Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


INVESTIČNÍ GLOSA: Apple ustoupil Trumpovi a představí iPhony dřív. Co to znamená pro cenu?
Kalifornského giganta Apple v pondělí čeká vrchol sezóny – firma představí novou vlajkovou loď mezi iPhony a další produkty. Co to znamená pro ceny akcií nejhodnotnější společnosti světa? A proč i takový gigant musel ustoupit předvolebnímu dění v USA?


Burzovní grafy: Index S&P 500 uzavřel na hranici supportu, je blízko letošních minim
Americký akciový index S&P 500 si připsal druhou týdenní ztrátu v řadě, tentokrát odepsal 1,26 %. Snahy býků o udržení letošních mírných zisků vzaly zasvé ve čtvrtek a v pátek.

S příchodem regulace ESMA pozor na částečné uzavírání pozic na Metatraderu otevřených před 1. srpnem
Evropský orgán pro cenné papíry a trhy vydal dne 22. května 2018 rozhodnutí o dočasné intervenci v souvislosti s kontrakty na vyrovnání rozdílu (CFD), s účinnosti od 1. srpna 2018. Tato informace už proběhla médii a podrobně jsme se ji v posledních týdnech věnovali. Vzhledem k tomu, že mezi vydáním rozhodnutí a účinností intervence ze strany ESMA nebylo zrovna „moře“ času, na některých detailech její implementace jsme pracovali ještě na začátku července.

Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
Pokud se vám v tradingu dlouhodobě nedaří, mohou být jednou z příčin špatně naučené návyky. Možná vás překvapí, že mezi ně často patří i způsoby chování, které obchodníci považují za zdravé. Které to jsou se dozvíte v tomto článku.

Britská libra, koronavirus a inflace
Britská vláda v čele s Borisem Johnsonem již před měsícem zrušila všechna omezení pro potlačení pandemie. Místní ekonomice by tak nemělo stát nic v cestě k plnému oživení, protože ani velké koncerty ani noční kluby nemusejí být na Ostrovech zavřené. Ani Spojené státy již ekonomickou aktivitu svých občanů příliš neomezují. Mezi oběma velmocemi ale najdeme několik rozdílů, které by se měly časem odrazit i v kurzu libry vůči americkému dolaru.

Burzovní grafy: Naděje na obnovení jednání o obchodu podpořily americké akcie, index S&P 500 přidal bezmála dvě procenta
Americký akciový trh v uplynulém týdnu pokračoval v posilování, index S&P 500 vzrostl o 1,79 %.

ECB ve stínu evropských voleb
Euro proti americkému dolaru tahá za kratší konec. Nejenže si trhy přebraly vítězství Donalda Trumpa jako dolarově pozitivní událost a americká centrální banka již téměř s jistotou bude zvyšovat úrokové sazby na svém zasedání v příštím týdnu, společnou evropskou měnu stáhl níže i výsledek italského referenda.

Americké akcie ustoupily z maxim, trh sleduje vývoj okolo koronaviru
Na trhy se v malé míře vrátil normálnější vývoj. Po páteční ztrátě o bezmála procento index S&P 500 za týden odepsal 1,03 %.

Jak se obchodovalo v dubnu podle fialových indikátorů
Měsíční hodnocení tradingových seancí s využitím purple indikátorů je opět zde a snad netřeba dodávat, že duben měl díky různým událostem zase co nabídnout. Nicméně, k čemu že vlastně v dubnu 2020 došlo? Například jsme se stali svědky událostí, které byly do té chvíle zcela bezprecedentní a nemyslitelné. Zboží, co nikdo nechce, auta skladovaná na letištích a ropa za kterou se platí odběratelům, to představuje jen malý výčet následků koronavirové krize, kterou ještě k tomu doprovázela ropná válka světových velmocí.

Měna, která ochrání před inflací
Návodů i snah, jak v letošním roce porazit inflaci, přibývá. Tradičním aktivům, která tuto nálepku historicky dostávají, se však nedaří. Zlato, nemovitosti ani nově kryptoměny růst spotřebitelských cen neporazí, ve finále u těchto investic budeme rádi za jakékoliv nominální zisky, ať už v amerických dolarech nebo korunách.

Praktická ukázka: Jak jsem zůstal viset v obchodě
Často o tom mluvím. Volatilita je něco, co dopřává naším strategiím možnost vydělat, případně prodělat peníze. No takový klid a mrtvo, které jsem viděl několik dnů v minulém týdnu, to tedy bylo něco. Skoro ani lístek ve větru se nepohnul.

Jak obtížné je držení otevřeného zisku?
V jedné nedávné diskuzi jeden čtenář řekl, že má potíže udržet otevřený obchod po dobu několika dnů. Předpokládám, že se jedná o obchody ziskové, protože u ztrátových je to zcela jiné, řekl bych jednodušší.

Záleží na tom, kdo je první nebo nejlepší?
Mnoho obchodníků bere trading jako určitý druh sportu. Chtějí být první a nejlepší. Předpokládají, že až se k této metě dostanou, takže to bude okamžik rovnající se otočení vypínače a tím okamžikem se jim změní život.

Ropná rally je u konce
Za posledních 12 měsíců prošla ropa velice pozitivním obratem, když od minim z loňské zimy zdražila o více než 100 %. Tento vliv také v následujících měsících uvidíme v rychle rostoucí inflaci. Není ale třeba se obávat rychleji rostoucích cen, protože tento efekt bude dočasný. Zdá se, že ropa ve svém růstu skončila.

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)
V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/CHF, AUD/NZD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnových párů NZD/CHF a GBP/AUD se nachází na Klíčových levelech. Na měnovém páru AUD/NZD by mělo dojít ke korekci po breaku trendové čáry.

Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.

Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.