Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Býci v EUR/USD stále přikládají pod kotel ..........
Býci v EUR/USD stále přikládají pod kotel, jakoby tendr s uhlím byl nevyčerpatelný. Pojistný ventil ale začíná pomalu syčet.

Trading analýza: Akcie, forex a komodity
Akciové indexy v týdnu pokračovaly ve fundamentálně i technicky nepodložené Trump rally a vytvářely nová historická maxima. Včera se dostavila velmi lehoučká korekce a dnes se zatím obchoduje také lehce v mínusu. Index strachu VIX se nachází na dlouholetých minimech, tržní sentiment naopak na maximech. Nadále samozřejmě nenakupuji a nakupovat nebudu, naopak dále pomaličku akumuluji menší short pozice. Vše samozřejmě s korektním money-managementem a základními pravidly alokace a diverzifikace obchodního kapitálu.

O co v této krizi vlastně jde a kdy skončí
Nebudu se tady pouštět do nějakých spikleneckých teorií, ani se nebudu zabývat politickou nebo geopolitickou stránkou celé věci. Prostě se na to podívám tak trochu pragmaticky, i když pro někoho možná hloupě. Nicméně zkuste moje informace níže zasazovat do kontextu a třeba to začne dávat smysl i vám.

Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen?
Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.

Další vývoj zlata po nejhorším měsíci za 4 roky
Cena zlata roste už třetí seanci v řadě a pokračuje tak v likvidaci mohutných ztrát, které nabralo během měsíce listopadu. Ten byl pro zlato nejhorší od listopadu roku 2016. Zlato ztratilo 5,16 %, ovšem od začátku prosince už dokázalo růst o 3.7 % a defacto se odrazilo od magické hranice 1800 dolarů. K růstu mu pomáhá slabší dolar a vyhlídky na fiskální stimul v USA. Jak dlouho může, ale růst vydržet?

Päť týždňov klesania na akciových trhoch
Akciové indexy v Európe a USA klesajú piaty týždeň po sebe a priebeh dnešného obchodovania zatiaľ iba potvrdzuje obraz nálady na trhoch za posledný mesiac.

Americké akcie mají za sebou nejhlubší pád od letošního března
Volatilita roste a ceny akcií padají. Nervozita v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami a s růstem počtu nakažených covidem-19 udělala své, index S&P 500 za týden odepsal 5,64 %, nejvíce od března.

Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť
Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.

Skluzy (slippage) při obchodování – skrytý nepřítel všech traderů
Slippage v tradingu je rozdíl mezi cenou, kterou požadujete za obchod, a cenou, za kterou je ve skutečnosti uskutečněn. Může k tomu dojít z různých důvodů, jako je volatilita trhu, tržní gapy, velikost objednávky, typ objednávky a rychlost plnění objednávky.

Fundamentální analýza akciových trhů – měření a řízení rizika ve fundamentální analýze (10. díl)
Článek vysvětluje klíčové metriky, jako jsou koeficient beta, Sharpeho a Sortinův poměr, Treynorův poměr, Jensenova alfa, R-kvadrát, VaR a CVaR. Popisuje, jak tyto nástroje použít k diverzifikaci portfolia, hedgingu a řízení rizik. Článek také obsahuje případovou studii řízení rizik během finanční krize 2007-2008 a zdůrazňuje význam diverzifikace a likvidity při ochraně kapitálu.

Tak jde čas: 12 týden 2012
Vše začíná pučet, příroda se probouzí, lidi začínaj grilovat, OBI narvaný, všude se něco pálí a uklízí ... Spící růženka Evropa by se mohla začít probouzet :)

10 tajomstiev, ktoré tradingový priemysel nechce, aby ste vedeli (časť 3.)
V druhej časti ste sa dočítali o ďalších troch tajomstvách, ktoré tradingový priemysel nechce aby ste vedeli a v dnešnom blogu sa dočítate o posledných štyroch. Poďme na to. Snáď Vám týchto 10 právd o tradingovom priemysle prinesie objektívnejšie zmýšľanie na trhoch a lepšie rozhodnutia.

Dolar přichází o roli bezpečného přístavu
S příchodem nového roku se změnilo uspořádání měnových trhů a byly rozdány nové karty. Zdá se, že ortodoxní rozdělení hlavních měn na bezpečné a rizikové je u konce a každá z nich se vydává svou vlastní cestou.

Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.

Bezpečným přístavem dnešní doby je multi-asset obchodování
Růst ekonomických a geopolitických rizik podporuje rozšiřování multi-asset obchodování jako způsobu, jak se ochránit před riziky a současně zvýšit výnosy ve stále chaotičtějším tržním prostředí. Dříve investoři obchodovali s jednou třídou aktiv, ale nyní stále častěji „chrání“ své pozice ve více třídách a jsou daleko pružnější ve svém investičním rozhodování. To je dnes nezbytné, neboť i ten nejobeznalejší obchodník se dnes setkává s nepředvídatelnými riziky.

Zaměření na RBA a BoC
Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.

Leoš, Patrik nebo TY? Kdo z vás vyhraje 200 000 Kč?
Společnost Bossa pro vás letos opět připravila pozoruhodnou soutěž na finančních trzích se zajímavým konceptem. Soutěž je speciálně navržena jak pro začátečníky, tak i pokročilé obchodníky, a proto je rozdělena na dvě kola. V prvním kole, které začíná již 1. 5. 2016, se obchoduje s fiktivními penězi na demo účtu po dobu 4 týdnů. Obchoduje se přímo na finančních trzích například s měnovými páry (například EUR/USD, EUR/CZK, USD/CZK, GBP/USD,?), komoditami (zlato, ropa, stříbro, platina, pšenice) anebo akciovými indexy (německý DAX, americký S&P 500, Dow Jones, Nasdaq,?).

Korelace britské libry a ropy?
Britská libra za posledních 20 měsíců ztratila k americkému dolaru téměř 20 %. Zajímavé je, že měnovému páru GBP/USD se dařilo víceméně slušně stínovat vývoj cen ropy. Od posledních maxim v červnu roku 2014 přichází prudký pád, který se zastaví až ze začátku roku 2015. Klesající trend během jara téhož roku výrazně koriguje, jen aby s nástupem roku 2016 dosáhl na nová minima. Do té doby si s ropou až na pár okamžiků rozumějí (viz graf).

Divoký týden na kryptotrhu: Od propadu k růstu ceny Bitcoinu o 20 %
Uplynulé dva týdny byly pro kryptoměnový trh mimořádně turbulentní. Bitcoin se nejprve propadl o více než 20 % během několika dní, aby následně předvedl prudký obrat a vzrostl o podobnou hodnotu. Tato extrémní volatilita reflektuje nejistotu investorů, spekulace kolem regulačního vývoje v USA a reakce na makroekonomické faktory. Nejnovější oznámení americké krypto rezervy, plánovaný summit v Bílém domě a legislativní změny v Senátu hrají klíčovou roli v tomto cenovém vývoji. Jaké faktory tedy ovlivnily trh a co lze očekávat dál?

Věci, které byste měli vědět, než se pustíte do obchodování
Trading je vcelku komplexní obor a existuje několik aspektů, které by člověk, který chce obchodovat, měl znát, než udělá krok vpřed tímto směrem. Je třeba vnímat i jiné než explicitně obchodní záležitosti okolo tradingu. I když je porozumění trhům důležité, tyto nuance byste si neměli nechat ujít. Některé z nich vysvětlíme níže, abyste se mohli informovaně rozhodnout.