Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pokles zakončil jinak ziskové pololetí pro americké akcie
Americký akciový index S&P 500 v posledním červnovém týdnu odepsal 1,33 %. První pololetí bylo rozkolísané, s výjimkou Dow ale hlavní indexy zapsaly zisky.

Praktické okénko - Zisk proti Japonci
Japonský jen začátkem léta posílil, což umožnilo provést spekulativní obchod opět na jeho oslabení. Popis vstupu a řízení obchodu na měnovém páru AUD/JPY.

Pohled tradera na americké akciové indexy, ropu WTI a GBP/USD
Americké akciové indexy, i přes obchodní rozepře USA s Čínou, se dokázaly posunout na přelomu týdnu k historickým maximům (Dow Jones 30) či vytvořit maxima nová (S&P 500). Příčinou tohoto optimismu jsou samozřejmě poslední výroky a komentáře centrálních bank o zamýšlených sníženích úrokových sazeb v USA a Evropě.

Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Při hledání vhodné strategie, která bude sedět mému obchodování jsem narazil na mnoho knih počínaje od Joe DiNapoliho, Alexandera Eldera nebo Kathy Lien. Nikde jsem nenašel zmínku o strategii S/D (supply a demand) neboli obchodování na institucionálních levelech.

Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 2.)
Druhý díl pokračování článku, ve kterém se dnes podíváme na další časté obchodní chyby traderů.

Trhy už nezajímá tempo poklesu sazeb v ČR, ale to, kde zastaví
Tento týden nás čeká zasedání bankovní rady ČNB a na trhu se zdá, že to začíná být trhu jedno – PROČ?

Příklady úspěšných algoritmických obchodních strategií
Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na příklady úspěšných algoritmických obchodních strategií.

Stručné srovnání MT a SierraChart + návod na několik málo indikátorů
Na žádost kolegů z mého druhého diskuzního vlákna přikládám subjektivní srovnání MetaTraderu a SierraChart doplněné o návod na několik základních ukazatelů.

Vše, co potřebujete vědět o Odrazu mrtvé kočky
Odraz mrtvé kočky, který je znám v anglofonních státech pod termínem „Dead Cat Bounce“, je šablona indikující pokračování klesajícího trendu. Jde o poslední nádech před tím, než aktivum pokračuje v cestě na jih. Nikdy nebyla důležitější než nyní, kdy se ve světě oficiálně vyhlašují recese a zřejmě nás čeká další krize. V tomto článku si rozebereme, jak Odraz mrtvé kočky funguje a jak ho poznat.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí
Minulý týden (5. kalendářní týden) byl plný zajímavých fundamentálních zpráv i technických formací. Tradeři, kteří obchodují s trendem, se jistě radovali při pohledu na jenové páry a eurodolar. Obchodní příležitosti se však objevily i na ostatních párech a ty nejzajímavější si přiblížíme.


Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Ačkoliv většina pozornosti je v tomto roce věnována především akciovým trhům, i další instrumenty zažívají období nebývalého růstu. Jedním z nich je i zlato, které vzrostlo od ledna přibližně o 20 %. Cena tohoto drahého kovu se před několika dny dostala na nová maxima a poprvé překonala hranici 2 500 USD. Je možné, že poroste ještě výš?

Jak si udržet mentální energii v tradingu a životě
Trading není jen o znalostech a strategii, ale hlavně o mentální energii. Bez ní přichází únava, impulzivní rozhodnutí a frustrace. Co s tím?

Praktická ukázka: Týden jaký se jinému nepodobal
To je na tradingu to pěkné. Vždy se objeví něco nového. Na druhou stranu, zapomeňte na to, že cokoliv v trhu se dá předem předpovídat. Jistě, existuje vyšší pravděpodobnost nějakých událostí a pohybů, ale jistota, to opravdu nikdy. Pokud tedy někdo tvrdí, že ví, co se stane, tak jednoduše kecá.

Fundamentální analýza kryptoměn – úvod a přehled (1. díl)
Tento článek poskytuje základní přehled o kryptoměnách, včetně tržní kapitalizace, likvidity a volatility. Dále se zaměřuje na populární kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum, vysvětluje technologické inovace jako Blockchain, NFTs, Smart Contracts a Lightning Network. Závěrem zdůrazňuje důležitost fundamentální analýzy pro investory v kryptoměnách.

Jak jsem „musel“ přeinstalovat AOS
Už několik roků používám pro svoje obchodování AOS. Důvody, kvůli kterým jej používám, jsou pouze pragmatické. Jedním z nich je moje lenost, kdy se mi nechce neustále sedět u platformy a hlídat signály a podobné věci a druhým důvodem je to, že se jeho prostřednictvím perfektně backtestuje.

Praktická ukázka: Další pěkný týden
Aktuálně prožívá moje strategie dobré období. Nevím čím to je, ale daří se jí docela dobře. Pravděpodobně velká volatilita, ale nevím nevím… V každém případě se podíváme, co to udělalo minulý týden.

Jsou trhy ovlivněny kolektivním nevědomím?
Dneska půjdeme trochu víc do hloubky. Jako trader se snažím chápat obchodování na finančních trzích jako fascinující propojení lidské psychologie, ekonomických teorií a technologických nástrojů. A musím přiznat, že Jungiánská psychologie, kterou se intenzivně zabývám, může poskytnout unikátní pohled na to, jak může kolektivní nevědomí ovlivňovat trhy.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 21.1.2013
Týdenní aktualizace........

Zbývá ještě Trump a Čína
Už je to téměř měsíc, co se Britové v referendu rozhodli o opuštění EU (takzvaný brexit). Tento krok byl v prvním pololetí často citován jako jedno z největších rizik pro finanční trhy. Prozatím to však nebyla žádná tragédie a „Lehman efekt“, který by odstartoval globální paniku, se nekonal. Ve výsledku je hlavním rozdílem slabší libra, která zohledňuje očekávané uvolnění měnové politiky na ostrovech, které by jinak nepřišlo. Na druhé pololetí nám tedy podle rizikového kalendáře zbývá ještě Donald Trump a Čína.