Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Mnoho obchodníků si přečte knížku o tradingu či navštíví webinář o obchodování na forexu či jiných trzích a logicky je napadne praktická otázka, jak a kde mají s tradingem začít, kolik peněz potřebují do začátku apod. Pravdou je, že mnoho obchodníků si nemůže dovolit velký účet, ať už kvůli nedostatku finančních prostředků nebo nedostatečným obchodním zkušenostem. V tomto článku se zaměříme na aspekty obchodování s demo účtem jako prvním účtem začínajícího trader v kontrastu s reálným účtem s malým počátečním kapitálem.


Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.

Vyhodnocení obchodních příležitostí pro S&P 500, Bitcoin, Ethereum a Litcoin
V dnešním blogu se podíváme na vyhodnocení obchodních příležitostí z předcházejících dní.

Zelené investice: Konečně, sláva, jupí
Můj rezervovaný postoj k aktuální prezentované verzi elektromobilů je celkem známý. Občas si někdo možná položí otázku, proč o tom píšu tady, no já si myslím, že i v tomto světě jde o peníze. O horské dráze na kryptoměnách potom dnes pomlčím.

Fear and Greed Index: Jak funguje a jak ho číst
S nástrojem Fear and Greed Index přišla americká televizní stanice CNN. Jde o kombinovaný indikátor, který se s pomocí několika faktorů snaží identifikovat, jestli na trhu převládá strach, anebo naopak chamtivost. Jednoduchá a snadno stravitelná metrika je oblíbená u běžných investorů, kteří neumí nebo se obávají tradičních způsobů analýzy akciového trhu.

Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD cez denné časové rámce.

Nové TimeFramy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 27.2. - 5.3. 2023
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden a jak jsem rozšířil statistiku mé tradingové tabulky?

Začínáte s Prop tradingem? Využijte této exkluzivní slevy!
Díky modernímu prop tradingu máte možnost za poplatek obchodovat na účtech s opravdu vysokým kapitálem a nechat si vyplácet část zisků do své kapsy. V prosinci navíc česká prop firma Fintokei nabízí všem zájemcům 20% slevu na všechny své programy. Tu lze využít opakovaně. V tomto článku vám poradíme, jak ji získat.

Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 5.12.2013
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...

Trading ideas: EUR/NZD, GBP/AUD a EUR/AUD
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/NZD short, GBP/AUD short a do tretice EUR/AUD short.


Analýza: Index S&P 500 a EUR/USD
Pozitivní nálada z posledních týdnů posunula americký akciový index S&P 500 až k 2.050 bodům, kde na medvědích technických signálech (trendline rezistence, Doji svíce, medvědí divergence, překoupenost) a poklesech cen ropy započal swing korekci dolů.

Kam môže vystreliť zlato a striebro?
Dnes sa v mojom článku pozrieme na komodity a to konkrétne zlato a striebro. Tiež ste si všimli ich rast?

Praktická ukázka: Týden s poklidným koncem
Letošní léto se mi docela líbí. A to nejen proto, že je venku pěkné počasí, ale také proto, že se mojí strategii docela daří. Ačkoliv ještě nejsme ani v polovině prázdnin musím říct, že výsledky na tuto okurkovou sezónu jsou docela pěkné. Však se podívejte sami.

Výprodej akcií ASML: Příležitost pro vstup do pozice?
Jednou z hlavních událostí byl propad akcií nizozemského výrobce strojů na výrobu čipů ASML. Úterý 15. října byl nejhorší den pro tuto evropskou technologickou hvězdu od jejího vstupu na burzu před 25 lety. Akcie ASML se propadly během jediného dne o více než 15 %. Tak velký propad tato společnost ještě nezažila. U tak kvalitních firem, jako je ASML, se podobné výprodeje nedějí každý den, a tak si můžeme položit otázku, zda nenastal čas vstoupit do pořádného longu.

My lenoši - motor pokroku
Hned v první větě se omlouvám za ten „motor“ v nadpisu. Tím my lenoši rozhodně nejsme. Už to samo o sobě by kolidovalo s naším přesvědčením, že nic není natolik důležité, aby to nepočkalo na někoho jiného, kdo danou věc udělá. No a ten motor, to bychom museli být my tou vůdčí osobností, hybatelem, vytrvalcem a já nevím čím vším ještě. Upřímně, to po nás nikdo nemůže chtít.

Po korekcii prichádza ďalší rast – kryptomeny a akcie
V tomto blogu sa pozrieme na hlavné akciové indexy S&P 500 a DAX 30 a kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Nedávno pôsobil trh prehriato a tak prišla korekcia. Ak je ale jasný trend, po korekcii prichádza pokračovanie trendu. Ako to bude najbližšie týždne/mesiace na kryptomenách a akciách?

Obchodní analýza S&P 500 a EUR/USD
Důležité akciové trhy dále pokračují v iracionálním euforickém růstu, když absolutně ignorují jakákoliv případná rizika. Po překvapivém listopadovém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se naplňuje vývoj hodně podobný tomu pobrexitovému = nejdříve krátkodobý prudký propad a poté výrazný růst indexů (S&P 500 o cca 160 bodů). Ani italské referendum, které v neděli řeklo NE ústavním reformám premiéra Mattea Renziho nevzbudilo na finančních trzích ani jiskřičku obav, i když to může hodně zkomplikovat situaci v evropském bankovním sektoru v dalších měsících.

Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)
Článek se zabývá regulací kryptoměn ve světě. Popisuje, jak Evropská unie pracuje na jednotném regulačním rámci prostřednictvím MiFID II a MiCA, aby zajistila transparentnost a ochranu spotřebitelů. V USA je regulace roztříštěná mezi různé federální a státní agentury. V Asii jsou přístupy různé, s progresivními pravidly v Japonsku a Jižní Koreji, zatímco Čína kryptoměny striktně omezuje.