Pondělí 25. září 2023 22:03
reklama
Purple trading AI
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Dukascopy new

Oil up on US stockpile drop and hurricane worries

30.08.2023 17:51  Autor: InvestCentrum  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Crude oil prices continued their climb on Wednesday, propelled by data revealing a substantial reduction in US crude inventories – a significant move given the country’s role as the world’s largest fuel consumer. Additionally, apprehensions stemming from a Gulf of Mexico hurricane added to investor unease.

During the morning hours at 0748 GMT, Brent crude futures for October experienced a 0.49% uptick, marking a 42-cent increase to reach $85.91 per barrel. As the October contract approaches its Thursday expiry, the more actively traded November contract also saw growth, reaching $85.32 and gaining 41 cents.

U.S. West Texas Intermediate (WTI) crude futures increased by 50 cents, equivalent to 0.62%, reaching a level of $81.66.

On Tuesday, both benchmarks saw an upward surge of over a dollar, prompted by a weakening U.S. dollar following diminished expectations of interest rate hikes, thanks to softer U.S. job data.

In the week ending August 25, U.S. crude stocks experienced a more substantial decline than anticipated, plummeting by 11.5 million barrels. This information was reported by market sources referencing figures from the American Petroleum Institute.

The notable drop indicates strong demand, as noted by Toshitaka Tazawa, an analyst at Fujitomi Securities.

Investors were also keeping a close watch on Hurricane Idalia’s movement across the Gulf of Mexico, positioned to the east of significant U.S. oil and natural gas production sites. This region contributes around 15% of U.S. oil output and roughly 5% of natural gas production, according to data from the Energy Information Administration.

Chevron Corp (NYSE:CVX), a major player in the oil industry, evacuated some personnel from the area, though production continued as planned.

In a separate note, analysts predict that Saudi Arabia, the largest global oil exporter, will likely prolong its voluntary production reduction through October, thereby maintaining tight oil supply.

Building on this anticipation, refinery sources surveyed by Reuters anticipate that Saudi Arabia will raise its official selling prices for all crude grades sold to Asia in October, reaching the highest levels seen this year.

Meanwhile, there’s been a military takeover in Gabon, which could impact the nation’s crude supplies and further tighten the market. Kpler ship-tracking data revealed that Gabon shipped an average of 160,000 barrels per day to Asia between May and July.

However, the growth of oil was limited by concerns regarding fuel demand and the mixed economic landscape in China, the world’s leading oil importer.

Risk Warning: CFDs are complex instruments and come with a high risk of losing money rapidly due to leverage. 74,81% of retail investor accounts lose money when trading CFDs with this provider. You should consider whether you understand how CFDs work and whether you can afford to take the high risk of losing your money.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Oil Rises After Supply Disruptions in Iran and Russia
  Oil prices rose in early Asian trading Thursday, trying to end a 3-day losing spree amid supply disruptions in Iran and Russia, though fears of weakening economic growth and demand kept sentiment weak.
 • Oil rises after US officials reach a debt agreement
  Oil prices rose on Monday after US leaders reached a tentative agreement on the debt ceiling. It could avert a default by the world’s biggest economy and oil consumer, even as fears of further interest rate rises curbed gains.
 • Oil rises as hawkish Fed talk offsets China demand worries.
  Oil prices bounced back on Wednesday, reversing the losses from the previous two sessions. The rebound was driven by the anticipation of hawkish comments from the Federal Reserve later in the day and the potential drawdown of U.S. crude inventories, which outweighed concerns about Chinese demand.
 • Oil rises as China takes steps to support its economy
  Oil prices edged up on Monday as China implemented measures to boost its slowing economy. However, concerns about the growth rate and potential U.S. interest rate increases, which might impact fuel demand, still linger among investors.
 • Oil rises as market awaits Fed rate outlook
  On Wednesday, oil prices experienced a slight upward movement while investors eagerly anticipated the results of the U.S. Federal Reserve’s June meeting. Additionally, they were keeping a close eye on important economic data from China and the latest government reports concerning U.S. crude stockpiles.
 • Oil rises on US stock draws, rate hike fears linger
  On Wednesday, oil prices inched up following the release of industry data that revealed a larger-than-anticipated decrease in U.S. inventories. This indicated strong demand from the world’s leading oil consumer. However, concerns about potential interest rate increases restrained the extent of the gains.
 • Oil rises thanks to debt ceiling development and positive data from China
  Oil prices rose during Asian trading on Thursday, rebounding from a near-month low, while investors were enthusiastic about progress towards averting a U.S. default and signs of life in Chinese industry also brewed some optimism about a recovery in the country’s demand.
 • Oil set for third weekly gain due to strong Chinese economic data
  On Friday, oil prices surged, marking their third consecutive weekly gain. This uptick was driven by encouraging Chinese economic data surpassing expectations and reports indicating record-breaking oil consumption. These developments reinforce the belief that demand in the world’s second-largest consumer of crude oil is poised for continued growth.
 • Oil stabilizes in anticipation of US inflation data
  Oil prices stabilized on Thursday as investors exercised caution before the release of anticipated inflation data, which could offer insights into U.S. interest rate trends.
 • Oil steadied amid China concerns, U.S. Supply monitoring
  On Tuesday, oil prices remained relatively stable as investors assessed the potential tightening of U.S. crude supplies alongside weaker-than-expected economic growth in China.
 • Oil weakens on uncertain demand, market watches US inventory data
  Oil futures contracts fell on Thursday on demand concerns after Federal Reserve chairman, Jerome Powell, hinted at further interest rate hikes, while traders waited for official U.S. inventory data after an industry report showed an unexpected drop in crude stockpiles.
 • OIL.WTI atakuje 40$
  Volatílny rok pre ceny ropy! Po masívnych výpredajoch na trhu s ropou v apríli došlo k výraznému oživeniu, pričom cena ropy OIL.WTI testovala prvýkrát za 3 mesiace úroveň 40 dolárov. Ceny ropy teda od apríla zaznamenali nárast o viac ako 100% iba za 5 týždňov! Bude táto rally pokračovať? OPEC + práve predĺžil škrty o ďalší mesiac a investori veria, že oživenie ekonomiky zvýši dopyt po rope. Na druhej strane, americká produkcia by mala rásť s cenami blízkymi súčasnej úrovni. Napriek tomu je tento trend výrazný a neexistujú žiadne jasné známky zvratu - aspoň ešte nie teraz.
 • OIL.WTI bez reakce na zprávu EIA 📊 NATGAS roste o 3 %
  Dnes přišly zprávy EIA, ale OIL.WTI na ně nereagovala tolik jako NATGAS, kde můžeme vidět 4% rally poháněnou nižšími než očekávanými zásobami v USA. Ceny ropy jsou dnes nižší kvůli dalším slabým makrodatům z čínské ekonomiky. Dovoz v Číně v srpnu poklesl o 7,3 % r/r oproti 9 % očekávání analytika Reuteres, ale za 8 měsíců 2023 byl ale dovoz komodity o 14,7 % r/r vyšší oproti 12,5 % r/r v červenci. Čínská ekonomika je největším dovozcem ropy na světě, takže pro poptávku po ropě jsou klíčová makrodata a pocity ohledně budoucích makro podmínek v této zemi, stejně jako pro politiku OPEC+.
 • OIL.WTI klesá z nedávného maxima
  Futures kontrakty na ropu WTI se stáhly z nedávných maxim kolem 81 USD za barel a smazaly část počátečních zisků, protože náladu na trhu ovlivňují přetrvávající obavy z recese. Dnešní seanci zahájila ropa v optimistické náladě, když OPEC ve své poslední měsíční zprávě oznámil, že poptávka po ropě by měla vzrůst o 2,22 mil. barelů denně, tj. o 2,2 %, a to díky rostoucí spotřebě v Číně a oživení hospodářské aktivity mezi vyspělými ekonomikami. Podle agentury Bloomberg News se očekává, že spotřeba ropy v Číně vzroste o 800 000 barelů denně cínu 2023 na rekordních 16 milionů barelů denně. Na druhou stranu produkce kartelů minulý měsíc vzrostla v čele s vyšší produkcí Nigérie, a to navzdory dohodě o snížení produkce na podporu trhu. Nigerijská produkce ropy se v prosinci zvýšila o 91 tis. bpd na 1,267 mil. bpd, produkce rostla také v Angole (+42 tis. bpd), Íránu (+9 tis. bpd), Libyi (+17 tis. bpd), Saúdské Arábii (+4 tis. bpd). Produkce se zvýšila také ve Venezuele (+13 000 bpd), protože společnosti Chevron byla rozšířena licence na vývoz ropy do USA. 
 • OIL.WTI maže dříve nabyté zisky
  Ropa WTI neudržela býčí dynamiku a zakončí týden o více než 2 % níže, protože obavy z pandemické situace v Číně a zprávy o vysokém cenovém limitu pro ruskou ropu ze strany zemí G7 zmírnily obavy o dodávky.  Trhy hodnotí cenový strop v rozmezí 65-70 dolarů za barel, což je více než současné ceny ropy Urals, a rozptylují tak obavy, že by se Rusko mstilo snížením dodávek. Přesto investoři zůstávají opatrní před zákazem Evropské unie na ruskou ropu 5. prosince a také před zasedáním OPEC+ 4. prosince. Z technického hlediska se cena opět blíží ke klíčové podpoře na úrovni 76,20 USD, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 78,6% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené na konci listopadu 2021. Pokud dojde k prolomení směrem dolů, může se pokles prohloubit směrem k lokálnímu supportu na úrovni 68,00 USD. Na druhou stranu, pokud se nálada na trhu zlepší, může být zahájena korekce směrem vzhůru k lokální rezistenci na úrovni 81,20 USD. 
 • OIL.WTI pod tlakem kvůli Číně
  Cena ropy ve čtvrtek klesá přibližně o 2,0 %, protože rostoucí počet nových infekcí Covid v Číně vyvolal obavy o poptávku. Několik zemí, včetně USA a Itálie, již zavádí testování pro čínské cestující, zatímco Peking ruší politiku „Zero-Covid“. Čínské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zároveň varovalo před šířením Covidu během prázdnin, ale také zmínilo, že epidemie viru dosáhly vrcholu v Pekingu, Tianjinu a Chengdu. Nejistota ohledně pandemické situace v Číně nicméně zhatila naděje na oživení poptávky po palivech pro největšího světového dovozce ropy, což vytváří tlak na cenu. Také zprávy o nových ruských raketových útocích v několika ukrajinských městech spolu s tím, že Kreml odmítl mír s Ukrajinou, pokud nepřijme smlouvu umožňující převzít další území, zatížily náladu trhu.
 • 🛢OIL.WTI prehlbuje pokles na 15% 🔻🩸🔻
  Návrat amerických investorov po predĺženom víkende má za následok čerstvú dávku negatívnej nálady. Máloktorý trh to cíti viac ako OIL.WTI - pokles o viac ako 4% dnes a 15% od maxima po pandémii z 26. augusta.
 • OIL.WTI prodlužuje výprodej
  Ropa WTI na začátku týdne pokračuje v poklesu, protože posilující zelená měna vytváří tlak na komodity denominované v dolarech a zastiňuje obavy z nabídky. Podle agentury Bloomberg IEA očekává, že čínská ekonomika by mohla v nadcházejících měsících zaznamenat větší než očekávané oživení, což by mělo pozitivně ovlivnit poptávku. Zároveň zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály v Turecku a Sýrii vedlo k pozastavení provozu v ropném terminálu Ceyhan v jižním Turecku. Saúdská Arábie mezitím poprvé po šesti měsících zvýšila cenu ropy pro asijské trhy a v neděli také vstoupil v platnost zákaz dovozu ropy z EU po moři a cenové limity pro ruské ropné produkty. Nicméně cena ropy OIL.WTI klesla pod hlavní hranici 73,00 USD za barel a otestovala klíčový support na úrovni 72,50 USD, který je vyznačen předchozími cenovými reakcemi a spodní hranicí lokálního klesajícího kanálu. Pokud dojde k prolomení níže, může se pokles prohloubit směrem k dalšímu supportu na úrovni 70,15 USD, kde se nacházejí minima z prosince 2022.
 • 🛢OIL.WTI prodlužuje výprodej 📉
  Ceny ropy v pátek rozšířily svůj pohyb směrem dolů, když oslabující výhled poptávky zastínil obavy na straně nabídky. Podle serveru oilprice.com Čína údajně požádala Saúdy, aby v prosinci dodávali méně ropy, pravděpodobně kvůli zhoršujícímu se výhledu koronárního systému v druhé největší světové ekonomice. Také čerstvé jestřábí komentáře několika členů FEDu vyvolaly další obavy, že agresivní zpřísňování měnové politiky ze strany hlavních centrálních bank by mohlo uvrhnout světovou ekonomiku do recese.  Přesto jsou vyhlídky na nabídku s blížící se zimou nejisté, protože Evropská unie údajně plánuje ve středu stanovit cenový strop pro ruskou ropu, zatímco OPEC by měl udržovat ropné trhy v napjatém stavu
 • OIL.WTI roste během pár týdnů o takřka 100 %
  Rally na ropných trzích stále pokračuje a OIL.WTI stojí na čele zisků. Cena dnes prorazila 34 dolarů za barel, přestože ještě 28. dubna se OIL.WTI obchodoval na úrovni 17,50 dolarů. To znamená, že za necelý měsíc cena vzrostla o takřka 100 %. Za rychlým růstem stojí omezení produkce OPEC+ spojené s oživením poptávky spojené s koncem koronavirových omezení v mnoha zemích. Včerejší data potvrdila další pokles amerických ropných zásob, i když růst poptávky se v USA zároveň ukázal jako nevýrazný.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman