Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Začínáte s tradingem? Přinášíme návod, jak správně využít testovací účet
Testovací účty jsou v dnešní době mezi investičními aplikacemi a brokery již normou. Ačkoliv jsou nyní využívány i dlouhodobými investory k otestování platformy, jejich stěžejní úkol je především na poli tradingu. V krátkodobém obchodování je méně prostoru pro chyby. Je tedy přirozené, že tradingový nováček při vstupu do neznámých vod volí méně rizikovou alternativu, kterou je při obchodování testovací účet, také označován jako tzv. demo účet. Právě na něm může každý zdarma a bez rizika vyzkoušet svou strategii. Nicméně i přesto, že na testovacích účtech nehrozí ztráta finančních prostředků, při nesprávném používání mohou začátečníka i zbrzdit v jeho obchodní kariéře. V tomto článku se podíváme na to, jak z testovacího účtu získat co možná nejvíce zkušeností, a zároveň jak se při tom vyhnout zásadním chybám.

Analýza akciového indexu S&P 500 a obchodní nastavení pro EUR/USD a ropu
I v tomto týdnu důležité akciové indexy lehce navýšily úrovně historických maxim (americké indexy) či maxim několikaměsíčních (německý DAX). Skoro každý den jsme mohli vidět scénář typický pro „nesvobodné“, nezdravé a manipulované trhy – sebevětší poklesy před otevřením trhů i po něm byly vždy následně v průběhu obchodní seance, bez jakékoliv relevantní zprávy a důvodu, zkorigovány výrazně nahoru a indexy nedokázaly ani jeden den zavřít v nějaké významnější ztrátě.

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.

Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Jak připravit podklady pro tvorbu AOS (5. díl)
Je mnoho obchodníků, kteří by si chtěli svoje obchodování zautomatizovat. Jenže sami neumí programovat a současně si myslí, že jejich myšlenka naprogramovat ani nejde. Budeme tedy pokračovat v tom, jak si pro náš AOS připravit podklady, respektive co předat programátorovi.

Hrozby kryptomien
Už som napísal blogy na slabé stránky, silné stránky či príležitosti kryptomien a blockchainu. V tomto blogu si poukážeme na hrozby, ktoré si veľa ľudí neuvedomuje, no sú reálne a dejú sa.

Multitimeframe analýza: 8.6.2023 SOYBEAN
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Kopírování strategií nefunguje, důležitá je vlastní myšlenka
Přijímání informací od zkušenějších obchodníků je velmi důležitá součást procesu učení. Ovšem příjem informací by měl doplňovat a rozšiřovat osobitý pohled na trading nikoliv jej utvářet.

Multitimeframe analýza: 27.10.2023 COFFEE (káva)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Obchodník měsíce: Ropný magnát ze středních Čech hraje na odolnou psychiku
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát nás zaujal trader ze středních Čech, který u XTB obchoduje od března loňského roku. Na trzích se však pohybuje už více než 8 let.

Americké obchodní války
Donald Trump a jeho administrativa řekli dost zavedenému globálnímu obchodnímu modelu, ve kterém Spojené státy nakupují a ostatní vyrábějí. I přes riziko poklesu celosvětové ekonomiky se nebojí rozpoutat se svými partnery obchodní války.

Americké akcie opět ztrácely, index S&P 500 má nakročeno k pullbacku
Americký akciový trh i ve třetím srpnovém týdnu ztrácel, když byly pozitivní vlivy rotace peněz směrem k titulům z odvětví energetiky nebo maloobchodu přebity poklesy v technologickém sektoru. Index S&P 500 za týden odepsal 2,11 % a z lokálního závěrečného maxima z konce července odepisuje 4,78 %.

Pohled tradera na českou korunu a palladium
Měnový pár EUR/CZK v posledních dvou týdnech konečně předvedl, co jsem od něj poslední rok očekával = pokles na dohled úrovni 25,00. Tento pár se přibližně poslední rok rád chová zcela opačně, než očekávají analytici či prognózy ČNB. Když pár nedokázal oslabovat k očekávaným cílovým kurzům v rozmezí 24,50-25,00, v polovině roku se analytické výhledy a komentáře postupně obracely a avizovány začaly být kurzy kolem 26,00.

ČNB fixuje EUR/CZK
Zdraží pohonné hmoty a elektronika, znehodnotí se nám úspory! Ale pomůže to vývozcům a hospodářskému růstu, dluhy nebudou takové břemeno! O intervencích, ke kterým se Česká národní banka před týdnem uchýlila a slíbila tak držet kurz koruny v blízkosti 27 korun za euro, se napsalo již hodně, a to jak z tábora odpůrců, tak podporovatelů. Co to ale znamená pro trading měnového páru EUR/CZK?

Burzovní grafy: Americké akcie pokračují v růstu
Uplynulý týden byl díky posunu v obchodních vztazích USA a Číny pro akcie pozitivní, akciový index S&P 500 posílil na nová historická maxima a přidal 0,73 %.

Praktická ukázka: Korunka ke korunce
Málem se mi stala neuvěřitelná věc. Skoro jsem zapomněl napsat praktickou ukázku za minulý týden. První, co mě napadlo po zjištění, že jsem to neudělal, bylo, že zklamu nejen svoje podporovatele, kterým přetrhnu niť, ale i své "podporovatele", kteří se nebudou mít čím bavit.

Růst cen akcií pokračuje, index S&P 500 přidal přes 2 %
Americký akciový trh má za sebou třetí růstový týden v řadě. Index S&P 500 během něj posílil o 2,24 %.

Trhy s Danem: NZD/USD RRR 1:4 - analýza, logika vstupu, vstup, ziskový obchod
V tomto blogu sa pozrieme a rozoberieme si spôsob, akým sa dajú vyhľadávať potencionálne ziskové obchody so šancou na úspech. Dňa 10.3.2019 sme si písali v blogu o možnosti potencionálneho long obchodu na menovom páre NZD/USD. Túto príležitosť som osobne zobchodoval nie len z denného (a tým pádom pre mňa hlavného) timeframu ale vstup som vyhľadal aj na timeframe H1. Tento timeframe ponúkol pekný vstup a následne veľmi ziskový obchod.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

AOS: peníze snadno a rychle?
Je možné opravdu rychle a snadno pomocí automatických strategií začít vydělávat peníze?