Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

10. MQL4 - Moje první strategie (2/2)
V následujícím bloku budeme pokračovat ve vytváření naší první strategie

Jaké iluze si projektujeme do trhů?
Trh není ani spravedlivý, ani nespravedlivý. Neodměňuje za snahu, nemá paměť, nemá vůli. Přesto s ním většina obchodníků komunikuje jako s „něčím“, co by mělo reagovat logicky nebo alespoň „férově“. Jaké iluze si do trhů promítáme – a proč jejich rozpad často bolí víc než samotná ztráta?

Makroekonomické události v 1. týdnu reálného kola soutěže BOSSA
V neděli večer 4. listopadu se začátkem týdenní obchodní seance odstartovala 1. investiční soutěž v ČR na reálných účtech. První výsledky ukazují, že soutěžící přistupují k investování zodpovědně a hlavně opatrně.

Trump zverejnil návrh rozpočtu
Donald Trump v pondelok zverejnil návrh amerického rozpočtu na rok 2019, ktorí začne v októbri. Ako tento návrh vyzerá? Ráta s výstavbou plotu, novými protibalistickými raketami aj znížením výdavkou na sociálnu oblasť.

Jak se společnost XTB staví k nové regulaci finančních trhů ESMA?
Necelé dva měsíce zbývají do implementace většiny pravidel nové celoevropské regulace CFD kontraktů. V Česku je ale zatím ticho po pěšině, jakoby nervozita některých hráčů dokázala přehlušit blížící se realitu. Protože se jedná o jedno z nejzásadnějších omezení finančních trhů, které kdy bylo v Evropě schváleno, tak bychom rádi na toto téma rozproudili diskuzi.

Konstrukce AOS v programu StrategyQuant s využitím náhodného generování
Možnosti, které pro stavbu automatických obchodních strategií (AOS) v programu StrategyQuant používám, jsou v podstatě dvě. Buď nechám program AOS generovat náhodným způsobem anebo využiji genetickou evoluci.

Dobíháš tramvaj? Nechoď na burzu!
Poznatky a zkušenosti z běžného života mohou mnohdy sloužit obchodníkovy jako předloha možných vzorců chování, díky které má možnost zapracovat sám na sobě. Návody v čem a jak se zlepšit, je možné nalézt i v takových maličkostech jako je rozdíl mezi čekáním na tramvaj nebo jejím dobíháním.

Kurz koruny projde tento týden silným testem
Inflace v České republice zpomaluje a Bankovní Rada ČNB se přepíná do vyčkávacího módu. Jestřábů ubývá, na což reaguje i kurz české koruny, který už delší dobu stagnuje lehce pod 25,50 za euro a chybí mu impuls pro pokračování sílícího trendu.

Jak je to se zahraničním obchodem USA a Mexika? Kdo z něho profituje?
Je zahraniční obchod mezi Mexikem a Spojenými státy tak jednostranně nevýhodný pro USA, jak tvrdí Donald Trump? Profituje Mexiko z obchodní dohody uzavřené v roce 1994 více než Washington? Detailnější pohled na vzájemný zahraniční obchod obou sousedů nám ukáže, že obchodní vztahy nemusí být tak jednostranné, jak je americký prezident demonstruje.

Dvě centrální banky s vlastní měnovou politikou: Japonsko a Švýcarsko
Ve středu nás čeká první rozhodnutí Fedu pod druhým Trumpovým mandátem o výšce sazeb na americkém dolaru. Většina analytiků předpokládá, že sazby zůstanou na stejných úrovních. To se nemusí líbit novému americkému prezidentovi Trumpovi. Čekají nás minimálně čtyři roky, kdy síla měny se stane ekonomickou zbraní.



Dolar pod tlakem. Zlato a stříbro nad silnou resistencí
Středeční seance přinese v tomto týdnu první zajímavější data.

Praktická ukázka: O (ne)falešném průrazu
V minulém týdnu jsem psal o situaci, kterou přinesla moje strategie a trochu jsem se zamyslel nad tím, co je to vlastně ten falešný průraz. Dnes už víme, jak to celé dopadlo.

Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?
Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.

Dva roky na forexu aneb co vás všechno může potkat a neminout
Je už to hodně dlouho, co jsem zde publikoval svůj první (a doteď také poslední) článek týkající se mých zkušeností s tradingem. Mimochodem dnes bych na něm změnil každé druhé slovo. Je strašnej. Ale to teď ponechme stranou.

Proč je psychologie v tradingu tak důležitá?
Pro úspěšné obchodování na finančních trzích je zapotřebí mnoho dovedností. Mimo jiné zahrnují schopnost vyhodnotit fundamenty námi obchodovaného trhu a určení cenových trendů a významných úrovní supportů a rezistencí na trhu. Ovšem žádná z těchto technických dovedností není tak důležitá jako myšlení obchodníka. Udržování emocí v určitých mezích, rychlé rozhodování a cvičení disciplíny jsou součástí toho, co bychom mohli nazvat psychologií obchodování. Existují dvě hlavní emoce, které je třeba pochopit a udržet pod kontrolou: strach a chamtivost.


Rozkolísaný vývoj vrátil index S&P 500 o 2 % níže, rezistence potvrdila svou sílu
Po předchozím silném růstu byl uplynulý týden převážně ve znamení poklesů. Za pět obchodních seancí index S&P 500 odepsal 1,94 %.

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)
V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.