o 125 bp. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na 7 %. Koruna v reakci na rozhodnutí o sazbách oslabuje na 26,72 EUR/CZK.
 • BREAKING : Dallas Fed výrobní index propadl na historická minima
  Výrobní index dallaské regionální pobočky americké centrální banky klesl v březnu na -70 bodů z +1,2 bodu v minulém měsíci. Jedná se o nejnižší úroveň od roku 2004, kdy se tento index začal zveřejňovat. Subindex produkce klesl na -35,6 bodů z únorových +16,4 bodů. Index nových objednávek se zřítil dokonce na -41,3 bodů - nejnižší úroveň od března 2009. Varovný je také index výhledu firem, který dosáhl na historické minimum -65,6 bodů. Propad je důsledkem paniky okolo šíření koronaviru. Ukazuje na nejhorší ekonomickou situaci minimálně od hypoteční finanční krize, která skončila v roce 2009.
 • BREAKING: Dallas index pod očekáváním!
  Dallasský index klesl více, než se očekávalo na -23,4 ve srovnání s očekávanými -12,0 a předchozími -15,7. Regionální indikátor naznačuje, že americká ekonomika je blízko recese, což by mohla být důležitá informace pro nadcházející zasedání FED na začátku května. Na jedné straně se FED musí vypořádat se stále vysokou a lepkavou jádrovou inflací a na druhé s oslabujícími makrodaty. Slabší data o aktivitě v regionu mohou investorům naznačit, že ISM za duben bude také slabý a cyklus zpřísňování Fedu se možná chýlí ke konci.
 • BREAKING: Dallaský index nižší, ako sa očakávalo!
  Regionálny ukazovateľ Federálnej rezervnej banky v Dallase bol mierne nižší, ako sa očakávalo, ale vyšší ako predchádzajúce hodnoty. Záporný údaj však stále naznačuje pokles v texaskom výrobnom regióne.
 • BREAKING: Další silný pokles v prodejích amerických nemovitostí
  Prodeje nových amerických nemovitostí za červenec spadly na 511 000, zatímco se očekávalo 575 000. Dříve bylo zveřejněno 590 000. Jedná se tak o meziměsíční pokles o 12,6 %.
 • BREAKING: Další strašidelné výsledky PMI - tentokrát z Velké Británie!
  Jak už dnes ráno mohli investoři zaznamenat, výsledky indexů nákupních manažerů ukazují na velké problémy zemí eurozóny. V 10:30 byla zveřejněna data za Velkou Británii, která se také neukázala v dobrém světle. PMI ve službách kleslo na 12,3 bodů (oček. 29,0 bodů) a PMI ve výrobě bylo reportováno na úrovni 32,9 bodů (oček. 42,0 bodů). V obou případech se jednalo o výrazné poklesy oproti statistikám zveřejněným před měsícem (34,5 bodů ve službách a 47,8 bodů ve výrobě).
 • BREAKING: DASH už dnes vyletěl vzhůru o 50%!
  Kryptoměny si užívají hvězdný úvod roku. Bitcoin a další diginální aktiva výrazně rostou. Na čele rekordmanů je DASH, který už od počátku roku přidává více než 200 %. Tato digitální měna je aktivní také dnes, kdy přidává polovinu své ceny. Ano, roste o 50 %!
 • BREAKING: Data ADP mnohem horší, než se očekávalo, EURUSD roste!
  13:15: USA, zpráva ADP. Skutečná cena: 113 tis. Předpovědi: 150 tis. Dříve: 89 tis.
 • BREAKING: Data EIA Natural Gas Storage nad očekáváním; NATGAS klesl pod hranici 3 $!
  USKLADNĚNÍ ZEMNÍHO PLYNU AKTUÁLNÍ: 97BN VS 84BN PŘEDCHOZÍ; EST 81BN.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader