Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trading ideas: NZD/JPY, USD/CAD a AUD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. NZD/JPY short, USD/CAD long/short a AUD/CHF short.

Ropa Brent na nejvyšších úrovních od roku 2014
Ropa Brent dnes poprvé od prosince roku 2014 pokořila hranici 71 dolarů za barel. Americká ropa WTI se již včera podívala nad 66 dolarů za barel, dnes již testovala úroveň 66,40 dolarů za barel, také zde jde o 3 letá high. Růst ropy nastartoval již v pondělí IMF, který upravil svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% a to jak pro rok 2018, tak 2019. Jednalo se o nárůst o 0,2%, oproti říjnovým odhadům.

Ignorování možných dopadů koronaviru pokračuje, americké akcie vylepšily rekordy
Americký akciový index S&P 500 v týdnu posílil o 1,57 % a opět posunul historické maximum, a před pondělním svátkem se tak obchodníci mohou těšit ze zisků.

Oplatí sa ešte obchodovať ropu? (časť 2.)
Cena ropy minulý týždeň rástla, pomohli tomu najmä rokovania OPEC+ o znížení ťažby ale čoraz viac je počuť hlasy, že aj keby sa znížila produkcia, tak stále bude problém na strane dopytu a ceny nemusia vyletieť hneď nahor. O tom, že je potrebná opatrnosť svedčí aj fakt, že ropa v pondelok otvorila výrazne nižšie ako bol piatkový close.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na pokračování Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD. Zrekapitulujeme si předcházející vývoj a probereme další pravděpodobný vývoj.

CoT report: Způsob, jak obchodovat jako velcí hráči?
Cílem každého obchodníka by měla být základní znalost podkladového aktiva nebo trhu, na kterém obchoduje. Mezitýdenní zpráva Commitment of Traders (tzv. CoT report) může být skvělým nástrojem pro obchodníky, kteří chtějí vidět pod ruce velkým hráčům a učit se od nich. Zpráva je zveřejňována pravidelně a její formát je pevně daný, což vytváří skvělou příležitost k průběžnému generování obchodních nápadů.

Zaměření na RBA a BoC
Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.

Dôležité aktuálne trhové signály: Eurodolar, zlato a ropa
V tomto obchodnom článku vám ukážem aktuálne príležitosti, ktoré sa formujú na vybraných trhoch a to EUR/USD, zlato a ropa.

Co by, kdyby aneb mají smysl historické grafy?
Kdybych tady nakoupil a tady prodal, byl by to krásný obchod, vydělal bych spoustu peněz. Tady byla krásná formace. Být u počítače, určitě bych ji zobchodoval a vyšla by ziskově. Škoda, že jsem propásnul tenhle pohyb, inkasoval bych krásný zisk.

Cesta k úspechu (3)
V dnešnom článku tejto sérii sa pozrieme na nevhodnosť spätnej racionalizácie a následne na pomer risku a zisku (RRR). Pri spätnej racionalizácii je potrebné mať na pamäti naše podvedomie, ktoré nás veľakrát negatívne ovplyvňuje – a tým aj ospravedlňuje. RRR je zasa možnosť ako určiť naše potenciálne straty a zisky s požadovanou mierou rizika.

Nejlevnější komodita na trhu
Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.

Praktická ukázka: Někdy stačí jen dva obchody
V posledních týdnech se mé strategii docela daří. Na vině je zřejmě situace, kdy není téměř nic jisté a na co se potom rozhodně nedá spolehnout je budoucnost. V minulém týdnu jsem byl ve dvou obchodech a tak se na ně podíváme.

Kanadský dolar už oslabil dostatečně
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na aktuální pozici kanadského dolaru. Ten se za poslední 3 roky nechal stáhnout negativní komoditní vlnou z parity s USD až do rozmezí 1,30 – 1,35 kanadského dolaru za jeden americký.

USD/CAD: Analýza více časových rámců
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CAD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Korekce na americkém dolaru
Páteční bedlivě sledovaný „payrolls“ report z amerického trhu práce vyšel lehce pozitivně. Největší světová ekonomika stále vytváří nová pracovní místa (261 tis. vs. 197 tis. očekávaných) a růst mezd se drží v blízkosti 5 % anualizovaně. Nezaměstnanost mírně vzrostla, ale na 3,7 % se stále drží u 50letýh minim.

Index S&P 500 zažil silně medvědí konec týdne - je to otočka trendu?
Zkrácený obchodní týden v Americe měl dvě různé poloviny. V té první index S&P 500 vylepšil historické maximum, v té druhé ale prudce korigoval. Celkově tak odepsal 1,66 %.

Seznam úkolů obchodníka
Zásadní otázkou, kterou si obchodník pravidelně klade každý den je, zdali obchodovat či neobchodovat. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou základní charakteristiky úspěšných obchodníků a co je odlišuje od těch neúspěšných. Zjistíte, jak by se rozhodovali konzistentně ziskoví tradeři a především získáte určitý seznam činností, které pravidelně provádí úspěšní obchodníci.

Trading analýza: Index S&P 500 a měnové páry EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD
Stále dobrá nálada a nezohledňování jakýchkoliv rizik zatím nedovoluje důležitým akciovým trhům korigovat z nadhodnocených úrovní dolů. Pokud se k tomu přidá mediální zmínka o přípravě práce na předvolebních slibech nového amerického prezidenta (zrušení regulace bankovního sektoru, snížení daní společnostem), na nichž již akciové trhy na podzim a v zimě jednou rostly, indexy opět velmi ochotně poskočí na nová maxima.

Co dělat o prázdninách?
Prázdniny na trzích obecně jsou celkem často diskutovaným tématem, vidím, že na to téma běží anketa i zde na serveru FXstreet.cz. Červenec a srpen – často se mluví o prázdninovém efektu, nízké volatilitě i nízkých objemech obchodů. Pokud jsou vysoké teploty, tak to každého láká někam k vodě – pravda, dnes existují takové možnosti, že se dá obchodovat odkudkoli. Ale na druhou stranu - odpočinek je pro tradera důležitý a dovolená pročistí hlavu, člověk získá odstup a čas pro nové myšlenky. Nicméně AOSům je počasí celkem fuk a odpočinek nepotřebují.

Tak kolik jde doopravdy vydělat na FX?
Je to smutný pohled. Mám na mysli všechny ty články a vlákna, kde vévodí přízemní způsob myšlení a snad i neblahé zkušenosti s tímto byznysem, protože jsem nabyl dojmu, že podle mnohých názorů na sociálních sítích profesionální FX trader má šanci si za rok vydělat jenom o něco víc, než kolik vynese indexový fond. Obyčejně tito lidé píší, že je možné dosáhnout za rok zisku 10, 30 nebo 60 %. Věříte tomu? Proč potom vysedáváme u monitoru? Má tohle smysl?