Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak na trhu funguje dlouhodobý trader
Zatímco mnozí obchodníci na finančních trzích preferují intradenní obchodování nebo scalping, existuje skupina traderů, kteří se zaměřují na dlouhodobé obchodování. Ti se liší nejen svou strategií, ale i přístupem k analýze trhu a řízení rizik. Dlouhodobý trading je disciplína, která vyžaduje trpělivost, hlubší porozumění trhu a jasně definované cíle. V tomto článku se podíváme na to, jak funguje dlouhodobý trader, jaké strategie používá a co ho odlišuje od ostatních účastníků trhu.

Praktické okénko – ID obchod na cross měnovém páru
V dnešním článku se podíváme na velmi rychlý intradenní obchod. Obsahem článku je popis obchodní příležitosti a také postup řízení samotného obchodu.

Praktická ukázka: 3 minuty změnily dojem z celého týdne
Velikonoční týden patří k těm, ve kterých je účast v trhu vždy trochu ošemetná. Často říkám, že přemýšlím, jestli se této hry účastnit nebo ne, no hned k tomu dodávám, že obchodník by neměl selektovat a měl by jet bez velkého přemýšlení stejně, jako jedou jeho backtesty.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a ropu WTI
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a ropu WTI. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Moje cesta prop tradingem – nová obchodní strategie a výsledky backtestingu + TradeLocker novinka prop firm
V tomto článku se podíváme na backtest nového obchodního přístupu a seznámíme se novinkou v prop tradingu aplikací TradeLocker.

Analýza S&P 500, EUR/USD a bitcoinu - BTC na all-time high
Hranice 70 000 USD na bitcoinu pokořena, indexy potkala menší korekce stále platného býčího trendu a risk on sentiment tak dále pokračuje. Co dalšího očekávat v nejbližších dnech?

INVESTIČNÍ GLOSA: Pražská burza válcuje i Wall Street. Letos je 5krát výkonnější než S&P 500
Pražská burza zažívá snové časy – její hlavní index PX i po loňském rekordním roce nadále posiluje. Letos už poskočil o bezmála 13 procent, což je výkonnost, na kterou řada akciových společností nedosáhne ani v ročním horizontu. Objemy obchodů na pražské burzy přitom poslední dva roky klesají.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?

Jak dlouho vydrží koruna vzdorovat?
Včerejší zasedání ČNB proběhlo dle očekávání, kdy 5členná majorita v čele s guvernérem Michlem nechala hlavní českou úrokovou sazbu na 7,00 %. Tento trend kontrastuje nejenom s přístupem velkých západních centrálních bank (BoE, ECB, Fed), které zvyšují úroky o 50-75 bps v rámci posledních měnové-politických rozhodnutí, ale také s kolegyněmi ČNB v Polsku a Maďarsku.

Pohled na index S&P 500 a EUR/USD
Pozitivní nálada na akciových trzích se od února drží i nadále. Po Mariu Draghim v minulých týdnech trhy nyní podpořila i prezidentka Fedu Janet Yellenová, když v podstatě definitivně ukončila dohady o možnosti brzkého zvýšení sazeb v USA. Navíc komentovala i připravenost a odhodlání Fedu k případným podpůrným akcím, pokud by bylo potřeba.

Akciový index Nasdaq: Co jej může ovlivnit v následujících týdnech?
Akciový index Nasdaq Composite zaznamenal v roce 2023 silný růst převyšující 35 %. Na stejné vlně euforie se tento index prozatím veze i v letošním roce 2024, avšak někteří velmi zkušení investoři se obávají rostoucí inflace, zvyšování úrokových sazeb a geopolitické nestability. Důležitou otázku proto nepochybně představují faktory, které mohou ovlivňovat Nasdaq v následujících týdnech. Které?


Vyhodnocení forward testu SATS DJIA
6 měsíců forward testu obchodního systému SATS DJIA přineslo zhodnocení 14,9 %.

Multitimeframe analýza: 9.2.2022 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Trhy věří, že Biden pomůže ekonomice
Jak už to tradičně bývá, euforie kolem zvolení nového prezidenta zažehla akciovou rally. Vítězství Joe Bidena potěšilo především investory do technologií, index Nasdaq si od volebního večera připsal 12 % a rozšířil tak letošní zisky na více než 40 %. Dle předpokladů pak oslaboval americký dolar, který dal prostor rizikovějším měnám i ostatním aktivům.

Trápí vás povánoční stagnace? Tyto 3 webináře vás vrátí zpět do hry
Naskočte po Vánocích co nejrychleji nazpět do rytmu trhů díky webinářům, které jsme si pro vás v lednu přichystali. Těšit se můžete na Ondřeje Hartmana, Jardu Tupého, ale také dvojnásobného mistra světa v tradingu Jana Smolena.

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?
Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.

Emerging markets se uklidnily – carry trade na obzoru
S příchodem zimy přišly do USA kruté mrazy, které dočasně zchladily také americkou ekonomiku. Množí se proto spekulace, že to s utahováním měnové politiky Fedu nebude tak žhavé, což je dobrá zpráva pro měny emerging markets, a to především pro brazilský real (BRL), tureckou liru (TRY) a jihoafrický rand (ZAR).

Krypto šeptanda (4.4.2025)
Úvod: Kryptoměny už dávno nejsou jen experimentem pro technologické nadšence — stávají se pevnou součástí globálního finančního systému. Bitcoin, kdysi považovaný za okrajový fenomén, začíná pronikat do firemních rozvah i geopolitických diskusí. Těžba se čistí od uhlí, finanční ředitelé zvažují nové strategie a hackeři bohužel nezůstávají pozadu. V tomto díle Krypto šeptandy nahlédneme pod pokličku událostí, které formují kryptosvět na prahu nové dekády.

Po dlhej odmlke
Dlho som sem nič nepridal. Niežeby som sa tradingu nevenoval. Venoval som sa mu a stále venujem. Čo sa zmenilo odkedy som pridal posledný blog je to že som zmenil stratégiu.