Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

ID trading Daxu. Jeden zisk a jeden otevřený short
Intradenní trading je velmi složitá metoda obchodování. Důraz je kladen na znalost jak technických záležitostí, tak především na psychiku obchodníka. V tomto článku se podíváme na jeden ziskový a na jeden otevřený obchod na německém akciovém indexu Dax.

Recese se nekoná
Poslední data z americké ekonomiky se vydala silně jestřábím směrem. Nezaměstnanost klesla dva měsíce v řadě na 4,1 %, pracovních míst v září přibylo 254 tisíc, což bylo výrazně nad odhady.

Praktické okénko: Trump dal trhům nový impuls. Kam až může dolar oslabit?
Cla na dovoz zboží do USA rozhýbala měnové trhy. Kde se nacházejí ty nejdůležitější supporty a rezistence, na které může americký dolar klesnout, se podíváme v tomto článku.

Multitimeframe analýza: 2.9.2021 AUD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Dvojí metr
Občas narazím na diskuzi týkající se brokerů, a protože mě to téma zajímá, přeci jen broker je nedílnou a důležitou součástí tradingu, snažím se zjistit, o čem to diskutující vlastně píší. Pominu-li, že způsob, kterým by bylo nejlepší poznat je, je otevření účtu a obchodování u nich, najdu si stránky těchto brokerů, přečtu si něco o nich, najdu si recenze a prostě se snažím získat komplexnější obrázek o každém z nich. Co ale mají všichni společné, to jsou informace pro obchodníky, kterými nás všemožně varují před námi samotnými a předávají nám informace o tom, jak malou šanci máme, abychom byli úspěšní. Vždyť přeci tolik retailových obchodníků je ztrátových, že je to až hanba.

Vysoké sazby už trhům nechutnají
Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.

Trading ideas: AUD/CAD, GBP/USD, NZD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. AUD/CAD long, GBP/USD short a NZD/CHF long.

Čína, největší držitel amerických dluhopisů, začala prodávat tato aktiva
Čína patří mezi největší světové držitele amerických státních dluhopisů neboli amerického státního dluhu. Mnohdy se spekulovalo o tom, co se stane, když Peking začne prodávat americké státní dluhopisy. Kdo je koupí, a zda bude tržní poptávka dostatečně velká, aby pokryla čínskou nabídku amerických státních bondů.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry CHF/JPY, USD/CAD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na další analýzy na základě Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry CHF/JPY, USD/CAD a také pro stříbro. Nastíníme si možný další vývoj.

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.

Inflační historie se opakuje
Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?

Výběr z nedělní přípravy: Hlavní měnové páry (2)
V druhém díle Nedělní přípravy se podíváme na měnové páry GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY. Získáme kompletní přehled o hlavních měnových párech, který snad pomůže zaměřit pozornost na ten nejvhodnější k obchodování v nadcházejícím týdnu.

Pohled na dolarový index a měnový pár USD/JPY
Americký dolar zatím udržuje svou přibližně dvouletou sílu, náznaky oslabování po potvrzení ochoty FEDu preventivně snižovat úrokové sazby v nejbližším období zatím nevyústily v jeho trvalejší a udržitelnější pokles.

S&P 500 na maximu ještě letos?! | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Test programu StartTrader od firmy Fintokei
S těmi novými prop firmami a prop výzvami se roztrhl pytel, všichni to propagují jako skvělou možnost, kde se dá vydělávat a kdo není „prop“ snad jakoby nebyl. Já z toho tak nadšený nejsem. Spíše mám pocit, že se to trochu zvrhává do oblastí, kde trading přestává být tradingem a místo toho se stává prostředkem vzrušení nebo nějakým novým typem hazardní hry.

Cena ropy je nejnižší za poslední 3 roky. Bude pokles pokračovat?
Cena ropy postupně klesá už od roku 2022 a v posledních dnech jsme se dostali na nejnižší cenovou úroveň za poslední 3 roky.

Zostane GBP/AUD v trendovom kanáli?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. V dnešnom výhľade sa pozrieme samozrejme na GBP/AUD a takisto aj NZD/USD a USD/CHF hlavne z daily timeframe, kde sa rysujú ďalšie zaujímavé obchodné príležitosti.

Psychologický paradox – zaměstnání vs. trading
Uvědomováním si paralel mezi zaměstnaneckou a tradingovou praxí může přinést mnoho zajímavých informací o sobě samém.

Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist
Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.
