Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Benzín, ropa, úroky a koruna
Cena benzínu a nafty za několik dní skokově vyrostla a leckde se prodává i za více než kdysi nepředstavitelných 50 korun za litr. Znovu se tak potvrdilo, že aktuální inflace není pouze o nákladech, ale z velké části také o maržích. Zkrátka „když to trh snese, proč bych nezdražil“. Poptávka je silná a zvyšování cen vstupů je dobrá záminka pro ještě vyšší zdražení prodejů.

Vliv volatility na nastavení RRR
Nastavení a řízení rizika je alfou a omegou každé ziskové obchodní strategie. Proto je potřeba tento proces nastavit na aktuální tržní podmínky. V článku jsou popsány metody nastavení rizika v závislosti na požadavcích obchodní strategie a také metody umožňující maximalizaci zisku a minimalizaci rizika.

Trochu jiný pohled na ztráty v tradingu
Ztráty jsou neoddělitelnou součástí tradingu. Jsou jedinou jistotou, kterou v našem obchodování máme, jsou tím, co nás budí ze sna, když držíme pozici několik dnů a jsou tím, kvůli čemu celá řada, vlastně drtivá většina nováčků s tradingem končí a odchází od něj. Na druhou stranu ztráta je jediná věc, kterou můžeme důsledně kontrolovat a kterou můžeme beze zbytku řídit.


174 týdnů praktických ukázek: Bilance
Je skoro neuvěřitelné, jak dlouho to je. Víc jak tři roky vás tady každý týden prudím s obchody, které dělá moje strategie. Svým způsobem musím poděkovat za vaši trpělivost a věřím, že alespoň pro pár obchodníků to je něco, nad čím se dá zamyslet... Minimálně by to mohlo být potvrzením toho, že vytrvalost a kontinuita v tradingu dává určitý smysl.

Úvod do Price Action I: Proč je letos trading výhodnější než investice?
Analytici se shodují, tento rok nasvědčuje vše tomu, že trhy budou přát spíše aktivnímu tradingu než pasivnímu investování. Inflace, vysoké úrokové sazby, válka na Ukrajině - všechny tyto problémy jsou bohužel stále aktuální. Dokud nezmizí, situace na trzích bude stále stejná - vysoce volatilní, a tím pádem lákající k tradingu. Pokud se letos chcete přeorientovat z investora na tradera a začít spravovat své investice více aktivním způsobem, série těchto článků a náš nejnovější ebook vám s tím pomohou.

Společný London Break (14. díl)
Stále ještě máme v kapse připravenou strategii pro akciový index DAX. Často si na ni ani nevzpomenu, no myslím si, že stále stojí zato sledovat ji a to minimálně z jednoho prostého důvodu.

Chystá sa pokračovanie trendu na zlate a striebre?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.5.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....

Volatilní trhy: Co očekávat od S&P 500, ropy a Bitcoinu?
Poslední týdny na trzích přinesly výrazné pohyby a rozhodně se nedá říci, že by letošní podzim byl klidný. Nadcházející týdny a měsíce pravděpodobně mnoho stability nepřinesou. Očekává se, že volatilita na trzích bude pokračovat, zejména kvůli probíhající výsledkové sezóně, blížícím se americkým prezidentským volbám a geopolitickému napětí na Blízkém východě. Analytici XTB proto připravili přehled tří instrumentů, které aktuálně zvýšenou volatilitu zažívají.

Americké akcie odepsaly bezmála tři procenta, zvýšená volatilita pokračuje
Situace na americkém akciovém trhu se prakticky nemění – denní rozpětí cen jsou vysoká, trh prudce reaguje na zprávy a následně předvádí podobně výrazné protipohyby. Za celý týden index S&P 500 odepsal 2,88 %.

Způsob, jakým každý z nás žije, je formován smyslem, který přiřadíme událostem, jež nás "potkávají"
Proč nejsme schopni dodržovat nastavení obchodu, proč ztrácíme tam, kde jsme si jisti...?

Aké cieľovať ZHODNOTENIE?
Ruku na srdce milí nadšenci finančných trhov. Téma: "Zhodnotenie finančných prostriedkov" je téma, ktorá vyvoláva zimomriavky na tele aj skúseným a ostrieľaným obchodníkom. Zlato, peniaze, majetok a financie priťahujú ľudí už od dávnych dôb. Množiť, honobiť a získavať tieto prostriedky k nezávislosti, blahobytu, rešpektu, statusu a moci láka väčšinu ľudí. My obchodníci obchodujeme na finančných trhoch za účelom nadobudnutia a zhodnotenia svojich úspor a svojho kapitálu. Všetci máme určite očakávania. Niektorí obchodníci majú skromné a veľmi reálne očakávania a očakávania niektorých obchodníkov nekorešpondujú s ich skúsenosťou, znalosťami, psychickými dispozíciami a v neposlednom rade s realitou. V tomto blogu si napíšeme niečo o tom - Aké cieľovať zhodnotenie?

Ktorým smerom sa vydať? Úvaha o budúcich krokoch
Napísali sme si odkiaľ ideme a musíme si ujasniť kam smerujeme kam sa chceme dostať. Nie vždy je to jednoduché. Človek chce raz jedno a nabudúce zas iné. V investíciách a v práci s peniazmi by však každý, kto chce seriózne podnikať a byť úspešný, mal mať jasne daný cieľ. Vytýčiť si ho a držať sa ho. Vzpínať svoj zrak do ďalekej budúcnosti a tento cieľ mať vždy pred očami. No nesmie nám chýbať ani plán a cesta, po ktorej vykročíme vpred. Určime si cestu, po ktorej budeme kráčať za dosiahnutím cieľov a naplnení svojich plánov a očakávaní.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 24.1.2011
Technická analýza majors měnových párů podle teorie Elliottových vln.

To je prostě pořád dokola
Stokrát? Tisíckrát? Kolikrát jsem o tom mluvil a pořád je tolik lidí, kteří si myslí, že kecám. Možná mě neposlouchají, možná mě nečtou, ale upřímně, vážně si někdo myslí, že nemám pravdu? Ale vlastně ano, určitě si to myslí, protože jinak by nepřicházeli o svoje peníze. Samozřejmě čest výjimkám, kteří tu věc pochopili už dávno přede mnou, a i ve svých úspěších jsou mnohem dál.

Jim Rogers v najbližších rokoch očakáva najhorší medvedí trh za svoj život
Kým sa globálne akcie pokúšajú zotaviť zo svojej najväčšej štvrťročnej straty od globálnej finančnej krízy, veteránsky investor Jim Rogers vraví, že bude ešte horšie.

Čtyři nejlepší metody na vnitřní klid při tradingu
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Staňte sa lepším traderom vďaka použitiu emócii vo váš prospech
Hneď na začiatku by som chcel prebrať staré klišé – neobchodujte s emóciami. Pre začiatočníkov je toto nerealistické a nemali by sa o to pokúšať. Nie sme roboti a nemali by sme sa pokúšať chovať ako robot a potlačiť čo sa deje v našich hlavách. Ako obchodníci neprogramujeme naše obchodné kritéria a neodstraňujeme „samých seba“ z rozhodujúcich procesov obchodovania ako to robia kvantitatívni obchodníci vďaka algoritmom. Aj keď nie sme kvanti, stále potrebujeme tvrdé pravidlá aby nám pomáhali pri rozhodovaní a risk manažmente. Obchodný plán. To je prvý krok k zmenšeniu negatívnych emócií a zdôrazneniu tých pozitívnych.

Pštrosí efekt – Před ztrátami strkáme hlavu do písku
V dnešním psychologickém článku si vypůjčíme metaforu ze světa zvířat a budeme zkoumat vznik pasivního obchodního chování pomocí aplikované nečinnosti.