Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Aby ste mali svoj trading pod kontrolou, prestaňte sa snažiť kontrolovať trh (2. časť)
Ak zlyháte v príprave, ste pripravení zlyhať (Benjamin Franklin).

Je koruna před kolapsem?
Nová bankovní rada ČNB se drží svého slibu a udržuje úrokové sazby v Česku stabilní na 7,00 %. Jenže problémem pro českou korunu je zvyšování úroků v zahraničí, zejména pak v eurozóně a ve Spojených státech. Fundament koruny slábne, úrokový diferenciál se ztenčuje a polštář, který by měl českou měnu bránit proti spekulativnímu útoků, se vyčerpává.

Nastal konsolidáciam na menových pároch koniec?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Bitcoin 2 mesiace pred halvingom. Bude to tento krát iné?
Ahojte v tomto článku sa zameriam hlavne na halving. Ak chceme poznať budúcnosť mali by sme poznať minulosť a preto sa najskôr poďme pozrieť na predošlé 2 halvingy v roku 2012 a 2016. Pamätajte, že halving nemusí mať rovnaký priebeh ako v rokoch 2012 a 2016. Toto nie je investičná rada, len porovnanie.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, EUR/NZD a AUD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru AUD/USD se nachází EKG pattern. Cena měnového páru EUR/NZD zareagovala v pásmu 50.0-61.8 Fibonacci retracementu a cena AUD/JPY se aktuálně nachází W1 supportu.

Korekce na AUD a CAD lákají k shortu
Australský i kanadský dolar řadíme mezi komoditní měny, protože primární suroviny tvoří velkou část jejich vývozu. Komodity v posledních týdnech zastavily svůj propad, hodnota těchto měn se tedy k americkému dolaru mírně zotavila s tím, jak čínská ekonomika stabilizovala své hospodářství a Západ začal růst rychleji, než se předpokládalo.

Krokodýli a FOREX
Jaké je vaše nejoblíbenější zvířátko? Pro moji drahou kolegyni jsou to kočky, pro naši úspěšnou Asset manažerku je to fretka, pro mého dobrého kolegu je to přítelkyně, a pro mého druhého oblíbeného kolegu je to spousta přítelkyní. Každý to máme jinak a všechno je to dobré.

Je prudký pokles sazeb reálný?
V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.

Inflace stále nikde
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme pod pokličku nejdůležitějšímu indikátoru, který sleduje americká centrální banka (Fed) a také jeho dopad na aktuální vývoj kurzu amerického dolaru. Po nastavení inflačního cíle na 2 % se sám měnový výbor Fedu vyjádřil, že jeho hlavním měřítkem bude jádrová inflace (bez potravin a energií) vypočtená z koše spotřeby domácností.

Burzovní grafy: Index S&P 500 je na dalším rekordu
Americký akciový index S&P 500 po váhání v úvodu týdne zamířil výše. Nezastavila jej ani slabá data z trhu práce, za týden tak získal 1,23 %.

Podle čeho se rozhoduje Fed?
Inflační data ze Spojených států tento týden přilila optimismu do aktuální euforie na trzích. Meziroční růst cen poklesl na 3,1 %. Byť toto číslo navazuje na rekordní srovnávací základnu ve výši 8,9 % z loňska a jádrová inflace zůstává vysoko na 4,9 %, začaly ihned klesat sázky na zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.

Žhavý Apple přitahuje Morgan Stanley a měl by zajímat i vás
Apple se stal první americkou společností, která překonala tržní kapitalizaci 2 bilionů amerických dolarů. Svůj All-Time-High si společnost připsala 1. září na 134 USD za jednu akcii. Poté nastala korekce, která poslala společnost na 114 USD za akcii. Gigant se ale nevzdává a přichází s novými produkty, které přitahují i Morgan Stanley.

Index S&P 500 pokračuje v krasojízdě, hladina 5 000 bodů padla
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další solidní týden. Jeho výsledkem je čtrnáctý růst za patnáct týdnů (tentokrát o 1,37 %), další historické maximum a vstup do nové bodové tisícovky.

Spread a hĺbka trhu
Predpokladám (dúfam) drvivá väčšina ľudí na FXstreet vie, že spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou, ale ako vlastne dostaneme cenu za nákup a predaj? Čo s tým má spoločné hlbka trhu a ako sa dá pri obchodovaní využiť Depth of Market?

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Pozitivní zprávy o clech mají trhy rády. Jenže jak dlouho jejich růst vydrží? Stěžejní je v tomto ohledu datum 2.4.2025. Proč? To si povíme v dnešní analýze.

RSI/PA (W1, D1) trend system: Aktuální nastavení pro NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnový pár NZD/USD z pohledu RSI/PA (W1, D1) trend systému.

Ruská flotila pod sankcemi! Bude dostatek ropy?
Odcházející Bidenova administrativa poslala Rusku „dárek na rozloučenou“ výrazným zpřísněním sankcí. Ty nyní zahrnují i stínovou flotilu tankerů, díky kterým Rusko obchází sankční balíček z prosince 2022. Ten měl zastropovat cenu ruské ropy na 60 USD a omezit možnosti pojištění přepravy.

Mírná ztráta posunula index S&P 500 pod důležitou rezistenci
Index S&P 500 si po pátečním poklesu o 0,28 % připsal stejně mírnou ztrátu i z celý týden. Spotřebitelská i výrobní inflace byly vyšší, než se čekalo, a tak opět převážily obavy z delšího období (ještě mírně) vyšších sazeb.

Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod s velkým očekáváním a pokračování tradingové nudy
V článku se podíváme na otevřený obchod a důvody, kvůli kterým byl otevřen. Také nás čeká pohled na balance křivku a úsměvná novinka z prop segmentu.

Index S&P 500: Korekce se zatím nekoná a maxima jsou na dohled. Poslední krok ale může trvat dlouho
Pondělní rally zajistila, že index S&P 500 prodloužil řadu zelených týdenních svíček. Od úterý sice nic výrazného nepředvedl, ale pětidenní zisk 0,95 % je solidní.