Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/JPY, CAD/JPY a AUD/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry USD/JPY, CAD/JPY a AUD/NZD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Na měnovém páru USD/CHF právě probíhá korekce rostoucího trendu. Týdenní graf měnového páru AUD/CHF nabízí cenový pattern Hlava-Ramena.

Nové Povídání o trzích je tady! Co přinese rok 2023 pro Alphabet, Apple nebo Microsoft?
Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Martin Jakubec se jako obvykle po několika měsících opět setkávají, aby probrali nejdůležitější události ve světě, které ovlivňují finanční a kapitálové trhy. V aktuální epizodě se Jaroslav, Tomáš a Martin zaměří především na velké technologické společnosti.

Elliott Wave Teorie: 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, EURO INDEX, S&P 500, GBP/USD a TESLA
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, EURO INDEX, S&P 500, GBP/USD a TESLA.


Blížící se krize či pokračující růst?
V současné době se svět nachází na křižovatce, kde se prolínají naděje na ekonomický růst s obavami z potenciálních krizí. Centrální banky, jako jsou americký Fed nebo Evropská centrální banka (ECB), již nějakou dobu signalizují možnost snižování úrokových sazeb v září, což by mělo podpořit ekonomiku a znovu nastartovat růst. Avšak i přesto, že bankéři projevují optimismus, geopolitické a ekonomické riziko ve světě stále narůstá.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Japonsko jde proti Fedu a intervenuje
Tento týden byl ve znamení centrálních bank, které v boji proti inflaci zvýšily svou kadenci. Švédská, švýcarská, britská i americká centrální banka posunuly úroky o 50-100 bps výše a signalizovaly, že další podobné kroky budou následovat.

Chytat padající nůž?
Varování před nadhodnocením akciového trhu, především pak amerického technologického sektoru, se po dlouhých odkladech nyní naplňuje.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 6.5.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Burzovní grafy: Index S&P 500 se blíží hladině 2 600
Americké akciové indexy uzavřely týden na nových rekordech. Nic nového.

Multitimeframe analýza: 21.9.2023 Kakao (COCOA)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Koordinovaná intervence sráží JPY výrazně níž
Japonský ministr financí Yoshihiko Noda v pátek v ráno v 9:00 hodin tokijského času oznámil, že se v průběhu mimořádné telekonference se svými protejšky ze zemí G7 (Kanada, Francie, Itálie, Německo, Japonsko, Británie a USA) domluvil na koordinované intervenci, která má za cíl zabránit dalšímu posilování japonského jenu a nastolit stabilitu na měnovém trhu, která je podle ministra Nody "extrémně důležitá".

Online Investiční konference 2022: Co zaznělo na největší události XTB tohoto roku?
Tuto sobotu proběhla Online Investiční konference 2022. Na velké akci, která celkově trvala 6 a půl hodiny, prezentovalo a diskutovalo celkově 13 řečníků z české i slovenské finanční scény. Zaměřili se především na aktuální ekonomickou situaci a investování v recesi. Přinášíme Vám tedy rychlý souhrn toho nejzajímavějšího, co tato událost přinesla.

Závislost na grafech (1/4)
První z nástrah, se kterou se Trader na finančních trzích může setkat, je závislost na grafech. Pojďme tento fenomén ve čtyřdílném seriálu prozkoumat více do hloubky.

Bank of Japan stupňuje nákupy dluhopisů, JPY pod tlakem
Po Evropské centrální banka (ECB) a americké centrální bance (Fed) přispěchala s uvolněním měnové politiky dnes ráno také japonská centrální banka (Bank of Japan).

Mění se vlastně někdy trh?
Je to jako moře v Chorvatsku. Jeden i druhý den vypadá stejně, avšak pokud v noci zafouká, to příjemné osvěžení se změní v naprosto nesnesitelný zážitek provázený drkotáním zubů a vytěsňováním chuti jít si zaplavat. A co že se to stalo? Promíchala se voda a tak se na nás z hlubin valilo něco, co s pěknou dovolenou nemá téměř nic společného.

Nový normál: 50 USD za barel ropy
Tak stabilní ceny ropy jsme již dlouho nezažili. Od počátku roku fluktuuje cena jednoho barelu v těsné blízkosti 50 amerických dolarů a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k jakémukoliv počátku trendu. Křivka ropných futures je mimořádně plochá a neindikuje téměř žádný pohyb z pásma 53-55 USD za barel pro celých následujících 12 měsíců.

Sentiment investorů v Evropě se nelepší
I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.

Trochu jiný pohled na ztráty v tradingu
Ztráty jsou neoddělitelnou součástí tradingu. Jsou jedinou jistotou, kterou v našem obchodování máme, jsou tím, co nás budí ze sna, když držíme pozici několik dnů a jsou tím, kvůli čemu celá řada, vlastně drtivá většina nováčků s tradingem končí a odchází od něj. Na druhou stranu ztráta je jediná věc, kterou můžeme důsledně kontrolovat a kterou můžeme beze zbytku řídit.