Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Inflace dále roste: Jak obchodovat? | Investiční Memento #50
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 50. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Žijúca legenda a globálny líder v oblasti správy financií
V dnešnom článku si predstavíme jednu z hlavných postáv predošlého článku. Larry Fink je inšpiratívna osobnosť, líder, a svoje schopnosti dokázal uplatniť počas svojej dlhej fenomenálnej kariéry. Meno Larry Fink môže byť benchmarkom pre všetkých portfoliomanažérov a investičných správcov.

3 důležité skutečnosti, které je třeba mít stále na paměti
V tomto článku se podíváme na několik skutečností, jejichž uvědomění vám pomůže stát se lepším traderem. O některých jste možná slyšeli, o jiných třeba sami přemýšleli.


Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Obchod do směru trendu s využitím aktuálního momenta a nekompromisní stop loss při trávení volného času. V tomto článku nás čeká tradingová realita ze dvou úhlů pohledu.

Veria ľudia viac Bitcoinu než akciám?
Aj keď akcie a Bitcoin sú iná forma aktív a každá má svoje výhody a nevýhody, tak si sú v pár veciach podobné. Prieskum urobený v Amerike zameraný na Bitcoin zistil, že vyše polovica ľudí vlastní kryptomeny alebo o tom uvažujú. Ľudia sice veria akciovému trhu viac než Bitcoinu, no nie o moc. Na prieskum bolo vybraných 2000 ľudí a podľa výsledkov 57% ľudí verí viac akciovému trhu než Bitcoinu, no 43% ľudí verí viac Bitcoinu než akciám.

Psychika tradera – zisk stojí na místě
Všem se nám to někdy stalo. Máme dobrou strategii, která má jasné opodstatnění a pravidla. Máme vyladěné parametry a máme za sebou stovky backtestů, abychom se ujistili, že jdeme správným směrem. Plni optimismu začneme obchodovat, jenže úplnou náhodou v době, kdy se něco stalo a náš zisk se „motá“ okolo nuly. Co s tím?

EUR/CHF z vyšších časových rámců
V dnešním blogu se spolu podíváme na měnový pár EUR/CHF. Budu vycházet z týdenního grafu a prozoomujeme se až na graf hodinový. Předpokládám růst ceny. Nastavím podmínky pro případný buy obchod a tentokrát ukáži také, jakým způsobem obchoduji breakouty rezistencí.

EUR/USD - vývoj páru po ECB
Vo štvrtok sme mali zasadnutie Európskej centrálnej banky. Po jej rozhodnutí sa euro odrazilo mierne vyššie, no pohyb bol pomerne vágny a býci sa rýchlo sťahovali zo svojich novo nadobudnutých úrovní, ktoré boli pre EUR/USD najvyššie od roku 2015. Kam sa však môže pár pohnúť začiatkom nového týždňa? Ako „chápať“ rozhodnutie ECB - medzi riadkami? Aj na to sa pozrime v nasledujúcej analýze.

Praktické okénko – Dlouhodobější obchod s příhozy do zisku
Řízení obchodu v zisku je stejně tak důležité, jako řízení obchodu ve ztrátě. V tomto článku se podíváme na praktickou ukázku práce právě s obchodní pozicí v zisku.

Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Pěti drobnými krůčky se americké akcie posunuly o procento výše
Americký akciový index S&P 500 ve všech pěti obchodních seancích uplynulého týdne posílil, byť někdy velice skromně. Celkem je z toho po týdenním zakolísání opět zelená svíčka a zapsaných +1,16 %.

Technická analýza komodit NGAS a WTI
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat zemnímu plynu a ropě WTI. Cena zemního plynu se právě nachází na rezistenci a cena ropy ani po klidném létě nechce růst.

Praktická ukázka: Další nekonečné čekání na odprodeje
Trading je skvělá věc. Jen málokdy nás nechá jen tak v klidu a v pohodě. Občas nám udělá radost jednoduchým výdělkem, občas nás drží dlouho v nervech. Prostě někdy je to legrace, někdy je to k pláči. Přesto obchodujeme rádi a jsme pyšní, pokud máme alespoň trochu ucházející výsledky.

VIDEO: Schůzka ministrů financí EU zatím bez výsledku. Trhy zůstávají v klidu
Klidné včerejší obchodování dokázaly narušit až ve večerních hodinách zprávy o nedohodě mezi Řeckem a soukromými investory na restrukturalizaci části dluhu a další snižování ratingů pro největší francouzské banky.

Výběr z nedělní přípravy: Jak vidím situaci na USD/JPY
Supporty a rezistence jsou zbraní každého diskréčního obchodníka. Patří mezi zbraně dvousečné a je potřeba s nimi podle toho zacházet. V souboji o zisky nám mohou pomoci dosáhnout kýženého triumfu v podobě profit targetu a stejně tak, při špatném zacházení újmu v podobě stop-lossu. Myslím, že současná situace na měnovém páru USD/JPY brzy prověří schopnosti FOREX bojovníků v používání této efektivní zbraně.

Optimalizace obchodních strategií – výběr kritérií
V předchozím díle jsme představili základy optimalizace parametrů technických indikátorů – jak pomocí počítačových algoritmů a strojového učení najít tu „nejlepší“ kombinaci parametrů. Jak se ale pozná „nejlepší“ strategie? Je asi zřejmé, že za účelem algoritmické optimalizace je třeba přesně definovat, kdy je nějaká strategie lepší než druhá a ideálně kvantifikovat, o kolik.

Index DAX: 50. týden z pohledu technické analýzy
Tak minulý týden to bylo zkraje týdne pěkně zamotané.

Týden na trzích podle burzovních grafů
Index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal přes procento. Po mírné pondělní ztrátě přišly tři dny s alespoň procentní změnou, páteční výrazný růst nakonec zmírnil na 0,3 %. K historickým maximům nechybí mnoho, jen ten rozhodující impulz nebo energie zatím nepřišly.

Co znamená ruský bankrot pro trhy?
Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.