Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pro a proti koupi zlata
Cena žlutého kovu se v letošním roce stabilizovala v blízkosti 1300 USD za unci. Otázka zní, zda je tato cena i po 30procentním poklesu z maxim roku 2011 stále vysoko, nebo již přišel čas zlato nakoupit a postavit se do zástupu býků. Dnes se proto v rámci fundamentální analýzy podíváme na dva hlavní ukazatele na trhu zlata – reálné úrokové sazby a poptávku.

CME zvyšuje margin pro stříbro, komodity padají
CME group (skupina ovládající burzy s futures v Chicagu a New Yorku) v úterý oznámila, že zvyšuje margin (zálohu) pro otevřené pozice se stříbrem z $5000 na $6500 za standardní pozici o objemu 5000 trojských uncí.

Trumpovy plány už škodí měnám
Včerejší představení jednotlivých bodů daňové reformy prezidenta USA Donalda Trumpa se neobešlo bez reakce finančních trhů a americký dolar z něho vytěžil maximum možného.

Kam smerujú librové páry?
V dnešnom špeciálnom blogu sa zameriam čisto na budúci vývoj libry na najbližšie týždne a mesiace. Všetky vyzerajú na najbližšie obdobie dosť longovo, takže si to poďme rozobrať v analýze.


Čaká ropu a plyn pád alebo bude tento mega trend pokračovať?
Ropa a plyn sa ocitli na dne začiatkom roka 2020, no potom nastúpili do masívneho uptrendu a investorom museli urobiť veľké zisky. Obe komodity sa ale zastavili na dôležitých rezistenciach. Čaká nás obrat? Poďme sa pozrieť na grafy.

Moje cesta prop tradingem – sázka na silný dolar a slevy na challenge
V tomto článku se podíváme na otevřený obchod, vývoj balance křivky a připomeneme si, že prop společnosti rády využívají slevové akce.

Středoevropské měny: Jak na ně a na co si dát pozor?
Dvě nejčastější témata jsou: výhled pro tyto měny a faktory, které je nejvíce ovlivňují.

Sílící dolar a intervence ČNB
Fenoménem listopadu a prosince je americký dolar, který od prezidentských voleb válcuje takřka všechny světové měny. Velkou podporou pro dolar jsou rostoucí úrokové sazby, a to nejenom ty krátkodobé stanovené americkou centrální bankou, ale především výnosy dlouhodobých dluhopisů, jejichž výnosy se rychle rostou nad 2,50 % p.a. a přitahují kapitál směrem do Spojených států.

Jak funguje obchodování na mezibankovním trhu
Obchodování na mezibankovním trhu je pro mnoho obchodníků a investorů velkou neznámou, avšak pochopit, jak prakticky celý trh funguje, je naprosto klíčové pro dlouhodobé úspěšné působení na finančních trzích. Pojďme si proto detailněji přiblížit, jak funguje obchodování na mezibankovním trhu a jakou cestou bychom se měli jako profesionální obchodníci na finančním trhu vydat.

Spojené státy se konečně rozhodly snížit úrokové sazby. Co na to trhy?
Dlouho očekávaný krok amerického Federálního rezervního systému se konečně stal skutečností, když poprvé od roku 2020 snížil základní úrokové sazby. Přestože to umožnily trvale slibné ekonomické údaje včetně klesající inflace, snížení bylo nakonec radikálnější, než mnozí očekávali. V předchozím týdnu došlo v eurozóně ke snížení sazeb již podruhé v tomto roce. Je zřejmé, že inflace je v mnoha západních zemích na ústupu, ale riziko jejího návratu nezmizelo.

Obchodník měsíce XTB – Petr Zýma: Jak se stát ziskovým traderem?
Petr Zýma je Senior Account v XTB a kapitán českého baseballového národního mužstva, se kterým právě nyní reprezentuje naši zemi v Japonsku.

Euru možná pomůže Čína
Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro. Oživení ekonomického růstu v Číně a blížící se obchodní dohoda se Spojenými státy však dává Evropě naději, že se blýská na lepší časy. Zatím můžeme mluvit pouze o naději, jelikož Evropa má vlastní problémy a nová hrozba celní přestřelky s USA může vše ještě více zkomplikovat.

Trhy padajú, medvede trhajú všetko naokolo
V posledných dňoch trhy padajú ako sekera padá ku dnu. Čím je to spôsobené? To by viacerí radi vedeli. Otázkou ale zostáva, čo v takejto chvíli robiť so svojim portfóliom.

Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (1. časť)
Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?

Největší riziko pro příští rok
Zdá se, že výhled na rok 2018 je na všech frontách namalován na růžovo. Eurozóna i USA by měly dosáhnout nadprůměrného růstu při nízké inflaci. Emerging markets také šlápnou na plyn, když opozdilci jako Rusko a Brazílie výrazně zrychlí růst. Investoři se tak přestávají bát a berou na sebe čím dál větší rizika. Odkud by mohla přijít rozbuška?

Čas zdanit své zisky! Jaká jsou pravidla a jak to funguje u XTB?
Počátek roku je vždy spojen i s jednou nepříjemnou povinností, kterou je daňové přiznání. Ačkoliv daně jsou určitě nedílnou součástí chodu celého našeho státu, málokterý investor nebo obchodník má radost s dělením svých zisků, obzvlášť když případné ztráty si poté musí hradit sám. Vzhledem k tomu, že daně jsou nejen nepříjemné, ale pro mnohé i těžko uchopitelné téma, připravili jsme pro Vás krátký článek, jak celý tento sytém funguje a na co bychom si měli dát pozor.

Ripple je v moci prodejců
Stav kryptoměnového trhu je zpočátku dubna poněkud nejednoznačný. Rizika jsou velká a v investorech vyvolávají nejistotu, zda se do nakupování krypto aktiv pouštět. Samotný Ripple z pohledu technické analýzy stále oslabuje a hlavní trend je klesající. To potvrzuje jak časový rámec D1, tak některé z indikátorů.

INVESTIČNÍ GLOSA: Pražská burza válcuje i Wall Street. Letos je 5krát výkonnější než S&P 500
Pražská burza zažívá snové časy – její hlavní index PX i po loňském rekordním roce nadále posiluje. Letos už poskočil o bezmála 13 procent, což je výkonnost, na kterou řada akciových společností nedosáhne ani v ročním horizontu. Objemy obchodů na pražské burzy přitom poslední dva roky klesají.

3 kroky k investicím do 5G
Nová generace bezdrátové mobilní technologie, nazývaná 5G, je již dostupná v mnoha telekomunikačních sítích a oproti 4G má obrovské výhody. Rychlost 5G může být až stokrát vyšší než 4G, latence je nižší (což znamená, že se rychleji pohybuje mezi věžemi a zařízeními) a kapacita je lepší, což umožňuje připojení většího počtu zařízení. Vzhledem k tomu, že 5G je již na mnoha trzích zavedeno, investory možná zajímá, které společnosti by mohly z této nové technologie těžit nejvíce. Proč jsou podle mého názoru NVIDIA, Qualcomm a Apple nejlepšími akciemi v oblasti 5G?