Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kam mají namířeno akciové indexy DAX a NASDAQ?
Pro svou vysokou volatilitu patří indexy DAX a NASDAQ k nejoblíbenějším instrumentům CFD obchodníků. Jak je obchodovat vám v Purple ukazujeme každý týden v rámci webinářů Trading Room. Dnes si však povíme, co od nich čekat tento rok. Budou i nadále nabízet tolik příležitostí jako v roce 2022?

LIVE webinář: Dnes od 17:30 živě na FXstreet.cz na téma Prop Trading strategie
Prop trading se stává mezi obchodníky stále lákavějším tématem, ale jaké strategie skutečně obstojí v jeho dynamickém světě? Představujeme vám exkluzivní webinář, kde spolu s Jakubem Hodanem prozkoumáme klíčové strategie pro zvládnutí moderních výzev v prop tradingu.

Praktická ukázka: Předvánoční nepohoda
Vždycky mám dilema, jestli v týdnech, jako byl ten předvánoční obchodovat nebo ne. Dá se počítat s menší volatilitou, no přesto by se podle pravidel obchodovat mělo. Tedy alespoň u mě. Tím spíš, že tento týden měl všech pět dnů, tak se mi nechtělo přijít o něco pěkného.

Nebe a peklo forexu
Mezi hlavními měnami nenajdeme od covidové pandemie rozdílnější vývoj než ten mezi mexickým pesem a japonským jenem.

Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?
Mnoho obchodníků každý den nakupuje/prodává různá aktiva, ale jen málo z nich má představu, jak správně odhadnout kvalitu svých investic.

"Zlatý" švýcarský frank?
Ponechám pro tentokrát stranou situaci v měnových párech, technickou či fundamentální analýzu.

Americký dolar se nedá zastavit
Poptávka po americkém dolaru nevychladla ani včera a stlačila měnový pár EUR/USD dále do blízkosti letošních minim. A to i přesto, že průmyslová produkce v USA klesla už třetím měsícem po sobě a naopak německý předstihový index ZEW překonal očekávání.


Medvědi se probrali ze zimního spánku. Začíná korekce?
Po čtyřech týdnech se na týdenním grafu indexu S&P 500 objevila červená svíčka, a to rovnou sytě rudá. Index S&P 500 odepsal 3,85 % a pravidlo, že poklesy bývají rychlejší než vzestupy, se potvrdilo. Po delší době se za celý týden nepřepisovaly historické rekordy. Konečně něco normálního, chce se dodat.

Obchodní analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
První ukázku toho, co pár týdnů očekávám a co se může dít v dalších týdnech, máme za sebou. V pátek jsme na trzích viděli největší poklesy akciových indexů od překvapivého červnového výsledku brexit referenda. Americké akciové indexy celou seanci postupně klesaly níže a níže, index S&P 500 dosáhl první avizovanou support oblast 2.130 - 2.140 bodů (breaklevel zóna – oblast loňských maxim).

Bankovní krize nadále doutná - výsledky First Republic Bank nepřesvědčily
I když jméno banky SVB již na dobro zmizelo z hlavním titulků světových médií, neznamená to, že je bankovní krize regionálních bank úplně zažehnána. Připomeňme si, že hlavní příčinou krachu SVB bank bylo špatné řízení rizik spojené se zvedáním úrokových sazeb. Regionální banky tak po celých USA ztratily důvěru klientů, kteří začali vybírat vklady. Podotkněme, že tato situace je v paradoxní, protože regionální banky jsou řízeny velmi konzervativně, protože nakupují bezrizikové produkty, jako jsou americké statní dluhopisy. Nejedná se tak jako v roce 2008 o složité konstrukce derivátových finančních produktů.

Technická analýza akciového indexu S&P 500 a vybraných měnových párů
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena indexu S&P 500 se vrátila po reakci na důležitou rezistenci zpět do rostoucího trendu. Cena měnového páru EUR/USD klesla pod důležitou trendovou čáru a USD/CAD testuje významnou rezistenci.

Výsledková sezóna za námi: Je big tech stále nezastavitelný?
Výsledková sezóna je prakticky u konce a jako obvykle největší pozornost přitahovaly výsledky velkých technologických společností – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. Ať se nám to líbí nebo ne, big tech je žhavé téma posledních měsíců a díky aktuální publikaci výsledků jsme se mohli přesvědčit, zda je bombastický růst big techu v posledních měsících oprávněný nebo ne. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzásadnějšího. Pokud se o aktuálním stavu big techu chcete dozvědět více, analytici XTB Tomáš Vranka společně s Jaroslavem Brychtou na toto téma natočili nový díl Povídání o trzích. Big tech bude také detailněji probrán i na nadcházející XTB Online investiční konferenci, která proběhne 25. 11. od 13:00.

Holubičí Fed pomáhá emerging markets
Očekávané vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jerome Powella dopadlo z jeho pohledu na jedničku. Fedu se povedlo reflektovat obrovský stimulační balík ve své prognóze a zároveň ubezpečit finanční trhy, že letošní očekávaný růst HDP Spojených států o 5,8 - 6,6 % neznamená utaženější měnovou politiku.

Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 16.1.2014
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...

RSI/PA (W1, D1) trend system: Aktuální nastavení pro eurodolar
Tento blog navazuje na můj článek z 9.11 o technické analýze měnového páru EUR/USD vycházející z vyšších časových rámců. Ukázal jsem opakující se vzor chování a úroveň pro sell příležitost na eurodolaru. S/R úroveň byla dosažena. V dnešním blogu nastavím podmínky obchodu podle RSI/PA trend systemu. Nebude chybět ani využití nižších časových rámců při obchodování obratových patternů, které jsou jeho součástí.

Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Trend je přítel, ale někdy musí mít začátek a někde konec. V tomto případě si ukážeme situaci, kdy jsem dno down trendu nechytil, ale i tak z toho pár dolarů bylo.

Euro je na dně
Záplava negativních komentářů, snižování odhadů růstu HDP i odklad zvýšení úrokových sazeb na rok 2020. Taková je nyní nálada v eurozóně, kde konec kvantitativního uvolňování ani mírné utažení finančních podmínek nepomohly euru na vyšší úrovně.

Srpen začal učebnicovým sešupem, index S&P 500 odepsal přes dvě procenta
Po třech zelených týdenních svíčkách je tu změna, americký akciový index S&P 500 za poslední týden ztratil 2,27 %.

Libra černým koněm léta
Po dlouhé době se v našem fundamentálním okénku zaměříme na někdejší královnu měnových trhů, britskou libru. Ta v letošním prvním pololetí prošla velkým obratem, kdy v zimě prudce oslabovala, ale od konce února již pouze stagnuje či mírně sílí.