Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....

Nové analytické periodikum k službám traderů
Vítám Vás u zrodu mého nového fx-blog periodika, které Vás bude ode dneška provázet každým obchodním týdnem, blog bude zveřejňován vždy během středeční seance.

Skeptik je nejlepší trader
Flexibilní myšlení je v tradingu jedna z nejdůležitějších věcí. Během tohoto způsobu uvažování, obchodník přepíná mezi pozitivním pohledem na trhy a pohledem negativním.

Multitimeframe analýza: 19.10.2022 NZD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu
Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.

Trhy s Danem: NZD/USD RRR 1:4 - analýza, logika vstupu, vstup, ziskový obchod
V tomto blogu sa pozrieme a rozoberieme si spôsob, akým sa dajú vyhľadávať potencionálne ziskové obchody so šancou na úspech. Dňa 10.3.2019 sme si písali v blogu o možnosti potencionálneho long obchodu na menovom páre NZD/USD. Túto príležitosť som osobne zobchodoval nie len z denného (a tým pádom pre mňa hlavného) timeframu ale vstup som vyhľadal aj na timeframe H1. Tento timeframe ponúkol pekný vstup a následne veľmi ziskový obchod.

Multitimeframe analýza: 8.4.2021 CAD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Zbývá ještě Trump a Čína
Už je to téměř měsíc, co se Britové v referendu rozhodli o opuštění EU (takzvaný brexit). Tento krok byl v prvním pololetí často citován jako jedno z největších rizik pro finanční trhy. Prozatím to však nebyla žádná tragédie a „Lehman efekt“, který by odstartoval globální paniku, se nekonal. Ve výsledku je hlavním rozdílem slabší libra, která zohledňuje očekávané uvolnění měnové politiky na ostrovech, které by jinak nepřišlo. Na druhé pololetí nám tedy podle rizikového kalendáře zbývá ještě Donald Trump a Čína.

Obchodní plán - pro a proti
Obchodní plán je dokument, který slouží k plánování a organizaci tradingových aktivit. Je to nástroj, který může být velmi užitečný pro obchodníky na finančních trzích, kteří chtějí dosáhnout úspěchu dlouhodobého úspěchu. Nicméně, jako všechny nástroje, má i obchodní plán svá pro a proti. V tomto článku se podíváme na některé z hlavních výhod a nevýhod spojených s tvorbou a používáním obchodního plánu.

Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.

DAX: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na akciový index DAX a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Je smrtelné, když trader neví, co má udělat
Tisíckrát bylo řečeno, že důležitým předpokladem úspěchu tradera jsou jasně daná pravidla a jejich dodržování. A tisíckrát se nám každému stalo, že jsme nedodrželi to, co jsme si jako pravidla sami stanovili. Proč je to vlastně tak důležité a proč bez toho nelze být úspěšný?

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměnu Bitcoin
Po týdnu se mi podařilo dát dohromady můj počítač a rád bych se s vámi podělali o další analýzy na základě Elliottových vln. V dnešním blogu se podíváme na analýzy měnových páru NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměny Bitcoin.

Polsko potápí korunu
Polská centrální banka (NBP) ve středu zcela nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na rovných 6,00 %. Polský zlotý ze svého nudně stabilního kurzu EUR/PLN 4,45, kde se držel celé léto, rázem poskočil nad 4,60.

Praktické okénko – long obchod na AUD/USD, ve kterém jsem si ani neškrtnul
V rámci swing tradingu jsem inkasoval velmi nepříjemnou ztrátu. Jak lze redukovat riziko v obchodě, který se nevyvíjí dobře, se podíváme v tomto článku.

Španělské výnosy opět na rekordech
Stejně jako minulé pondělí po zprávách o pomoci Španělsku, také toto pondělí nevydržela pozitivní nálada na trzích dlouho.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a EUR/CZK
Léto je v plném proudu. To znamená, že nám měnové páry jako obvykle zlenivěly. V dnešním blogu technické analýzy se tedy budeme věnovat charakteristickým situacím pro takováto období. Těmi jsou konsolidace.

Výprodeje pokračují
Páteční zpráva z amerického trhu práce nepodala jasný obrázek o tom, kam kráčí ekonomika Spojených států a jakým směrem by se měla ubírat měnová politika amerického Fedu.


Návrat k běžné likviditě
Konec léta a začátek září může být velmi specifické období. Finanční trhy se vrací do svých zajetých kolejí, což může vyvolat změny v tržní struktuře nebo volatilitě. V tomto článku si připomeneme, na co si v tomto období dát největší pozor.